Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Bubenečský park projde do jara 2023 revitalizací
V parku přibydou nové cesty i fontána. Vizualizace: P6

Bubenečský park projde do jara 2023 revitalizací

Praha 6 listopadu zahájila revitalizaci Parku Generála Lázaro Cardenase del Río v Bubenči. Hotovo bude v květnu příštího roku. Na sociálních sítích městské části o tom informoval starosta Jakub Stárek (ODS).

„Veřejností oblíbený park bude zkvalitněn upravenými parkovými cestami a zpevněnými plochami s novými povrchy. Novinkou budou poptávané vodní prvky,“ uvedl Stárek.

Součástí připravované rehabilitace jsou lavičky, pítko, stojany na kola a odpadkové koše. Zpevněné plochy v aktuálně velmi neutěšeném stavu dostanou nový povrch, a právě do nich bude umístěna fontánka.

Úpravy se týkají středové části tohoto veřejného prostoru, vymezeného chodníky v ulicích Ant. Čermáka, Terronská a Maďarská a pěší diagonální spojkou kolem pomníku Simóna Bolívara. Vzrostlá zeleň zůstane nedotčena.

Podoba revitalizace parku byla v uplynulých letech konzultována s veřejností během participačních procesů. Autorem projektu úpravy je architekt Luboš Pata z atelieru PATA & FRYDECKÝ architekti s.r.o. Revitalizaci parku zajistí litoměřická firma Gardenline, která byla vybrána ve výběrovém řízení.

Během stavby dojde k omezení pohybu chodců, návštěvníků parku a také volného přístupu rodičů a dětí do ZŠ a MŠ Ant. Čermáka. Omezení pohybu veřejnosti oplocením stavby bude řešeno vždy podle aktuální potřeby stavby, uvedla městská část.


Autor: TZ, red

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Další články
Nahoru