dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Březnový KNIHfest v Obchodním centru Letňany. Autoři knih, hosté, divadlo, tanec, zábava
Pražský životKomerční sdělení
Druhý ročník knižního festivalu v OC Letňany přivítá zajímavé hosty. Foto: Archiv

Březnový KNIHfest v Obchodním centru Letňany. Autoři knih, hosté, divadlo, tanec, zábava

Není knihy bez autora, tak zní motto již 2. ročníku knižního festivalu v OC Letňany. Celý měsíc březen je opět ve znamení autogramiád, čtenářských besed, autorských čtení, divadelních představení, tanečních vystoupení i soutěží o krásné, jak jinak než knižní, ceny. Můžete se těšit na celou plejádu s knihou spjatých osobností.

Nabízené křeslo pro hosta přijali mimo jiné úspěšný britský autor Simon Mawer, legendární „písničkové“ duo Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, český bestsellerista Michal Viewegh nebo známý, pro leckoho i kontroverzní, fotograf Jan Saudek. Pestrost knižního festivalu nepodtrhuje jen žánrová různorodost, ale i doplňkový zábavný program. Od divadla, přes tanec až po zábavu pro děti.

Návštěvník KNIHfestu, pořádaného ve spolupráci s Knihy Dobrovský coby hlavním partnerem, a partnerem mediálním, nakladatelstvím Mladá fronta, má šanci na vlastní oči i uši zažít opravdový literární zážitek napříč všemi žánry. Úvodním hostem byl vždy originální a svým humorem specifický herec Jaroslav Dušek.

Třetí týden KNIHfestu se ponese z velké míry v hudebním duchu. Pozvání totiž přijala nejen oblíbená dvojice autorů písniček pro děti Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, ale už v neděli 21. března na ně naváže svým hudebním vystoupením písničkář Ivan Hlas.

a1-autogramiada-viewegh-nahled „Ve čtvrtek 19. března přivítáme jednoho z nejoblíbenějších románových autorů současnosti, kterým není nikdo jiný než Michal Viewegh. Za svou kariéru napsal již dvacet šest knih a svoji filmovou premiéru měla před několika dny jeho kniha Vybíjená,“ zve čtenáře marketingová manažerka pro Obchodní centra Tesco Renata Nejtková. Román vydaný v roce 2004 představí na plátně v hlavní roli Simonu Krainovou a oblíbené herce z pořadu Partička. Půjde tak o další filmovou adaptaci jedné z jeho populárních knih, které ve svých příbězích prolínají tragické i komické osudy hlavních hrdinů. Už předešlá filmová zpracování jako Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Román pro ženy či loňští Andělé všedního dne dokázaly a zároveň podtrhly sílu příběhu Vieweghových románů, a to i ve filmu. V poslední březnový den oslaví Michal Viewegh své 53. narozeniny.

a1-autogramiada-sverak-uhlir-nahled Den nato, v pátek 20. března, se můžete těšit na oblíbenou dvojici Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Nezapomeňte si přinést zpěvníky, i když na některé z jejich písniček je ani nebudete potřebovat, protože zlidověly a staly se evergreeny. Tak jako třeba „Severní vítr“ nebo „Ani k stáru“. Půjde o milé odpoledne, které jistě vykouzlí úsměv na rtech každému návštěvníkovi.

 

 

Úskalím etikety vás v neděli 22. března od 15 hodin provede osoba nejpovolanější, a to bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla, a1-autograimada-spacek-nahled Ladislav Špaček. Jeho knihy i DVD věnované tomuto tématu jsou velmi oblíbené, stejně jako svého času jím moderovaný televizní pořad Etiketa, protože každý z nás přeci jen čas od času zaváhá při podání ruky, stolování či jiném společenském úkonu.

Závěr týdne, hned po besedě a autogramiádě Ladislava Špačka, patří dvěma vzácným hostům: hanspaulskému písničkáři Ivanu Hlasovi a proslulému fejetonistovi a dle jeho slov „fotografujícímu“ nikoliv fotografovi Františku Dostálovi.

Tato dvojice pokřtí jejich společnou knižní prvotinu Jdeme na jedno, která předkládá zevrubnou zprávu o těch, pro něž je či byla klasická česká hospoda způsobem života i kulturním fenoménem. Křtít se bude, jak jinak než českým národním pokladem – PIVEM!

pr-autogramiada-mawer-nahled Poslední týden knižního festivalu KNIHfest představí zahraniční hvězdu programu, anglického spisovatele Simona Mawera, autora bestselleru Skleněný pokoj, jehož příběh je inspirovaný osudy majitelů vily Tugendhat za druhé světové války. Titul získal nominaci na nejprestižnější knižní cenu The Man Booker Prize.

„Den poté, v sobotu 28. března, se budeme věnovat fotografické tvorbě, jedné z nejznámějších u nás i ve světě, v přímém podání jejího autora Jana Saudka. Pomyslnou tečkou na závěr bude nedělní posezení s Arnoštěm Goldflamem, režisérem, hercem a hlavně autorem knih pro děti. Spolu s ním dorazí jeho choť Petra Goldflamová Štětinová, která má pro dětské návštěvníky připravený speciální program plný her i kreslení,“ dodává Nejtková. fb-post-autogramiada-goldflamovi-nahled

Hlavní pozvánka však patří vám, návštěvníkům Obchodního centra Letňany. Samozřejmě, jako vždy, je pro vás připravena naše populární Veřejná knihovna, kde si můžete vyměnit knihu za knihu. Uvidíte sami, že číst se dá nejen černé na bílém, ať už na papíře či displeji, ale i ušima.

Přijďte do OC Letňany na setkání s vaším oblíbeným autorem. Nejen pro autogram, ale třeba jen nasát atmosféru a rovnou si zasoutěžit o pěknou knížku. Čtení je fenomén a kniha jeden z největších vynálezů lidstva, tak se k nám přidejte a pročtěte se březnem!

OC Letňany, Veselská 663, Praha 9.


Další články
Nahoru