dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Budou členové pražské koalice dále ve při? Sejdou se nad spornými tématy, kterých je dost
K sporným tématům bude mít co říct i sociální demokracie. Na snímku zastupitelé Miloslav Ludvík a Lukáš Kaucký (zleva). foto: archiv MHMP

Budou členové pražské koalice dále ve při? Sejdou se nad spornými tématy, kterých je dost

Špičky pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) se nad spornými tématy znovu sejdou 6. srpna. Koalice, která vede několik dohodovacích řízení, bude podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) řešit mimo jiné otázky regulace hazardu, finální podobu ceníku parkovného nebo miliardový tendr na svoz odpadu a na osvětlení.

Členové koalice budou diskutovat i o nedávném jmenování architekta Jana Kábrta ředitelem magistrátního odboru územního rozvoje. Se jmenováním nesouhlasí Trojkoalice. „Odmítám zpolitizování zaměstnanců a ředitelů odborů úřadu a odmítám, aby stranické sekretariáty určovaly, kdo bude kde ředitelem," řekl k tomu Dolínek. „Domnívám se, že toto nebude nejdůležitějším tématem koaličního jednání," doplnil.

Dohodovací řízení slouží k vyjasnění koaličních neshod. Po měsíci neúspěšných jednání může kterákoli ze stran koalice jednostranně vypovědět koaliční smlouvu.

V uplynulých týdnech Trojkoalice vyvolala dohodovací řízení ohledně vyhlášky k hazardu. Koaliční partneři jí to hned vrátili s tím, že Trojkoalice porušila koaliční smlouvu, když na zastupitelstvu nehlasovala pro koaliční návrhy. Před časem se koalice přela i kvůli stavebním předpisům a náměstkovi primátorky Matěji Stropnickému (Trojkoalice).

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru