dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Pražská politika

Budoucnost Letné: vyjádří se veřejnost

Odborná diskuze o budoucnosti Letenské pláně a přilehlého prostoru, která se konala v pondělí 9. června v Informačním centru tunelového komplexu Blanka, přinesla mnoho zajímavých nápadů a podnětů k zamyšlení. Úvodní prezentace o historii a současnosti Letné vyústily v plodnou debatu o tom, jaká by měla být budoucnost tohoto unikátního prostoru po otevření tunelu Blanka. 

Přítomní odborníci i občané Prahy 7 vyjádřili přání, aby prostor sloužil i nadále rekreačním, sportovním a kulturním potřebám. Jako pozitivní byly ohodnoceny projekty typu Olympijský park či Český pivní festival.  

V diskuzi dále zazněly požadavky na hlídání hlukových limitů při nárazových akcích či vyřešení dopravní dostupnosti a využití podzemních garáží. Diskutující se shodli na tom, že Letenská pláň by měla zůstat nezastavěná, umístění dočasných zařízení pro sportovní či kulturní využití ovšem připustili.

Setkání připomnělo také potřebu hlavního města disponovat volným prostorem pro nejrůznější krizové situace. Vyskytl se také názor, že součástí tohoto prostoru by mohlo být univerzální zázemí pro pořádání veřejných akcí.
 
Nyní dává MČ Praha 7 příležitost k vyjádření široké veřejnosti. Máte-li jakékoliv náměty, připomínky či podněty k tomu, jakou Letnou byste si přáli mít, co Vám na Letné schází a co sem naopak podle Vašeho názoru nepatří, napište na emailovou adresu: lopezp@p7.mepnet.cz do 31. srpna. Vaše názory budou důležitým zdrojem pro budoucí rozvoj této lokality.


Další články
Nahoru