dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Bronzová socha legendárního fotbalisty Masopusta na Julisce přišla o míč
Sochu slavného fotbalisty poničil neznámý vandal. Foto: Praha 6

Bronzová socha legendárního fotbalisty Masopusta na Julisce přišla o míč

Neznámý vandal ukradl míč ze sochy legendárního fotbalisty Josefa Masopusta umístěné před stadionem pražské Dukly na Julisce. Socha prvního českého držitele Zlatého míče byla slavnostně odhalena před třemi lety. Celá akce se uskutečnila při příležitosti 50. výročí zisku stříbrných medailí na fotbalovém mistrovství světa v Chile v roce 1962.

„Poškození sochy nás mrzí, ale dobrou zprávou je, že nám nikdo neukradl Josefa Masopusta. Odlomený míč co nejdříve vrátíme na své místo, aby se Pražané a příznivci Josefa Masopusta mohli opět potěšit sochou fotbalisty století v plné kráse,” za Klub přátel Josefa Masopusta Jiří Hora a Petr Procházka.

Bronzová skulptura sochaře Josefa Nálepy byla v roce 2012 umístěna do nově vzniklého parku Juliska. Kolem sochy se rozprostírá jedenáct pamětních dlaždic se jmény slavných fotbalistů, kteří významnou část kariéry spojili s armádním klubem Dukla Praha.

Vedle Masopusta to jsou Ivo Viktor, Ján Geleta, Jiří Čadek, Jan Fiala, Ladislav Novák, Miroslav Gajdůšek, Rudolf Kučera, Josef Jelínek, Zdeněk Nehoda a Ladislav Vízek. Deset fotbalistů má na chodníku slávy uvnitř hvězdy otisk své šlápoty, jen brankář Ivo Viktor obtiskl své ruce.

socha-masopust-nahled

Slavností odhalení sochy v roce 2012

Josef Masopust s umístěním pomníku na Julisce dlouho nesouhlasil. „Nakonec jsem se nechal ukecat. Jestli bude socha brána jako vděk všem z mé generace, tak to beru a chápu,“ řekl v roce 2012 Masopust. V Dukle strávil téměř celou kariéru a s klubem získal sedm mistrovských titulů.

V roce 1962 pomohl československému výběru ke stříbrným medailím na světovém šampionátu v Chile a ve stejném roce pak získal Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru