Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Brzy začne oprava trati v Táborské ulici, tramvajová zastávka Pražského povstání se posune blíže k metru
Tramvaj projíždí náměstím Hrdinů. Právě zde vznikne zastávka, která je nyní o dvě stě metrů jižněji (na snímku na úrovni vzdálených aut vlevo). Stanice metra Pražského povstání je u informačního centra. Foto: Jan Puci

Brzy začne oprava trati v Táborské ulici, tramvajová zastávka Pražského povstání se posune blíže k metru

Poslední březnový víkend bude zahájena rekonstrukce tramvajové trati v Táborské ulici, vše by se mělo stihnout dokončit do konce prvního červnového týdne. Nových kolejí a dalších úprav se dočká dvoukilometrový úsek mezi stanicí Pražského povstání a ulicí Nuselská. Oprava měla být provedena již v roce 2019, k velkému zpoždění došlo kvůli průtahům v řešení tramvajových zastávek u metra. Díky novému uspořádání budou přestupy mezi jednotlivými druhy veřejné dopravy pro cestující praktičtější.

Tramvajová trať z Nuslí k pankrácké vozovně měla být podle původních plánů opravena v roce 2019. Dopravní podnik rozdělil projekt za odhadovaných 160 milionů korun na dvě fáze, přičemž loni na podzim byla provedena jen ta první od Pražského povstání k vozovně a zároveň byl vybudován nový čtvrtkilometrový úsek trati v ulici Na Pankráci mezi ulicemi Na Veselí a Hvězdova.

Druhá fáze nabrala ještě větší zpoždění než ta první, protože se nedařilo dohodnout na uspořádání zastávek u metra. V současnosti musí cestující přestupující mezi metrem, tramvají a autobusem zdolat poměrně velké vzdálenosti. Stanice podzemky je od zastávky tramvaje vzdálena zhruba dvě stovky metrů, stejně jako od jinde umístěné autobusové zastávky.

V rámci rekonstrukce trati bude tramvajová zastávka přemístěna z ulice Na Pankráci na náměstí Hrdinů, tedy blíže ke stanici metra Pražského povstání, a zároveň tak i na dohled od stejnojmenné zastávky autobusu.

„Druhá etapa rekonstrukce trati k vozovně Pankrác proběhne od konce března do června letošního roku. V jejím rámci a po jejím dokončení budou tramvajové zastávky v obou směrech posunuty mezi křižovatky Táborská/Na Pankráci a Na Pankráci/Děkanská vinice. Přechody pro chodce jsou vyprojektovány z obou konců zastávek. Ulice si zachová dnešní uspořádání, to je s tramvajovou tratí uprostřed,“ sdělil náměstek pražského primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Připravuje se také vznik další tramvajové zastávky v ulici Na Pankráci v úrovni ulice Kotorská. Nově zde bude také přechod pro chodce. Autobusová zastávka v ulici Děkanská vinice I. zůstane na svém stávajícím místě.

Řidiči po provedených úpravách na frekventované křižovatce ulic Táborská x Na Pankráci x Lomnického nebudou moci odbočovat z ulice Lomnického do ulice Na Pankráci vlevo směrem ke kongresovému centru. Tento směr je však již dnes pravidelně užíván z Lomnického odbočením do ulice Na Klikovce a přes Sinkulovu do ulice Na Pankráci.

Jízdní pruhy se podaří ve zmíněné křižovatce zachovat s drobnými směrovými úpravami všechny, dokonce směrem do centra v ulici Na Pankráci před křižovatkou budou regulérní řadící pruhy vlevo, rovně a doprava.

„S pražským dopravním podnikem jsme od začátku hledali shodu na délce zastávek Pražského povstání z důvodu minimálního prostoru mezi křižovatkami. Podnik nakonec ustoupil z požadavku na délku zastávky pro dvě plné tramvajové soupravy s tím, že pro zejména výjezd směrem od pankrácké vozovny bude upraven interval na křižovatkách,“ uvedl již dříve 1. místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS), do jehož kompetencí patří doprava.

Až skončí 4. června druhé fáze rekonstrukce v Táborské ulici, měl by začít provoz na zmíněném loni vybudovaném úseku trati v ulici Na Pankráci. Ke křižovatce u OC Arkády a stanice metra Pankrác by měla jezdit linka 19. Do budoucna se počítá s prodloužením trati k současné budově pošty v ulici Budějovická.


Autor: Jan Puci

Rada rozhodla o výběru zhotovitele P+R Nové Butovice

16. září 2021 v 07:50

Rada hl. m. Prahy rozhodla o výběru dodavatele stavby P+R záchytného parkoviště Nové Butovice. Jedná se výstavbu vícepodlažního parkovacího objektu z poloviny určeného rezidentům a z poloviny určeného jako P+R záchytné parkoviště o celkové kapacitě...

Rekonstrukce Žalovské ulice

10. září 2021 v 11:51

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. září rekonstrukci Žalovské ulice v úseku ulic Drahanská – Čimická. Stavební práce by měly skončit 30. listopadu.

Ve čtvrtek bude uzavřen Bubenečský tunel

7. září 2021 ve 21:07

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od 9. září od 23 hodin do 10. září do 5 hodin uzavřen.

Úprava dopravy kvůli opravě v Národní

6. září 2021 ve 21:03

Z důvodu usnadnění průjezdu vozidel centrem Prahy a ve snaze vyhnout se případným problémům v dopravě byla ve spolupráci s městskou částí Praha 1 od pondělí 6. září upravena organizace dopravy v okolí ulice Národní v souvislosti s opravou mostu. Opatření potrvá podle předpokladů do 14. listopadu...

Uzavření tunelu Mrázovka od 7. září

6. září 2021 ve 20:57

Od 7. do 8. září od 23 hodin do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

Nové záchytné parkoviště Hostivař 3 – sever

6. září 2021 v 05:40

Technická správa komunikací (TSK) začne 6. září se stavbou nového záchytného parkoviště „P+R Hostivař 3 – sever“ u komunikace Dolnoměcholupská, 300 metrů podél nádraží Hostivař.

Rozšíření části komunikace Bulovka

1. září 2021 ve 20:05

Technická správa komunikací (TSK) bude od 6. září rekonstruovat a rozšiřovat část ulice Bulovka, v úseku 120 metrů od křižovatky s komunikací Povltavská. Stavební práce by měly skončit k 31. října.

Další články
Nahoru