dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Britský ministr pro prevenci zločinu byl v Praze pro inspiraci
Zápis ministra Normana Bakera v pamětní knize Kliniky adiktologie 1. LF UK a VFN.

Britský ministr pro prevenci zločinu byl v Praze pro inspiraci

Podle britské strategie boje proti drogám z roku 2010 je úkolem britského ministra Normana Bakera sebrat nové poznatky o tom, jaké postupy fungují v jiných zemích a v čem je možné se od nich poučit. Ministr proto tento týden navštívil Kliniku adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Všeobecné fakultní nemocnice, seznámil se s jejím fungováním a se systémem péče o drogově závislé v České republice.

Norman Baker

Britský ministr pro prevenci zločinu (Minister of State for Crime Prevention at the Home Office). Norman Baker je britský liberální demokrat a člen britského parlamentu za okrsek Lewes v Sussexu.

Do jeho kompetencí patří mj. problematika drog, alkoholu, násilí, organizovaný zločin, násilí na ženách a dívkách a ochrana dítěte. Ministrem pro prevenci zločinu je od října 2013, předtím měl na starosti resort dopravy.

norman-baker-foto-nahled Ministr Baker přijel do Prahy za účelem sběru informací pro připravovanou studii o protidrogových politikách ve vybraných zemích světa, která bude analyzovat zneužívání drog a drogové závislosti, včetně péče o drogově závislé.

Studie má záměr v dané zemi sledovat efektivitu protidrogové politiky a přijatých opatření s ohledem na jejich dopad na jednotlivce, společnost, harm reduction a zločinnost. Svou protidrogovou politiku chce Británie založit na nejlepších dostupných informacích a vzít v úvahu rovněž nejnovější poznatky v oboru, nejrůznější přístupy a typy intervencí.

V rámci studie už ministerská delegace navštívila například Kanadu, Švédsko, Dánsko, Holandsko; po České republice letí do Švýcarska.

Ministra Normana Bakera při návštěvě Kliniky adiktologie doprovázel drogový koordinátor Spojeného království Dan Greaves, vedoucí oddělení ministerstva pro drogy a alkohol. Debata se vedla o posledních dvaceti letech vývoje systému drogové politiky v České republice. Hosté se zajímali o vzájemný vztah služeb a represivních složek systému drogové politiky, zejména policie.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru