Dnes Středa - jasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bude mít Praha 11 konečně rozpočet na letošní rok? Návrh projednají zastupitelé 17. března
Praha 11. Zdroj foto: MČ Praha 11

Bude mít Praha 11 konečně rozpočet na letošní rok? Návrh projednají zastupitelé 17. března

Praha 11 zatím nemá schválený rozpočet na letošní rok, a tak nadále hospodaří v provizoriu. Změnit by se to mohlo příští týden, kdy budou zastupitelé městské části pokračovat v projednání přerušeného bodu týkajícího se návrhu rozpočtu.

Návrh letošního rozpočtu s výdaji 822,5 milionu korun schválili radní Prahy 11 už na konci ledna. Městská část by měla hospodařit s příjmy asi 448,7 milionu a výdaji asi 822,5 milionu korun.

Následně se schváleným návrhem měli zabývat zastupitelé, ale zasedání přerušili a měli by se k návrhu vrátit ve čtvrtek 17. března.

„Pokud jde o mě, Prahu 11 v téhle patové situaci rozhodně nechat nechci. Schválený rozpočet totiž Jižní Město posune zase o kousek dále v jeho rozvoji tak, aby jeho obyvatelé mohli nadále říkat, že bydlí na dobré adrese,“ řekl předseda Finančního výboru zastupitelstva Prahy 11 Martin Horák (ANO).

Ten v únoru na společném jednání Finančního výboru s Finanční komisí navrhnul a podpořil několik rozpočtových změn. Všechny byly výborem i komisí přijaty a promítly se tak do zastupitelstvem projednávaného tisku.

„Podařilo se nám prosadit snížení investic na úroveň částky, kterou převádíme z roku 2021, a to o více než 50 milionů korun. Nejdřív tak budou dokončeny rozpracované investiční akce z minulých let s tím, že nové bude možné zahajovat pouze pokud pro ně bude zajištěné financování,“ řekl Horák.

Dále se do návrhu podle Horáka dostalo nižší čerpání finančních prostředků ze základního běžného účtu o bezmála 68 milionů korun, které byly již v minulosti alokovány na konkrétní investiční akce.

„Takto sestavený rozpočet doporučuji ke schválení a pevně doufám, že nás bude potřebná většina. Nerad bych se totiž díval, jak městská část vyhazuje další stovky tisíc korun na zasedání zastupitelstva, které místo aby skutečně jednalo ve prospěch obyvatel městské části, tak svá důležitá rozhodnutí pouze odkládá a nerozhoduje,“ dodal předseda Finančního výboru.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru