Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bude se na magistrátu ponocovat? Pražští zastupitelé čtyři hodiny projednávali jen program zasedání
Jednání pražského zastupitelstva. Foto: JP

Bude se na magistrátu ponocovat? Pražští zastupitelé čtyři hodiny projednávali jen program zasedání

Pražští zastupitelé projednávali zhruba čtyři hodiny pouze program svého dnešního zasedání. Při debatě se přeli mimo jiné o koordinaci uzavírek při opravách silnic nebo o fungování Pražského inovačního institutu. Při diskusi často sklouzávali mimo téma a nevyhnuli se ani osobním invektivám.

Před polednem si na žádost několika zastupitelských klubů vzali přestávku, kterou oproti původně plánovaným 15 minutám prodloužili. Program nakonec schválili zhruba ve 12:45, kdy začaly interpelace občanů. Konkrétní materiály pak zastupitelé začnou projednávat až po interpelacích.

Největší vášně vyvolala diskuse o dopravních uzavírkách a pražské dopravě. Opozice vedení města vyčítala to, že jsou chaotické a nekoordinované. Opoziční ODS uvedla, že chce projednat materiál o zřízení funkce koordinátora.

Vedení města výtky odmítlo a primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že zprávu o plánovaných uzavírkách předkládá zastupitelům pravidelně, ale nikdo z opozice se podle něj až na výjimky na nic neptá.

Diskusi o programu jednání protáhl rovněž spor o fungování Pražského inovačního institutu. Opozice se dotazovala, jak funguje a je financován. Na jednání přes internet vystoupil také ředitel institutu Bohumil Kartous.

Jeho vystoupení kritizovali i někteří koaliční zastupitelé. Podle kritiků vystoupení odporovalo jednacímu řádu. Krátce před polednem pak zastupitelé vyhlásili přestávku, kterou následně prodloužili až do 12:33.

V návrhu programu je mimo jiné hospodaření Prahy v prvním pololetí, návrh peněžitého vkladu do základního kapitálu firem Prague City Tourism (PCT) a Trade Centre Praha (TCP), udělení bronzových medailí hlavního města, stavba záchranné stanice pro volně žijící živočichy, uzavření dodatku smlouvy se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) nebo neinvestiční dotace pro Nemocnici Na Františku.

V 65členném zastupitelstvu má většinu koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). V opozici je ODS a ANO.


Autor: ČTK

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru