dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Budoucnost a přítomnost Prahy 1: Tradiční výstava představí investiční projekty v centru
Výstava se tradičně věnuje i Václavskému náměstí. Foto: archiv

Budoucnost a přítomnost Prahy 1: Tradiční výstava představí investiční projekty v centru

Již pošestnácté se uskuteční výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1, která každoročně přibližuje zajímavé investiční projekty na území první městské části. Lidé se také budou moct během výstavy v anketě vyjádřit k využití Werichovy vily.

Tradiční výstava připravovaných, zahájených a hotových projektů úprav veřejných prostor a objektů ve správě městské části Praha 1 se letos uskuteční v termínu 18. září až 18. října ve výstavním prostoru Prahy 1 – Galerii 1 ve Štěpánské ulici č. 47. Otevřeno bude od úterý do pátku, od 10 do 12 a od 13 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 14 hodin.

„Doby, kdy tato výstava musela doslova kočovat po výstavních stanech či jiných prostorech, jsou dávno pryč. V Galerii 1 má důstojné zázemí a já věřím, že spojení zajímavých projektů a vkusného výstavního prostoru přitáhne co nejvíce návštěvníků,“ říká starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Velké projekty úprav parků

Letošní ročník na panelech zrekapituluje významné projekty od poslední výstavy v roce 2012 a v navazujícím katalogu projde bilanci celého aktuálního volebního období, dotkne se i větších projektů, které na uskutečnění teprve čekají.

Návštěvníci si tak mohou připomenout dokončené i zahajované velké projekty úprav parků na území Prahy 1 (Střelecký ostrov, Alšovo nábřeží), rekonstrukce povrchů ulic v návaznosti na dokončovaný projekt Quadrio na Národní třídě nebo bezbariérové úpravy pro pěší v rámci rekonstrukce tramvajové trati Lazarská – Vodičkova – Jindřišská.

Současně probíhají nebo budou ještě letos zahájeny rekonstrukce významných objektů:‭ ‬Werichovy vily a Thurn-Taxisova paláce na Malé Straně,‭ ‬resp.‭ ‬probíhá výstavba domu se specifickým určením na nároží Lodecké a Samcovy ulice.‭

Postupná obnova kaplí

Dokončena byla celá řada služebních a volnočasových zařízení pro občany Prahy 1: polyfunkční služebna Městské policie v Lodecké ulici, senior klub Haštalka, nová pobočka Městské knihovny na Hradčanech v domě U Šliků, klubovna oddílu Origanon v Novomlýnské, relaxační solná jeskyně v DPS u Zlaté studně, multigenerační cvičební prvky v parku Lannova aj.

V rámci Programu regenerace probíhá postupná obnova kaplí na území městské části – letos byla dokončena oprava poslední z kaplí ve Vojanových sadech (sv. Eliáš) a odstraněn havarijní stav kaple sv. Barbory ve zdi Loretánské zahrady na Hradčanech.

V rámci zmíněné ankety se obyvatelé Prahy 1 budou moct vyjádřit k projektům, které předložili jednotliví žadatelé o pronájem Werichovy vily: první představí Muzeum Kampa, druhý Nadace Charty 77 a třetí Post Bellum.

„O budoucím nájemci Werichovy vily sice budou rozhodovat až nově zvolení zastupitelé, nicméně všechny relevantní, tradiční strany avizovaly, že rozhodnutí veřejnosti budou respektovat,“ dodává starosta Lomecký.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru