Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Bude se na magistrátu ponocovat? Pražští zastupitelé čtyři hodiny projednávali jen program zasedání
Jednání pražského zastupitelstva. Foto: JP

Bude se na magistrátu ponocovat? Pražští zastupitelé čtyři hodiny projednávali jen program zasedání

Pražští zastupitelé projednávali zhruba čtyři hodiny pouze program svého dnešního zasedání. Při debatě se přeli mimo jiné o koordinaci uzavírek při opravách silnic nebo o fungování Pražského inovačního institutu. Při diskusi často sklouzávali mimo téma a nevyhnuli se ani osobním invektivám.

Před polednem si na žádost několika zastupitelských klubů vzali přestávku, kterou oproti původně plánovaným 15 minutám prodloužili. Program nakonec schválili zhruba ve 12:45, kdy začaly interpelace občanů. Konkrétní materiály pak zastupitelé začnou projednávat až po interpelacích.

Největší vášně vyvolala diskuse o dopravních uzavírkách a pražské dopravě. Opozice vedení města vyčítala to, že jsou chaotické a nekoordinované. Opoziční ODS uvedla, že chce projednat materiál o zřízení funkce koordinátora.

Vedení města výtky odmítlo a primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že zprávu o plánovaných uzavírkách předkládá zastupitelům pravidelně, ale nikdo z opozice se podle něj až na výjimky na nic neptá.

Diskusi o programu jednání protáhl rovněž spor o fungování Pražského inovačního institutu. Opozice se dotazovala, jak funguje a je financován. Na jednání přes internet vystoupil také ředitel institutu Bohumil Kartous.

Jeho vystoupení kritizovali i někteří koaliční zastupitelé. Podle kritiků vystoupení odporovalo jednacímu řádu. Krátce před polednem pak zastupitelé vyhlásili přestávku, kterou následně prodloužili až do 12:33.

V návrhu programu je mimo jiné hospodaření Prahy v prvním pololetí, návrh peněžitého vkladu do základního kapitálu firem Prague City Tourism (PCT) a Trade Centre Praha (TCP), udělení bronzových medailí hlavního města, stavba záchranné stanice pro volně žijící živočichy, uzavření dodatku smlouvy se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI) nebo neinvestiční dotace pro Nemocnici Na Františku.

V 65členném zastupitelstvu má většinu koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). V opozici je ODS a ANO.


Autor: ČTK

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

V Praze 11 bude jednat Výbor pro územní rozvoj

9. listopadu 2023 v 11:29

Již 9. jednání Výboru pro územní rozvoj zastupitelstva Prahy 11 se bude konat ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin v budově Úřadu MČ Praha 11 v Ocelíkově ulici 672/1. Pro bližší informace je potřeba sledovat web městské části www.praha11.cz.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Další články
Nahoru