dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Bublináři a jejich saponátové show v centru budou více pod kontrolou
Bubliny na Můstku. Foto: Zlata Jílková / Seen Media

Bublináři a jejich saponátové show v centru budou více pod kontrolou

Pouliční produkce s využitím vyfukovaných bublin v pražských ulicích baví kolemjdoucí. Zdaleka ne všem se líbí. Když se vám taková bublina rozprskne o oblečení nebo konzumované občerstvení, už není důvod k nadšení. Neuklizené saponáty navíc znečišťují veřejná prostranství a zejména malým dětem způsobují podráždění očí. Znečišťování však lze postihovat podle zákona o přestupcích.

Na první pohled je vyfukování létajících bublin různých tvarů v ulicích Prahy bezproblémová zábava. Na tuto pouliční produkci „bublinářů“ si občané městské části Prahy 1 i návštěvníci historického centra již delší dobu hojně stěžují.

Po produkci zůstávají prostranství i budovy potřísněné saponátovým roztokem. To je jednak neestetické, jednat to může být i nebezpečné: například může dojít k uklouznutí a zranění. Navíc saponát dráždí oči a ohrožují zejména malé děti v kočárcích. Místo příjemné procházky tak matky chrání děti před bublinami.

Na tento problém by nyní měli více dozírat a řešit jej strážníci. Radní pro bezpečnost a prevenci kriminality městské části Praha 1 Ivan Solil apeloval na Komisi pro bezpečnost a prevenci kriminality, aby se zasadila o důslednější postihování tohoto nešvaru. Podle současného nastavení pravidel to lze.

Anketa

Líbí se vám produkce saponátových bublin v centru?

21.2%
(21.2%)
78.8%
(78.8%)
Pokud ten, kdo produkci s bublinami provozuje, po sobě veřejné prostranství nevyčistí, po oznámení se proti němu vede přestupkové řízení pro porušení příslušného ustanovení zákona o přestupcích.

„Stavíme se proti bezbřehému používání saponátů na veřejném prostranství. Když bude někdo ukazovat kouzlení s bublinami na dětském dnu či jiné naplánované akci, s tím logicky problém nemáme,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


Další krátké zprávy
Nahoru