dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Britský raw šéfkuchař Russell James a topmodelka Helena Houdová zazáří na festivalu RawFest
Falafel Hummus Wrap Russella Jamese. Foto: archiv

Britský raw šéfkuchař Russell James a topmodelka Helena Houdová zazáří na festivalu RawFest

RawFest 2016, třetí ročník festivalu rawfood, zdravého životního stylu, sportu a inspirace, se koná 4. – 5. června na Štvanici. Na své si přijde úplně každý. Dorazí raw hvězda Velké Británie – šéfkuchař Russell James. Vzácným hostem bude topmodelka a milovnice živého jídla Helena Houdová, která si jako překvapení připravila tajemný vodní rituál.

A právě voda patří k jedné z mnoha novinek letošního RawFestu. Návštěvníci si mohou po celé dva dny vychutnávat zdarma kvalitní alkalickou vodu.

Bezmála 40 vystavovatelů s nabídkou rawfood i dalších novinek z oblasti zdravého životního stylu, 19 bloků přednášek a dvoudenní maraton kulinářských show – taková bude nevětší oslava živého jídla v Evropě RawFest 2016.

„Zatímco v loňském roce se festivalové menu inspirovalo hlavně v mexické a asijské kuchyni, letos se zaměřuje na středomořské a blízkovýchodní tóny. Mezi největší letošní lákadla patří raw pizza, spaghetti Bolognese, banánové palačinky a nakládaný sýr Sejraw. Pro velký zájem nebude v nabídce chybět ani speciálně upravená raw veganská klobáska,“ popisuje za pořadatele RawFestu Tereza Havrlandová, zakladatelka a majitelka společnosti Lifefood.

Milovníky vytříbených pokrmů určitě potěší i speciality z Jídla lásky Evy Kavkové, která pro RawFest připravila tři druhy slaného tapas, barbecue burgery, zahradní závitky a také řadu sladkostí ve fitness kolekci, které nejen že chuťově potěší, ale také pomohou udržet tělo ve formě.

„Letošní novinkou jsou také nově koncipované přednášky, které poběží ve formě TEDs – budou kratší, ale o to živější, zajímavější a obsáhnou ještě více témat,“ říká Tereza Havrlandová a dodává: „Mezi přednášejícími vystoupí například oblíbená slovenská bloggerka Nikoleta Kováčová z Raw Mother and Daughter, která se zaměří na časté chyby v raw stravování. Margit Slimáková přiblíží základní pravidla zdravé stravy. S Cecílií Jílkovou se podíváme na to, jak naučit děti jíst zdravě. A rodinné téma rozebere Katka Králová z Nevýchovy.“

RawFest je rovněž ekologickým projektem. Představí se tu obecně prospěšná společnost Kokoza, která pořadateli festivalu poskytla unikátní zařízení na zpracování bioodpadu, jediné svého druhu v České republice. Přístroj Rocket přemění veškerý bioodpad z festivalu na vysoce kvalitní organické hnojivo.

Lekce vaření pod vedením raw hvězd

Kuchařské show se ponesou v duchu nových přístupů k živé stravě. Inspirací budou raw kuchaři nejen z Čech, ale i z celé Evropy. Aktuální trendy v oblasti živé gastronomie předvede nejlepší britský raw šéfkuchař Russell James. Jeho specialitou jsou odlehčené raw chleby, které oslní jako delikatesní večere, ale výborně se hodí i jako lehká svačinka během dne.

Vše o přípravě a benefitech nápojů z divokých trav přiblíží Piter Caizer z Německa, o dobrodružstvích z cest promluví novodobí nomádi, stravující se podle principů raw, dvojice La France Crue. Petr Vyoral objasní tajemství šťávy, mixování a sušení potravin a Wlasta Hlinková se zaměří na plané rostliny v raw jídelníčku.

Sobotním večerem provede topmodelka Helena Houdová

Jako hvězda sobotního večera zazáří topmodelka a dlouholetá příznivkyně živého jídla Helena Houdová. Ta se s přítomnými podělí o svou cestu ke spokojenému životu, zdravému stravování a lásce k rawfood. Zvolí si pro to vskutku netradiční způsob – šamanský rituál s vodou.

Sportem ke zdraví – dárkem k radosti

Návštěvníky jistě zaujmou i nové formy sportovních a relaxačních aktivit. Kromě celodenních lekcí jógy, taiji, qi gong a dynamických sportů lze vyzkoušet například osvobozující glasswalking (chůzi po skle). Nechybí ani program pro nejmenší ve výtvarných, hudebních dílnách a na boulderové stěně.

Všichni účastníci festivalu letos také k zakoupené vstupence získají poukaz ve výši 1000 Kč, který mohou uplatnit u partnera festivalu, vystavovatele Atranet.cz. K tomu dostanou ještě slosovatelný leták, na který mohou přímo na místě vyhrát mixér, sušičku nebo odšťavňovač.

Vstupenky na RawFest jsou k dostání v předprodeji v síti GoOut nebo po oba dny na místě konání akce.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru