Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Břevnovská náměstíčka se promění při rekonstrukci Říčanovy ulice
Návrh úpravy náměstíčka v křížení s Řečického ulicí. Zdroj: MČ Praha 6

Břevnovská náměstíčka se promění při rekonstrukci Říčanovy ulice

Tři břevnovská náměstíčka, kterými prochází Říčanova ulice, slouží doposud jako parkovací plocha. Až bude hlavní město zmíněnou ulici rekonstruovat, z iniciativy radnic Prahy 6 se promění i náměstíčka. Na webu městské části o tom, informoval o tom starosta Jakub Stárek (ODS). Veřejnost má možnost se k úpravám vyjádřit.

Hlavní město připravilo rekonstrukci ulice, která má spočívat jen v opravách povrchů. Podoba ploch, které ulice protíná, se podle původních plánů měnit neměla. „Byla by to velká škoda, všechna tři místa v sobě mají velký potenciál. Proto jsme prosadili, aby se z nich stala opravdová náměstíčka s lavičkami, stromy nebo záhony,“ sdělil starosta Stárek.

Praha 6 podle něj oslovila vybrané architekty, kteří předložili pracovní návrhy na budoucí podoby náměstíček. Každé by tak dostalo svoji originální tvář. Náměty na zlepšení těchto veřejných míst městská část plánuje předat projektantovi stavby. 

K návrhům dostanou možnost se vyjádřit i místní obyvatelé. Setkání s veřejností se uskuteční přímo v terénu 25. ledna od 17 hodin, začátek procházky bude v křížení Říčanovy ulice s ulicí 8. listopadu. 

„Přivítáme postřehy veřejnosti na drobné úpravy či umístění mobiliáře, které se pokusíme nechat do návrhů zapracovat,“ sdělil radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Své komentáře lidé mohou již nyní směřovat emailem k referentce participace Halině Himmelové na hhimmelova@praha6.cz.


Autor: puc

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru