Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Brzy začne oprava trati v Táborské ulici, tramvajová zastávka Pražského povstání se posune blíže k metru
Tramvaj projíždí náměstím Hrdinů. Právě zde vznikne zastávka, která je nyní o dvě stě metrů jižněji (na snímku na úrovni vzdálených aut vlevo). Stanice metra Pražského povstání je u informačního centra. Foto: Jan Puci

Brzy začne oprava trati v Táborské ulici, tramvajová zastávka Pražského povstání se posune blíže k metru

Poslední březnový víkend bude zahájena rekonstrukce tramvajové trati v Táborské ulici, vše by se mělo stihnout dokončit do konce prvního červnového týdne. Nových kolejí a dalších úprav se dočká dvoukilometrový úsek mezi stanicí Pražského povstání a ulicí Nuselská. Oprava měla být provedena již v roce 2019, k velkému zpoždění došlo kvůli průtahům v řešení tramvajových zastávek u metra. Díky novému uspořádání budou přestupy mezi jednotlivými druhy veřejné dopravy pro cestující praktičtější.

Tramvajová trať z Nuslí k pankrácké vozovně měla být podle původních plánů opravena v roce 2019. Dopravní podnik rozdělil projekt za odhadovaných 160 milionů korun na dvě fáze, přičemž loni na podzim byla provedena jen ta první od Pražského povstání k vozovně a zároveň byl vybudován nový čtvrtkilometrový úsek trati v ulici Na Pankráci mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova.

Druhá fáze nabrala ještě větší zpoždění než ta první, protože se nedařilo dohodnout na uspořádání zastávek u metra. V současnosti musí cestující přestupující mezi metrem, tramvají a autobusem zdolat poměrně velké vzdálenosti. Stanice podzemky je od zastávky tramvaje vzdálena zhruba dvě stovky metrů, stejně jako od jinde umístěné autobusové zastávky.

V rámci rekonstrukce trati bude tramvajová zastávka přemístěna z ulice Na Pankráci na náměstí Hrdinů, tedy blíže ke stanici metra Pražského povstání, a zároveň tak i na dohled od stejnojmenné zastávky autobusu.

„Druhá etapa rekonstrukce trati k vozovně Pankrác proběhne od konce března do června letošního roku. V jejím rámci a po jejím dokončení budou tramvajové zastávky v obou směrech posunuty mezi křižovatky Táborská/Na Pankráci a Na Pankráci/Děkanská vinice. Přechody pro chodce jsou vyprojektovány z obou konců zastávek. Ulice si zachová dnešní uspořádání, to je s tramvajovou tratí uprostřed,“ sdělil náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Připravuje se také vznik další tramvajové zastávky v ulici Na Pankráci v úrovni ulice Kotorská. Nově zde bude také přechod pro chodce. Autobusová zastávka v ulici Děkanská vinice I. zůstane na svém stávajícím místě.

Řidiči po provedených úpravách na frekventované křižovatce ulic Táborská x Na Pankráci x Lomnického nebudou moci odbočovat z ulice Lomnického do ulice Na Pankráci vlevo směrem ke kongresovému centru. Tento směr je však již dnes pravidelně užíván z Lomnického odbočením do ulice Na Klikovce a přes Sinkulovu do ulice Na Pankráci.

Jízdní pruhy se podaří ve zmíněné křižovatce zachovat s drobnými směrovými úpravami všechny, dokonce směrem do centra v ulici Na Pankráci před křižovatkou budou regulérní řadící pruhy vlevo, rovně a doprava.

„S pražským dopravním podnikem jsme od začátku hledali shodu na délce zastávek Pražského povstání z důvodu minimálního prostoru mezi křižovatkami. Podnik nakonec ustoupil z požadavku na délku zastávky pro dvě plné tramvajové soupravy s tím, že pro zejména výjezd směrem od pankrácké vozovny bude upraven interval na křižovatkách,“ uvedl již dříve 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), do jehož kompetencí patří doprava.

Až skončí 4. června druhé fáze rekonstrukce v Táborské ulici, měl by začít provoz na zmíněném loni vybudovaném úseku trati v ulici Na Pankráci. Ke křižovatce u OC Arkády a stanice metra Pankrác by měla jezdit linka 19. Do budoucna se počítá s prodloužením trati k současné budově pošty v ulici Budějovická.


Noční provoz v Těšnovském tunelu bude omezen

Včera v 10:03

Od 26. dubna do 27. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen tubus VODA ( směr centrum) a druhý tubus bude obousměrný.

Zlíchovský tunel bude v noci uzavírán

19. dubna 2021 v 10:11

Od 19. dubna do 20. dubna v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Letenský tunel bude tři noci uzavřen

17. dubna 2021 v 09:39

Z důvodu pravidelné údržby technologie bude Letenský tunel od 20. dubna do 23. dubna vždy od 23 do 5 hodin uzavřen.

Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

16. dubna 2021 ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Další články
Nahoru