Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - polojasno 0°C
Neděle 5. 2. 2023
Svátek má Dobromila
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Břevnovská náměstíčka se promění při rekonstrukci Říčanovy ulice
Návrh úpravy náměstíčka v křížení s Řečického ulicí. Zdroj: MČ Praha 6

Břevnovská náměstíčka se promění při rekonstrukci Říčanovy ulice

Tři břevnovská náměstíčka, kterými prochází Říčanova ulice, slouží doposud jako parkovací plocha. Až bude hlavní město zmíněnou ulici rekonstruovat, z iniciativy radnic Prahy 6 se promění i náměstíčka. Na webu městské části o tom, informoval o tom starosta Jakub Stárek (ODS). Veřejnost má možnost se k úpravám vyjádřit.

Hlavní město připravilo rekonstrukci ulice, která má spočívat jen v opravách povrchů. Podoba ploch, které ulice protíná, se podle původních plánů měnit neměla. „Byla by to velká škoda, všechna tři místa v sobě mají velký potenciál. Proto jsme prosadili, aby se z nich stala opravdová náměstíčka s lavičkami, stromy nebo záhony,“ sdělil starosta Stárek.

Praha 6 podle něj oslovila vybrané architekty, kteří předložili pracovní návrhy na budoucí podoby náměstíček. Každé by tak dostalo svoji originální tvář. Náměty na zlepšení těchto veřejných míst městská část plánuje předat projektantovi stavby. 

K návrhům dostanou možnost se vyjádřit i místní obyvatelé. Setkání s veřejností se uskuteční přímo v terénu 25. ledna od 17 hodin, začátek procházky bude v křížení Říčanovy ulice s ulicí 8. listopadu. 

„Přivítáme postřehy veřejnosti na drobné úpravy či umístění mobiliáře, které se pokusíme nechat do návrhů zapracovat,“ sdělil radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Své komentáře lidé mohou již nyní směřovat emailem k referentce participace Halině Himmelové na hhimmelova@praha6.cz.


Autor: puc

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

Včera v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Včera v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

Včera v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

3. února 2023 v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

2. února 2023 ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru