dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražské krimi

Bulharsky hovořící mladík šel se šroubovákem v ruce na důchodkyni

Kriminalisté druhého policejního obvodu řeší loupežné přepadení, které se stalo včera krátce po jednadvacáté hodině na ulici Petržílkova v Praze 5.

K ženě důchodového věku tam přímo na ulici zezadu přistoupil muž a snažil se jí z ruky vytrhnout kabelku. Devětašedesátiletá důchodkyně se jí ale nechtěla vzdát, a proto se s mužem krátce přetahovala. Ten nakonec s kabelkou v ruce utekl směrem k ulici Běhounkova.

Oloupená žena se za ním rozběhla s hlasitým křikem o pomoc.

Kolemjdoucí se za ním rozběhl, lupič v ruce držel kromě kabelky také šroubovák, který se naštěstí zasahujícímu muži podařilo z ruky vyrazit.

Na místo vzápětí dorazila hlídka městské policie, která si zadrženého cizince převzala a následně ho předala policistům místního oddělení Košíře.

Přepadená důchodkyně během boje o svou kabelku utrpěla zranění prstu, které si vyžádalo ošetření v nemocnici.

Kriminalisté již čtyřiadvacetiletého, bulharsky mluvícího muže vyslechli a obvinili z trestného činu loupež. Vzhledem k tomu, že se jedná o cizince, budou také podávat podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení mu za tento zločin hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Statečný zachránce je bývalý policista.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru