dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Budoval si bez povolení garáže na pozemku města, to mu nyní plochu pod stavbou prodá
Vchod do magistrátu, ve kterém se scházejí pražští zastupitelé. Ti včera souhlasili s převodem části pozemku v Ruzyni. Foto: archiv

Budoval si bez povolení garáže na pozemku města, to mu nyní plochu pod stavbou prodá

Pražští zastupitelé vyslovili souhlas s převodem části pozemku v katastrálním území Ruzyně z držení hlavního města do vlastnictví manželů Andrey a Milana Fiľových. Navzdory tomu, že tam na pozemku hlavního města Fiľo v minulosti zahájil výstavbu vlastních garáží a oplocení.

Na jednání zastupitelstva na problém poukázal zastupitel Lubomír Ledl (za KSČM), řekl, že výstavbu garáží Fiľo zahájil neoprávněně – bez stavebního povolení. Odvolal se na informace občanského sdružení Eko-Bílá hora. „Nejdřív tam měly být jen sklady, jsou tam ale předimenzované garáže,“ řekl. Zastupitelé ale jeho návrh na zamítnutí neschválili.

Zastupitel Pavel Hurda (ODS) se podivil, že takový materiál se vůbec dostal na jednání zastupitelstva. Podle něj je možné představit si odstranění stavby. Zastupitelka a bývalá radní Helena Chudomelová (TOP 09) naopak řekla, že „neschválením se nic nevyřeší“. Pokud jsou manželé ochotni zaplatit, nevidí problém.

Radní Eva Vorlíčková (TOP 09), která návrh předkládala, uvedla, že nechala zpracovat právní stanovisko. Oplocení je podle ní zřetelně vidět, Fiľo prý původně nevěděl, že část pozemku není v jeho vlastnictví.

„Pak se ukázalo, že to není jeho vlastnictví. Toto je výsledek, kdy si to kupuje a narovnává se špatně nastavený stav. Pan Fiľo platí užívání pozemku, jak má být,“ dodala Vorlíčková. Manželům bude pozemek odprodán za 701 400 korun, což je 6,680 korun za metr čtvereční.

Pražský patriot již dříve – jako první – informoval o tom, že na stejný problém pražské zastupitele loni upozornila předsedkyně SOS koupaliště Lhotka Blanka Černá. O případu čtěte zde. Divila se, proč s ním město nezahájilo správní řízení. Tehdy zastupitelé návrh stáhli, nyní jej schválili – především hlasy TOP 09 a ČSSD.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru