dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Bude to mela: U orloje se uskuteční velká polštářová bitva
Jedna z předchozích polštářových bitev. Foto: Tomáš Makovička / www.ukacko.cz

Bude to mela: U orloje se uskuteční velká polštářová bitva

Na Staroměstském náměstí se u Pražského orloje uskuteční dnes večer velká polštářová bitva. Pár minut před osmou hodinou večer tu začnou desítky, možná stovky lidí rozdávat rány kolem sebe. Čím? No přece přinesenými polštáři.

„Pojďme si zase třísknout polštářem do svých kamarádů, známých nebo úplně neznámých lidí. Nepotřebujete více než polštář,“ píše se na facebookovém profilu akce Polštářová bitva v centru Prahy/Pillow fight Prague 2014. Dnes ráno přislíbilo přes facebook účast více než pět tisíc lidí. Je zřejmé, že jich tolik nedorazí, ale i tak bude pod orlojem mela.

„Vyčkejte na signál – hvizd píšťalky, který zazní v 19:56 orlojového času. V tu chvíli bitva začíná! Vrhněte se do davu a rozdejte polštářem tolik ran, kolik dokážete. V 19:58 akce končí. Rozprchněme se do svých domovů a připravujme se na kapříky s bramborovým salátem,“ zvou svolavatelé bitvy.

Sraz účastníků je už v 19:45. „Prosíme všechny o skryté nošení polštáře. Nikdo v okolí nemusí vědět, že i vy jste vybaveni a připraveni. Zůstaňme do poslední chvíle skryti, připravíme tak jeden druhému (ne)pěkné překvapení,“ píše se na profilu akce.

Polštářová bitva se na Staroměstském náměstí koná už několik let. Akce má tradici i po celém světě a probíhá v řadě metropolí.


Další články
Nahoru