Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Břevnovský kulaťák čeká rekonstrukce
Vizualizace: Praha 6

Břevnovský kulaťák čeká rekonstrukce

Parčík na rohu ulic Skupova a Nad Kajetánkou se dočká obnovy. Kromě sadových úprav a opravených cest dostane atraktivní herní prvky pro mládež.

Parčík místními přezdívaný břevnovský kulaťák se dlouhodobě nacházel v udržované, ale již zastaralé neperspektivní podobě. První iniciativa na využití jeho potenciálu vzešla od obyvatel, a to jako odhlasovaný a následně schválený projekt participativního Nápadu pro šestku v roce 2021.

Praha 6 posléze ve shodě s navrhovatelkou nápadu rozhodla o doplnění projektu a celkové revitalizaci. S ohledem na blízkost tří základních škol byl park navržen k rekonstrukci s cílením především na děti 2. stupně (11–16 let), pro které se v blízkém okolí nenachází žádný vhodný prostor pro trávení volného času. Park nabídne možnosti zábavy v podobě basketbalového koše, lezecké stěny, sestavy workoutových a parkourových prvků nebo prostoru pro odpočinek či přípravu na vyučování.  Povaha mobiliáře přitom nevylučuje, aby park využívaly i mladší či starší ročníky návštěvníků.

Stavební práce mimo jiné zahrnou vybudování nových pěších komunikací z betonové dlažby, park doplní květináče, odpadkový koš a další prvky typového mobiliáře. V rámci bouracích prací budou odstraněny stávající konstrukce a nevyhovující prvky, budou pokáceny některé neperspektivní a dožilé, stromy, keře a náletové dřeviny.

Následně dojde k vysazení nových stromů, keřů a trvalkových ploch, stávající trávníky budou revitalizovány. Práce potrvají deset týdnů.
Autor: Hla

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru