dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
10°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
9°C
Zpravodajství

Buď režisérem svého života. Schola Pragensis 2017

Přehlídka středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis má letos již 22. ročník. Její motto „Buď režisérem svého života“ je určeno především žákům 9. tříd základních a speciálních škol, kteří se právě teď rozhodují jaký studijní či řemeslný obor vybrat. Samotná přehlídka nabízí i kurzy, rekvalifikace a další možnosti vzdělávání pro dospělé.

Přehlídka se uskuteční v tradičních prostorách Kongresového centra Praha ve dnech 23. až 25 listopadu. Slavnostní zahájení Schola Pragensis 2017 proběhne 23. listopadu od 13 hodin v Severním sále ve druhém patře Kongresového centra Praha.

„Rozhodnutí, jakou zvolit střední školu a který obor na ní studovat, patří k těm nejdůležitějším v životě. V rámci projektu Schola Pragensis se proto snažíme mladým lidem v tomto rozhodování pomoci alespoň tím, že jim nabídku všech pražských veřejných středních a vyšších odborných škol přineseme na jedno místo. To, že se jedná již o 22. ročník, považuji za velký úspěch a závazek v této tradici pokračovat i v dalších letech,“ uvedla Irena Ropková, radní hl. m. Prahy pro oblast školství a evropské fondy.

První den přehlídky nabídne i zajímavou podívanou. Ohňostroj, který připraví absolventi Masarykovy střední školy chemické, zakončí první den přehlídku pražského školství Schola Pragensis 2017. Ohňostroj bude odpálen symbolicky v 17 hodin 17 minut a měl by trvat přibližně 7 minut. Kromě ohňostroje se mohou návštěvníci letošního ročníku přehlídky po celý čtvrtek seznámit se zajímavými chemickými pokusy, které rovněž Masarykova střední škola chemická představí před vstupem do budovy Kongresového centra.

Blíží se doba rozhodování o tom, jaké povolání si pro budoucnost žáci základních škol zvolí. Přehlídka však nenabízí pouze vzdělávací nabídku pro žáky ze základních škol. Se zajímavými kurzy, rekvalifikacemi nebo obory vzdělání zakončené výučním listem či maturitní zkouškou se mohou seznámit i lidé dávno odrostlí školních lavic. Mnohé nabídky středních škol jsou totiž určeny přímo jim.

Kromě nabídek škol se široká veřejnost může zapojit do dvou soutěží „Poznej řemeslo!“ a „Vyzkoušej si řemeslo!“. V rámci přehlídky se také uskuteční dvoudenní finále celostátní soutěže v oboru instalatér, který organizuje Cech instalatérů. Přehlídka také nabídne různé workshopy pro školy, a to v rámci realizace projektu Krajského akčního plánu vzdělávání hlavního města Prahy.

Na přehlídku a výstavu o pražském školství všechny návštěvníky zve plakát, jehož autorem je Pavel Kuja, student Střední školy designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní. Jeho návrh zvítězil v soutěži o nejlepší plakát na akci Schola Pragensis 2017 v konkurenci dalších 23 výtvorů.

Otevřeno bude ve čtvrtek a v pátek od 9 do 18, v sobotu bude možné výstavu navštívit od 9 do 15 hodin.

Informace o Schole Pragensis 2017 jsou k dispozici na webových stránkách http://www.scholapragensis.cz.


Protipovodňová opatření v Nedvězí jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2017

Včera v 07:40

Radní hl. m. Prahy Jana Plamínková včera v rámci Mezinárodního dne vody při slavnostním setkání vodohospodářů převzala ocenění pro Protipovodňová opatření na ochranu hl. m. Prahy – část Nedvězí. Ta se ve své kategorii stala Vodohospodářskou stavbou roku 2017.   

Praha vypíše veřejnou zakázku na obnovu síťové infrastruktury

22. března 2018 v 11:53

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na obnovu síťové infrastruktury města. Náklady budou maximálně 171,82 milionu korun. Záměr dnes schválili pražští zastupitelé.

Mezinárodní konference zaměřená na pomoc dětem ve složitých životních situacích

21. března 2018 v 16:28

Přes sto účastníků z šesti evropských zemí se dnes sešlo v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy na mezinárodní konferenci s názvem „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole,“ kterou pořádala v rámci evropského projektu Centrum sociálních služeb...

Praha 5 vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž na novou školu

21. března 2018 v 10:14

Radnice vyhlásila 12. března mezinárodní otevřenou dvoufázovou architektonickou soutěž o návrh na řešení nové základní školy „Škola Smíchov“ v nově vznikající čtvrti Smíchov City v místě bývalého nákladového nádraží Smíchov na křížení ulic Nádražní a...

Likvidace hlodavců, deratizace na území Prahy 3

21. března 2018 v 09:20

Odbor ochrany životního prostředí MČ Praha 3 připravuje v dubnu provedení preventivních deratizačních prací na pozemcích svěřených do péče městské části, na kterých byla deratizace provedena v roce 2017.

Praha 3 schválila dotace pro tento rok. Rozdělí 16,5 milionu korun

20. března 2018 ve 20:15

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo přidělení finančních prostředků formou dotací z dotačního fondu.

Rada schválila poskytnutí dalších Kotlíkových dotací

20. března 2018 v 15:15

Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací pro náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění. Podle dnešního rozhodnutí Rady hl. m. Prahy obdrží v rámci dotačního programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického...

Další články
Nahoru