dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Březinová zažila šok na narozeninovém koncertu. Jaký?
Marcela Březinová během sobotního koncertu. Foto: Anna Skálová

Březinová zažila šok na narozeninovém koncertu. Jaký?

Třiapadesáté narozeniny se zpěvačka Marcela Březinová rozhodla oslavit v sobotu koncertem v Salmovské literární kavárně. A zažila tam šok, dostala totiž auto.

Za doprovodu klavíristy Petra Ožany po pár letech zazpívala Marcela Březinová na narozeninovém koncertu i píseň, kterou pro ni napsal její manžel Zdeněk Švarc, jenž před více než dvěma lety spáchal sebevraždu.

Nechyběl ani šlágr Hádej od taktéž zesnulého Karla Svobody. Zpěvačka prozradila i to, že chystá třetí sólové album. Zavzpomínala na celou svou rodinu.

Zazpívaly si s ní i její studentky z Mezinárodní konzervatoře Praha nebo šansoniérka Renata Drössler. Na koncertu byla i dcera Březinové Vanda, která nedávno oslavila plnoletost.

Auto s mašlemi…

O přestávce zažila oslavenkyně šok. Vyšla ven a tam na ni čekal opravdu nečekaný dárek. Osobní automobil – zabalený a opatřený mašlemi. Darovali jí ho majitel konzervatoře Emil Ščuka a jeho partnerka.

Březinová chvíli vydýchávala, jestli to je vůbec pravda. Radost měla velkou. „Nikdy jsem nic takového nezažila,“ řekla.


Autor: Anna Skálová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru