Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bubenečský park projde do jara 2023 revitalizací
V parku přibydou nové cesty i fontána. Vizualizace: P6

Bubenečský park projde do jara 2023 revitalizací

Praha 6 listopadu zahájila revitalizaci Parku Generála Lázaro Cardenase del Río v Bubenči. Hotovo bude v květnu příštího roku. Na sociálních sítích městské části o tom informoval starosta Jakub Stárek (ODS).

„Veřejností oblíbený park bude zkvalitněn upravenými parkovými cestami a zpevněnými plochami s novými povrchy. Novinkou budou poptávané vodní prvky,“ uvedl Stárek.

Součástí připravované rehabilitace jsou lavičky, pítko, stojany na kola a odpadkové koše. Zpevněné plochy v aktuálně velmi neutěšeném stavu dostanou nový povrch, a právě do nich bude umístěna fontánka.

Úpravy se týkají středové části tohoto veřejného prostoru, vymezeného chodníky v ulicích Ant. Čermáka, Terronská a Maďarská a pěší diagonální spojkou kolem pomníku Simóna Bolívara. Vzrostlá zeleň zůstane nedotčena.

Podoba revitalizace parku byla v uplynulých letech konzultována s veřejností během participačních procesů. Autorem projektu úpravy je architekt Luboš Pata z atelieru PATA & FRYDECKÝ architekti s.r.o. Revitalizaci parku zajistí litoměřická firma Gardenline, která byla vybrána ve výběrovém řízení.

Během stavby dojde k omezení pohybu chodců, návštěvníků parku a také volného přístupu rodičů a dětí do ZŠ a MŠ Ant. Čermáka. Omezení pohybu veřejnosti oplocením stavby bude řešeno vždy podle aktuální potřeby stavby, uvedla městská část.


Autor: TZ, red

Nápad pro Šestku. Návrhy posílejte do konce října

Dnes v 07:43

Bydlíte v Praze 6 nebo zde pracujete a máte nápad, jak život v šesté městské části zlepšit, můžete se přihlásit do Nápadu pro Šestku. Do 30 října své návrhy posílejte na adresu napadprosestku.cz.

Radnice a spolek budou na tržišti radit, jak správně kompostovat

Dnes v 06:05

Na sobotu 30. září připravila radnice Prahy 10 ve spolupráci se spolkem Ekodomov poradnu k tématu kompostování.

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Výstava hub na radnici

28. září 2023 ve 14:21

V obřadní síni radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí najdete výstavu hub. Od pátku 29. září do neděle 1. října si můžete nechat určit i donesené houby.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 40. týden

28. září 2023 ve 13:09

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Další články
Nahoru