dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Dětská PrahaPražský život

Břevnovský masopustní průvod: Bubínky, řehtačky a trumpetky s sebou

V úterý 9. února vyrazí průvod Břevnovem a letos bude mít, stejně jako loni, svůj začátek u KC Kaštan, Bělohorská 150, Praha 6.

Sraz masek je v 15.45 hodin. V 16 hodin bude uděleno masopustní právo panem starostou a průvod se vydá za náležitého veselí masek i ostatních návštěvníků na svoji cestu po Bělohorské až k hotelu Pyramida, kde bude pochována basa.

Průvod budou doprovázet bubeníci a další hudebníci. Dorazí i kejklíř Vítek se svoji družinou a dlouhorukými Chudadly a další maškary.

Během průvodu bude pro masky připraveno občerstvení. Masopustní veselí bude ukončeno u hotelu Pyramida, kde na návštěvníky čeká pravá česká zabijačka s hudbou a tancem.

Pro děti bude připraveno divadlo, budou si moci vyzkoušet své dovednosti v žonglérské škole kejklíře Vítka a na závěr večera vidět jeho ohňovou masopustní show.

Čerstvé jitrničky, jelita, tlačenka, polévka, guláš a jiné. A samozřejmě pivo a teplé nápoje.

Dětské masky v průvodu dostanou dárky a nejlepší budou oceněny.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru