dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Bruselská peněženka pomůže zaplatit cyklotrasu a opravu tramvajových tratí
Ilustrační foto: sxc.hu

Bruselská peněženka pomůže zaplatit cyklotrasu a opravu tramvajových tratí

Rada hlavního města dnes schválila na svém jednání tři projekty umožňující zefektivnění veřejné povrchové dopravy. Díky evropským dotacím tak budou zrekonstruovány tramvajové tratě a vybudována cyklotrasa. Celkově tak město rozdělí více než 204 milionů korun.

Z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost budou financovány rekonstrukce dvou tramvajových tratí, a to Poděbradské a Evropské. Třetím úspěšným projektem je vybudování cyklotrasy Záběhlice – vodní nádrž Hostivař.

V rámci rekonstrukce tramvajové trati Evropská budou například vylepšeny geometrické parametry kolejí, které přispějí ke komfortu jízdy. Dále budou vybudovány bezbariérové přístupy na zastávkách, instalovány prvky pro slabozraké a nevidomé a dojde i ke zvýšení nástupních hran.

„Všechny schválené projekty umožní Pražanům bezpečnější a komfortnější cestování do zaměstnání, škol, ale také za zábavou,“ uvádí radní Eva Vorlíčková (TOP 09) z pražského magistrátu, která zodpovídá za agendu evropských fondů.

„Projektovým záměrem na vybudování cyklotrasy Záběhlice – vodní nádrž Hostivař tak zase reagujeme na vyvíjející se poptávku cílových skupin po kvalitních a bezpečných cyklostezkách, které jsou Pražany stále častěji vyhledávány,“ dodává.

Projekty nyní čeká poslední fáze schvalování, a to Zastupitelstvem hlavního města Prahy, které zasedá tento ve čtvrtek.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru