dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Lifestyle / ZdravíPražský život

Bude to životní lekce, říká numeroložka o podzimu, který právě začíná. Na co vše se připravte a s čím počítejte?

V neděli 22. září začíná hodinu a čtvrt před půlnocí astronomický podzim a nastává rovnodennost. Den bude mít stejnou délku jako noc a pomalu začne ubývat světla a náš život se na čas začne nořit do tmavších dnů podzimu. Numeroložka Jana Tamchynová čtenářům serveru Pražský patriot sděluje, jaká bude energie tohoto podzimu a čím se budou z tohoto pohledu lišit jednotlivé měsíce. Je už na každém, jak výzvy a zkoušky nadcházejícího období uchopí a jak se s nimi vypořádá.

Den rovnodennosti slibuje příjemný vstup do tohoto období. Snoubí se v něm naděje na možnost budovat si lepší podmínky pro život, možnost ujmout se starých úkolů a zažitých rituálů novým způsobem, rozhodnout se řešit jinak vše, co nás tlačí.

K tomu dodává hodně energie, odvahy a především i nápomocnou ruku přátel. Otevírá schopnost lépe s okolím komunikovat o tom, co nás tíží a co by se dalo vyjasnit lépe, než se doposud dařilo.

Přináší i nadšení pro mnohé technické novinky, ale také příklon k většímu citu pro umělecké hodnoty. Vyzývá k vyžití nejen v kinech, divadlech, výstavách, ale i k aktivnější seberealizaci všech tvořivých talentů, které v sobě máme.

Říjen ukáže, kde máme hranice

Samozřejmě, že nebude všechno v tomto podzimu takto idylické. Budou dny, které prověří vše stabilní, co jsme doposud vybudovali a na čem stavíme. Byť máme dost síly zkoušet, co všechno nové můžeme do svého života včlenit, budou naše invence narážet na tvrdou prověrku kvality.

Nic, co není pořádné, nosné a pevné, touto zkouškou neprojde. Ideály, které vneslo září (ale i předchozí měsíce) do našich myslí (a to jak vztahové, tak i pracovní), říjen hned ozkouší a jasně ukáže, kde máme hranice my sami, kde naše předsevzetí a představy, a kde jsou hranice i druhých, co dokážou tolerovat.

Mnohdy se budeme cítit opuštěni a zrazeni či vyčerpáni úsilím, které nepřináší tolik výsledků, jaké bychom potřebovali. Ale to vše jsou bolesti růstu, bez nichž by nic pořádného nevzniklo.

Podzim bude zkouškou našich vztahů

Celým podzimem se budou táhnout jako červená nit životní lekce, které prověří schopnost čelit životním nárokům a naši finanční stabilitu. Mnozí budou chtít využít příležitostí (například volby), aby se dostali k moci či ji opět utužili.

Pod rouškou novot se budou naopak snažit chtít naopak udržet staré pořádky. Bude proti sobě stát svobodná vůle, boření starého a touha udržet si vše pro svůj vlastní prospěch, což může vyvolávat bouřlivé střety.

Naše vztahy mohou procházet zatěžkávací zkouškou, rozhodně bychom neměli upřednostňovat rychlé a krátkodobé známosti za ty kvalitní a stálé.

Listopad: nebude to vždy příjemné

Listopad pak vnese do našich životů navzdory podzimu pomyslné vlaštovky našeho úsilí. Budeme moct zaznamenat potvrzení toho, že kráčíme správným směrem, či jsme se pro něco dobře rozhodli. Nebo se naopak ukáže, že to, co zkoušíme, nemá smysl či nedává ten správný výsledek, v jaký jsme doufali. Nebude to tedy vždy příjemné, ale na druhou stranu je dobré, že budeme vědět, do čeho zbytečně nedávat víc energie.

Budeme se učit množstvím energie vkládané do všech stránek života zbytečně neplýtvat, nebo naopak přidat staré nedodělky, nedořešené spory, které se znovu objeví a budeme se s nimi moct definitivně vypořádat.

Prosinec: něco bude ustupovat do pozadí

Tato činnost se pomalu přelije i do prosince. Ten přinese duchovní atmosféru víc než v jiné roky. Příklon k tradicím a skutečnému významu vánoc, k tendenci pomáhat potřebným, spatřovat naplnění spíš v orientaci na kvalitu, konkrétní pomoc, na vztahy k druhým, k ukončení rodinných sporů, řešení vztahových problémů.

Důraz na materiální hodnoty bude navzdory předvánočním nákupům spíš ustupovat do pozadí. Zase naopak ten, kdo potřebuje dávat najevo lásku prostřednictvím materiálních darů, ten pro své milé připraví opravdu super luxusní vánoce.

Autorkou textu je RNDr. Jana Tamchynová, numeroložka a poradkyně zdravého životního stylu.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru