Dnes Sobota - oblacno -4°C
Zítra Neděle - oblacno -2°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská kultura

Brian Freeman: Klikatá cesta

Po úspěchu thrillerů Noční pták (2016) a Vnitřní hlas (2018) přichází Brian Freeman s třetí knihou série s detektivem Frostem Eastonem.

Cesta ke spravedlnosti dokáže být někdy hodně klikatá. Zvlášť vede-li nejzakroucenější ulicí San Francisca. Jmenuje se Lombard Street. A slovo „Lombard" je jediné a poslední, které vyřkne Denny Clark, než zemře v náručí svého přítele, inspektora Frosta Eastona, před prahem jeho domu…

klikata-cesta Může Dennyho smrt nějak souviset s úmrtími několika lidí, poblíž nichž byl objeven obrázek červeného hada? Řádí tu sériový vrah? A kdo nebo co je „Lombard", záhadné jméno, které se mezi sanfranciskou smetánkou vyslovuje pouze šeptem? Bude-li se chtít Frost tentokrát dobrat pravdy, nemůže věřit vůbec nikomu – jeho protivník totiž zná každý Frostův krok a číhá za další zatáčkou, aby mohl znovu udeřit.

Ukázka z knihy:
„Pokaždé, když si sedl, aby si odpočal, věděl naprosto jistě, že už se nezvedne. Ale vždycky to zvládl. Plahočil se dál a dál, až se konečně objevil mezi stromy na vrcholku, kde stál ten dům. Už tady byl. V uplynulých dvou letech sem několikrát zašel, aby nabídl ruku ke smíru, ale pokaždé zase utekl, aniž sebral dost odvahy, aby došel ke dveřím. Uvnitř se nesvítilo. V domě nikdo není, napadlo ho, a veškerá ta dřina byla na draka.

Denny se zhroutil na chodník. Čelem udeřil o obrubník, rozbil si brýle a po obličeji se mu začala řinout krev. Jít už nemohl, tak lezl po čtyřech. Posunul dopředu jednu ruku, pak přitáhl koleno, a tak pořád dokola, až se dosoukal pod schody vedoucí k domu.

Ke dveřím se doplazil jako had a pak se mu silou vůle podařilo ochromené tělo zvednout. Opřel se o zvonek, po chvíli ještě jednou a ještě jednou. Potom už jen čekal.

Po pár vteřinách se rozsvítilo venkovní světlo a dveře se otevřely. Stál v nich jeho starý kamarád a s vyděšeným překvapením na něj zíral.
„Denny?" vyhrkl Frost Easton. „Proboha, co se ti stalo?" Denny mu toho potřeboval tolik říct, ale neměl dost vzduchu, aby to ze sebe dostal. Ochrnutá kolena se pod ním podlomila a Frost ho zachytil. Denny byl bezvládný a těžký, ale Frost ho sevřel pod lopatkami a tak tam stáli tváří v tvář, zaklesnuti do sebe.
Dva staří kamarádi, kteří se přestali kamarádit.


Knihu si za zvýhodněnou cenu můžete objednat zde: https://www.euromedia.cz/klikata-cesta/kniha/11039/


Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

Včera v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Národní technické muzeum připomene osobnost Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

8. ledna 2021 v 18:34

Dnes, 8. ledna 2021, si v souvislosti s 80. výročím jeho úmrtí připomínáme osobnost docenta práv Vladimíra Mandla, jenž je světové veřejnosti znám jako zakladatel kosmického práva a který byl vlastníkem československého patentu z roku 1935 na „vysokostoupající raketu“. Národní technické muzeum...

Gardnerová Lisa: Hledej mě

6. ledna 2021 v 11:22

Dům pětičlenné rodiny je momentálně místem činu: čtyři z nich jsou brutálně zavražděni, zbývající – šestnáctiletá dívka – zmizela. Měla štěstí a podařilo se jí uniknout? Nebo je její zmizení důkazem něčeho děsivého?

Osobnosti Prahy 2 a výročí v lednu 2021

5. ledna 2021 v 10:17

Jiří Dienstbier, Jaroslav Seifert, Jiří Cieslar, Jan Palach, Milan „Mejla“ Hlavsa a mnozí další. Osobnosti Prahy 2, které v měsíci lednu mají výročí.

Online: Novoroční koncert z radnice

30. prosince 2020 ve 12:59

Praha 4 zve k poslechu Novoročního koncertu z Nuselské radnice.

Kulturní centrum Průhon hostí rekordní počet umělců

29. prosince 2020 v 07:26

Celkem 28 umělců ze spolku Jednota umělců výtvarných vystavuje 123 uměleckých děl v Kulturním centru Průhon na Praze 17. Tolik umělců a uměleckých děl najednou zatím galerie v pražských Řepích nehostila. Výstava JUV je netradiční nejen velkým zastoupením výtvarníků, ale i možností virtuální...

Národní muzeum zůstane částečně otevřeno

18. prosince 2020 v 05:17

Mezinárodní výstava o době starověkého Egypta Sluneční králové bude za přísných hygienických podmínek i nadále přístupná pro návštěvníky muzea. Dohodl se na tom ministr kultury Lubomír Zaorálek s Hlavní hygieničkou ČR Jarmilou Rážovou. 

Další články
Nahoru