dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Buďte na chvíli dráteníkem, hrnčířem, kovářem, sedlářem. Radnici ovládne velký řemeslný trh
Ilustrační foto: archiv

Buďte na chvíli dráteníkem, hrnčířem, kovářem, sedlářem. Radnici ovládne velký řemeslný trh

Velký trh „Řemeslo na Novoměstské radnici“ se uskuteční již tento pátek a sobotu, vždy od 10 do 18 hodin, v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze 2.

Ukování hřebíku, dřevořezba misek, květinové dekorace, umělecké štukatérství, modelářství, kaligrafie. To je jen výběr z činností, které si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet.

Trh totiž interaktivní formou představí výběr ze současných řemesel v celé jejich šíři. Návštěvníci budou mít příležitost se seznámit s živými řemesly a jejich praktickým využitím v dnešní době. Také si budou moci přímo na místě některé činnosti vyzkoušet a zakoupit hotové výrobky od přítomných řemeslníků.

Představí se zde profese s nádechem dávných časů, jako například kovář, keramik, vlásenkář, dráteník, zlatník či sedlář.

Široký záběr trhu doplní prodejní přehlídka textilního a koženého zboží, výrobků ze skla, dřeva nebo cínu, smaltovaných šperků i jiné bižuterie, hraček, modelů, stavebnic a dalších výrobků.

V nabídce pro návštěvníky nechybí ani možnost nechat se zdarma učesat a nalíčit. Velký trh doplní i výstava kovaných výrobků žáků řemeslných uměleckých škol oceněných na různých soutěžích. Vstup na trh pro všechny návštěvníky volný.

banner-remeslo-nahled


Další články
Nahoru