dnes
Středa - zatazeno
2°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
1°C
pozítří
Pátek - snih
1°C
Budou se dražit pozemky na pomezí Střížkova a Libně, patřily do skupiny bývalého šéfa fotbalu Chvalovského
Letecký pohled na území, na kterém by v budoucnu mohl být realizován rezidenční projekt. Zdroj: Ariston PR / elektronickedrazby.cz

Budou se dražit pozemky na pomezí Střížkova a Libně, patřily do skupiny bývalého šéfa fotbalu Chvalovského

Rozsáhlé developerské pozemky s rozlohou 36 tisíc m2 na rozhraní pražských čtvrtí Střížkova a Libně jdou do dražby. Dražba pozemků je vyvrcholením táhnoucích se soudních sporů a osmnáct let trvajícího konkurzu Českomoravské agrární společnosti, která patřila do skupiny bývalého předsedy Českomoravského fotbalového svazu Františka Chvalovského.

„Jedná se o velmi lukrativní pozemky vhodné pro rezidenční projekt s dobrou dostupností. Takovéto pozemky nejdou v Praze do prodeje každý den. Očekáváme, že zájem o ně bude silný. Samotná dražba proběhne v měsíci září a nejnižší podání bude začínat na 140 milionech korun,“ říká k dražbě Ivo Gavlas z aukční a realitní agentury GAVLAS, která dražbu organizuje.

Podle návrhu připravovaného metropolitního plánu je zhruba 75 procent pozemků vedeno jako zastavitelné území obytné ve stabilizované lokalitě. Zbývající část o velikosti cca 8 900 m2 spadá do transformační plochy vedené jako areál vybavenosti pro rekreační potřeby se zastavitelnými plochami 20 procent

Dražba bude probíhat v září letošního roku na portálu www.elektronickedrazby.cz, který provozuje společnost GAVLAS. Nejnižší podání bude 140 milionů korun. Elektronické dražby fungují na online principu. „Základem je transparentnost, která účastníkům zajišťuje přehled o průběhu přihazování a čistou a otevřenou soutěž," dodal Ivo Gavlas.


Další články
Nahoru