dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Bublina splaskla, pěna spadne. Velký pivní festival se asi neuskuteční, magistrát váhá s povolením
Loni se na festivalu soutěžilo v co nejrychlejším vypití jednoho metru piva, který je klasickou českou pivařskou mírou. Foto: archiv

Bublina splaskla, pěna spadne. Velký pivní festival se asi neuskuteční, magistrát váhá s povolením

Český pivní festival 2015, který se měl uskutečnit na Letné, je v ohrožení. Konat se možná vůbec nebude. Magistrát chystanou akci zatím nepovolil. Důvod? Prý se objevily nejasnosti, které chce radnice po pořadateli vysvětlit, teprve pak o případném povolení akce rozhodne. Sedmnáctidenní festival měla hostit pláň od 7. května.

„Termín jsme si zarezervovali v dostatečném předstihu. Oficiální žádost o pronájem byla na magistrátní odbor evidence, správy a využití majetku podána letos 28. ledna, souhlasné stanovisko zodpovědného odboru magistrátu nese datum 9. března. Ve středu 15. dubna jsme obdrželi ‚změnu stanoviska‘, tedy odvolání původního souhlasu, a to bez jakéhokoli bližšího vysvětlení. Byl to pro nás naprostý šok,“ uvedla Šárka Vávrová, jednatelka firmy Phoenix promotion, pořadatele akce.

Magistrát ve svém dnešním vyjádření uvedl, že s organizátory bude ještě jednat. Souhlasné stanovisko s akcí prý ale nikdy nevydal. „Počátkem března pouze odbor správy majetku řekl předběžné podmínky a poslal pořadatele za správcem Letné, aby s ním jednal o podmínkách a možném uzavření krátkodobé nájemní smlouvy," napsalo město ve svém vyjádření.

Potom se prý stalo několik věcí. Praha 7 stáhla svou záštitu nad pořádáním akce a objevily se některé nejasnosti, které chce magistrát po pořadateli vysvětlit a doložit. Pokud by vysvětlení byla uspokojivá, může se Praha věcí případně znovu zabývat," píše se v prohlášení.

„Pořadatel tedy výhrady města zná, publikovat je magistrát nebude, protože jde o věci týkající se mimo jiné i připomínek dalších privátních subjektů vůči pořadateli a vztahů těchto subjektů. Město považuje za nezbytné tyto problémy vyjasnit dříve, než by případně o akci znovu jednalo, a to je věcí pořadatele,“ sdělilo tiskové oddělení magistrátu.

Areál měl na Letenské pláni zabírat zhruba 3900 metrů čtverečných s kapacitou 4000 návštěvníků, celkem organizátoři očekávali zhruba 70 000 návštěvníků. Představit se mělo 180 druhů piva včetně speciálního festivalového ležáku z Krušovic.


Další články
Nahoru