dnes
Pondělí - zatazeno
8°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - oblacno
7°C
Pražská kultura

Břevnovská hudební setkání: Pocta tvůrcům a Janu Kodešovi

Dvořákovo klavírní kvarteto zahraje 11. února vedle skladeb L. van Beethovena a J. Brahmse skladbu O. Kukala s podtitulem Pocta Janu Kodešovi – Wimbledon 1973.

První z letošních koncertů Břevnovských hudebních setkání je dokladem, že odkaz staré řecké kalokagathie – ideálu harmonie zdravého těla a ducha – stále ještě žije. Hudební skladatel Ondřej Kukal byl tak fascinován fantastickým výsledkem legendárního českého tenisty Jana Kodeše, který v roce 1973 ve finále Wimbledonu zvítězil nad Alexandrem Metrevelim ve třech setech 6:1, 9:8, 6:3, že usedl nad notový papír a složil klavírní kvartet.

Skladba s podtitulem „Pocta Janu Kodešovi – Wimbledon 1973“ zazní 11. února v 19 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera spolu s klavírními kvartety Ludwiga van Beethovena a Johannese Brahmse v podání špičkového tělesa, Dvořákova klavírního kvarteta. Akce se koná za finanční podpory radnice Prahy 6.

Vstupenky v cenách 150 (senioři a mládež) a 250 korun možno zakoupit v předprodejích v Informačním centru MČ Praha 6, Bělohorská 110 a ve Fortně Břevnovského kláštera. Zbylé vstupenky před koncertem na místě.


Gruber Andreas: Vražedný rozsudek

Včera v 07:47

Ve Vídni zmizela desetiletá Klára. Když se o rok později znovu objeví zcela zmatená na okraji nedalekého lesa, má celá záda potetovaná motivy z Dantova Pekla – a nikdo z ní nedostane ani slovo.

Lesley Kara: Fáma

21. února 2020 v 07:29

Svobodná matka Joanna se i s malým synem přestěhovala z Londýna do malého přímořského městečka, kde chce začít klidnější život. Aby se lépe seznámila s místními obyvateli, přihlásí se do čtenářského kroužku. A právě zde bez rozmyslu vypustí informaci, kterou se náhodou doslechla: že prý zde někde...

Lili Marlene zahraje v Malostranské Besedě

19. února 2020 v 15:45

Kapela Lili Marlene zve na koncert do Malostranské Besedy ve středu 26. února ve 20:30 hodin.

Film Festival Indie-India v kině Pilotů

18. února 2020 v 10:33

První ročník přehlídky nezávislého indického filmu nabídne během dvou dnů čtyři snímky, které si můžete vychutnat spolu s typickým indickým jídlem a čajem.

Koncert na kopci: Emil Viklický a Zuzana Lapčíková

16. února 2020 v 08:50

V rámci Koncertů na kopci se v prostorách evangelického kostela na náměstí Před Bateriemi představí Emil Viklický a Zuzana Lapčíková s fúzí jazzu a folkloru.

Hudba bez hranic 2020

15. února 2020 v 06:12

Pod tímto názvem se již 12 let konají v Praze tematické komorní koncerty, které představují skladatele nebo interprety žijící a tvořící za hranicemi své vlasti.

Další články
Nahoru