Dnes Neděle - zatazeno 20°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Budka pro sýkorky i pomoc přírodě
Sýkorník je určen pro menší druhy ptáků. Foto: NF Veolia

Budka pro sýkorky i pomoc přírodě

Pod názvem Vraťme vodu přírodě se skrývá sbírka Nadačního fondu Veolia, která si klade za cíl pomoci přírodě výkupem a revitalizací cenných přírodních lokalit v České republice.

Nadační fond spolupracuje s Českým svazem ochránců přírody, který vytipovává vhodné lokality, následně je vykupuje, revitalizuje a chrání. Projekt ČSOP už od svého počátku zachránil 60 hektarů mokřadů, které navždy zůstanou přírodě.

Nákupem kteréhokoli předmětu z projektu Vraťme vodu přírodě přispějete do sbírky minimálně 20 % z ceny výrobku (výše příspěvku kupujícího je uvedena u každého předmětu). Stejnou částku pošle pak fond do sbírky a nashromážděné finanční prostředky daruje Českému svazu ochránců přírody.

Ručně vyrobená budka pro ptáky typu “sýkorník” je určena pro menší druhy ptáků velikosti sýkory. Přední strana je odklápěcí pro snadné čištění. Součástí balení je i závěsná lišta pro upevnění (lištu je potřeba na budku přibít).

Cena ptačí budky je 600 korun. Jejím zakoupením jste přispěli 190 korun do veřejné sbírky NF Veolia k projektu Vraťme vodu přírodě. Stejnou částku pošle fond do sbírky a výtěžek daruje na vykupování mokřadů. Celkem tedy půjde za tento produkt do sbírky 380 korun.
Autor: Alo

Pomoc lidem ve finanční tísni zintenzivňují innogy a občanské poradny

13. září 2023 ve 23:20

Společný projekt energetické firmy innogy a Asociace občanských poraden (AOP) pomohl v rámci celé České republiky v tomto roce již více než 10 tisícům klientů. Jedná se současně o zákazníky dodavatelů energií napříč trhem. Zejména kvůli rostoucím cenám v důsledku vysoké inflace totiž roste počet...

Nadační fond Veolia: Mapa řemeslníků, výrobců a služeb

25. července 2023 ve 12:04

Tradiční řemesla, nápadité projekty a drobné podnikatele, které podpořil v programu STARTér, Věř si a podnikej! Nadační fond Veolia, najdete nově na mapě.

MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia budou slavnostně předány zaměstnancům

6. června 2023 v 07:26

Správní rada Nadačního fondu Veolia schválila podporu projektům MiNiGRANTů, mezi které v letošním 16.ročníku rozdělí 5 811 200 Kč. MiNiGRANTY patří k ústředním programům Nadačního fondu Veolia. Každý zaměstnanec skupiny Veolia se může jednou za rok na jaře ucházet o finanční podporu až 50 tisíc...

Pink Bubble na Letišti Václava Havla

4. června 2023 ve 14:52

Letiště Václava Havla Praha otevřelo Pink Bubble Meditation Lounge. Speciální odpočinková místnost Nadačního fondu Pink Bubble se nachází přímo v Terminálu 1. 

Dobrodějna sídlí na nové adrese, pomohla radnice

7. dubna 2023 v 08:18

Charitativní projekt Dobrodějna funguje od dubna nově v ulici Milady Horákové 99. Do objektu, který patří šesté městské části, se přestěhovala z administrativního komplexu na Bořislavce. Přijít si pro pomoc si sem mohou nejen ukrajinští uprchlíci, ale také matky samoživitelky nebo...

V innogy nasbírali přes sto kilogramů oblečení

31. března 2023 v 08:04

V innogy proběhla sbírka oblečení. Zaměstnanci celkem vysbírali přes 100 kilogramů oblečení a pomohli 6 neziskovým organizacím.

Velikonoční potravinová sbírka Prahy 9 se rozrostla

28. března 2023 v 18:44

Radnice Prahy 9 připravila Velikonoční potravinovou sbírku, která proběhne 4. dubna ve vstupní hale úřadu. K Velikonoční potravinové sbírce pro občany Prahy 9 se dnes přidala i ZŠ Novoborská.

Další články
Nahoru