dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Brouček, Svaloušek, Trojan, Bimbo, Jue? Hledá se jméno pro slůně v pražské zoo
Slůně je stále při chuti. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Brouček, Svaloušek, Trojan, Bimbo, Jue? Hledá se jméno pro slůně v pražské zoo

Samečkovi slona indického, který se v pražské zoo narodil 5. dubna, se daří dobře a přibývá na váze. Zoo proto požádala veřejnost o zasílání návrhů na jeho jméno a také návrhů na jméno kmotra. Hlasování spojila se soutěží o zajímavé ceny. Jednou z nich je i poukaz na nevšední zážitek v podobě vlastnoruční výroby papíru ze sloního trusu v nové papírně, kterou zoo otevřela letos na Velikonoce při zahájení hlavní sezóny.

Jaká jména zatím navrhli čtenáři Pražského patriota?

Trojan

Svaloušek

Jue (svahilsky Slunce)

Bimbo

Drobek

Babbar

Brouček

„Slůně je každým dnem aktivnější a přibývá na váze. Hned po porodu váha ukázala 104 kilogramů, při dalším vážení tuto středu již měl sameček 110 kilogramů,“ sdělil kurátor Pavel Brandl. „Z toho, že slůně přibralo, máme radost. U většiny mláďat dojde po porodu k poklesu váhy, který se pak pozvolna začíná vyrovnávat.

Přírůstek šest kilogramů je znamením dobrého zdravotního stavu slůněte. Sloní sameček má za sebou také první vycházku do výběhu ve společnosti celé rodiny. Malý sameček si hned po porodu získal veliké sympatie veřejnosti, která měla možnost vidět ho naživo již třetí den po porodu. Jeho videa a fotografie ovládly česká i zahraniční média a sociální sítě.

Jeden jediný snímek na facebookovém profilu pražské zoo například vidělo více než milion lidí. V souvislosti s tímto obrovským zájmem nabízí zoo veřejnosti, ve spolupráci se svým hlavním mediálním partnerem FTV Prima, vybrat slůněti jméno a navrhnout jméno jeho kmotra.

Redakce webu Prima ZOOM připravila pro tuto událost velký internetový speciál, kde lze online zaslat návrh obou jmen. Ten, kdo má nápad na originální jméno nebo zajímavého kmotra a zúčastní se soutěže, může vyhrát vstupenky do zoo, speciální komentovanou VIP prohlídku Údolí slonů s průvodcem Zoo Praha a dokonce i nevšední zážitek v podobě vlastnoruční výroby papíru ze sloního trusu.

Součástí speciálu na webu Prima ZOOM jsou rovněž online přenos z Údolí slonů, informace a zajímavosti o mláděti, fotogalerie a videa. Přenos a hlasování he zde: http://zoom.iprima.cz/slune.


Další články
Nahoru