Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Bude mít Praha 11 konečně rozpočet na letošní rok? Návrh projednají zastupitelé 17. března
Praha 11. Zdroj foto: MČ Praha 11

Bude mít Praha 11 konečně rozpočet na letošní rok? Návrh projednají zastupitelé 17. března

Praha 11 zatím nemá schválený rozpočet na letošní rok, a tak nadále hospodaří v provizoriu. Změnit by se to mohlo příští týden, kdy budou zastupitelé městské části pokračovat v projednání přerušeného bodu týkajícího se návrhu rozpočtu.

Návrh letošního rozpočtu s výdaji 822,5 milionu korun schválili radní Prahy 11 už na konci ledna. Městská část by měla hospodařit s příjmy asi 448,7 milionu a výdaji asi 822,5 milionu korun.

Následně se schváleným návrhem měli zabývat zastupitelé, ale zasedání přerušili a měli by se k návrhu vrátit ve čtvrtek 17. března.

„Pokud jde o mě, Prahu 11 v téhle patové situaci rozhodně nechat nechci. Schválený rozpočet totiž Jižní Město posune zase o kousek dále v jeho rozvoji tak, aby jeho obyvatelé mohli nadále říkat, že bydlí na dobré adrese,“ řekl předseda Finančního výboru zastupitelstva Prahy 11 Martin Horák (ANO).

Ten v únoru na společném jednání Finančního výboru s Finanční komisí navrhnul a podpořil několik rozpočtových změn. Všechny byly výborem i komisí přijaty a promítly se tak do zastupitelstvem projednávaného tisku.

„Podařilo se nám prosadit snížení investic na úroveň částky, kterou převádíme z roku 2021, a to o více než 50 milionů korun. Nejdřív tak budou dokončeny rozpracované investiční akce z minulých let s tím, že nové bude možné zahajovat pouze pokud pro ně bude zajištěné financování,“ řekl Horák.

Dále se do návrhu podle Horáka dostalo nižší čerpání finančních prostředků ze základního běžného účtu o bezmála 68 milionů korun, které byly již v minulosti alokovány na konkrétní investiční akce.

„Takto sestavený rozpočet doporučuji ke schválení a pevně doufám, že nás bude potřebná většina. Nerad bych se totiž díval, jak městská část vyhazuje další stovky tisíc korun na zasedání zastupitelstva, které místo aby skutečně jednalo ve prospěch obyvatel městské části, tak svá důležitá rozhodnutí pouze odkládá a nerozhoduje,“ dodal předseda Finančního výboru.


Autor: Jan Puci

Radnice Prahy 18 bude hostit zasedání výborů zastupitelstva, jsou veřejnosti přístupné

Dnes ve 14:22

Během prvního dubnového týdne budou v Praze 18 zasedat v obřadní síni na radnici v Bechyňské ulici dva výbory Zastupitelstva městské části Praha 18. Oba jsou přístupné veřejnosti.

Primátor přivítal delegaci z Kjóta

Dnes ve 13:40

Ve čtvrtek 30. března čtvrtek přivítal pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) ve své rezidenci čtyřčlennou delegaci z japonského Kjóta, které je od roku 1996 partnerským městem české metropole. Delegaci tvořili Sayoko Matsumoto (ředitelka projektu Do You Kyoto), Yatsuka Katoaka (manažerka...

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

30. března 2023 ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru