dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C

Budoucí lékaři ze zahraničí se v Praze učí od českých kapacit, jak se dělá ta nejlepší medicína

    Již po osmnácté dnes v Praze odstartoval Prague Selective, největší mezinárodní vzdělávací program pro budoucí lékaře a jediný český program zařazený do mezinárodního katalogu International Health Medical Education Consortium Catalogue. Letos Praha přivítala devadesát zahraničních studentů medicíny. Programu se účastní sedm významných pražských nemocnic, Poliklinika na Národní a více než třicet předních českých lékařů.

Po dobu tří týdnů se budou studenti učit tu nejlepší českou medicínu od lékařských kapacit, jako jsou například v ortopedii profesor Tomáš Trč, v dermatologii profesorka Jana Hercogová, v chirurgii profesor Robert Lischke, v neurologiii docent Martin Bojar či docent Pavel Kršek.

Celkem na 15 dopolední se studenti stanou aktivní součástí lékařských týmů pečujících o ambulantní dospělé i dětské pacienty, o hospitalizované v nemocnicích a budou přítomni operačním zákrokům. Odpoledne jsou pak vyhrazena seminářům a neformálním diskusím.

O výhodách a nevýhodách různých zdravotních systémů používaných ve světě budou diskutovat s Martinem Janem Stránským, ředitelem Prague Selective a mezinárodně uznávaným expertem v oblasti zdravotních systémů.

 „Skutečně dobrému lékaři nestačí ke stanovení správné diagnózy a postupu léčby jen jeho medicínského znalosti, a to ani po mnoha letech praxe. Musí mít rovněž jedinečný způsob myšlení a porozumění s pacientem, který mu dovolí nahlédnout i tam, kam jej pacient – ať už vědomě či nevědomě – nepustí. V rámci Prague Selective dostanou medici jedinečnou možnost to vidět a zažít v podání jedněch z nejlepších lékařů, kteří v české metropoli pracují. Právě proto je program nabízen primárně studentům prvních a druhých ročníků, kteří si teprve osvojují základní znalosti a hodnoty své profese,“ konstatoval Stránský.

Poslední den programu – v pátek 31. července, studenti absolvují písemnou a ústní zkoušku. Po jejím úspěšném složení získají certifikát a dva kreditní body z těch, které jsou předepsány konkrétní vysokou školou.


Další krátké zprávy
Nahoru