dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Bude hodinu ve tmě. Může za to Václav Klaus? Ne, globální oteplování
Ilustrační foto: Jan Puci

Bude hodinu ve tmě. Může za to Václav Klaus? Ne, globální oteplování

Hlavní město se zítra připojí k akci Hodina Země. V jejím rámci lidé, firmy i města dávají symbolickým společným zhasnutím najevo, že vědí o problému globálního oteplování a že ho také chtějí aktivně řešit. Letos se na hodinu v sobotu zhasne od 20:30 do 21:30. Pražský magistrát nechá po tuto dobu vypnuto osvětlení Petřínské rozhledny. 

„Jde o přihlášení se k politice šetření energiemi a většího využívání obnovitelných zdrojů. A protože je Praha moderní evropskou metropolí, musíme se k tomuto trendu připojit. Být moderní dnes znamená být šetrný a zbytečně neplýtvat, proti čemuž se nedá vůbec nic namítnout,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Sobotní akce asi neudělá velkou radost exprezidentovi Česka Václavu Klausovi. Ten je totiž dlouhodobým kritikem globálního oteplování, o kterém se v minulosti opakovaně vyjádřil, že je jen nástrojem šikany politiků a ekologických aktivistů k omezování lidské svobody. Tyto názory shrnul před sedmi lety do knihy Modrá planeta v ohrožení.

K Hodině Země se v Česku hlásí už více než 60 měst a obcí. Zhasne například jeden ze symbolů Ostravy, radniční věž na Prokešově náměstí, nasvícení radnice a osvětlení chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně, chrám sv. Barbory v Kutné Hoře či Národní dům v Prostějově.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru