Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Břevnovem prošel masopustní průvod
Z Malovanky se vydal tradiční průvod masek. Foto: Praha 6

Břevnovem prošel masopustní průvod

Z Malovanky až do areálu břevnovského kláštera se v úterý 21. února vydal tradiční průvod masek, aby si připomenul masopustní tradici.

Břevnovský masopust, pořádaný spolkem místních živnostníků, zaštítil starosta Jakub Stárek, který v masce vodníka udělil maškarám masopustní právo. Průvod čítající několik stovek lidí a zejména dětí v nápaditých kostýmech se za doprovodu muzikantů a kejklířů vydal vzhůru po Bělohorské ulici, kde se zastavoval u místních živnostníků, kteří si pro účastníky připravili pohoštění.

Cíl průvodu byl v areálu břevnovského kláštera, tady na průvod čekalo tradiční masopustní pohoštění, zabijačkové pochoutky a speciální klášterní pivo, naražené z dřevěného soudku. Nejlepší dětské masky získaly diplomy a sladkou odměnu a všichni se mohly svézt na dřevěném historickém kolotoči.

Nadační fond přátel ZŠ Marjánka také během masopustu převzal šek na 8100 korun. Jde o výtěžek dobrovolného vstupného z Novoročního koncertu, který spolek uspořádal společně se ZŠ Marjánka. Peníze škola využije na soustředění pěveckého a flétnového sboru.


Autor: Alo

Radní Klecanda: Přeměna bývalé radnice Prahy 10 na školu není správné řešení

Včera ve 23:22

Projekt přestavby bývalé vršovické radnice na střední školu, jak navrhují opoziční Piráti s hnutím ANO, nepodpořil magistrátní radní pro školství Antonín Klecanda (STAN). V rámci hl. města Prahy byly vytipovány pozemky, kde by se mohly postavit nové střední školy, některé pozemky jsou i na Praze...

Strašidelná stezka v parku U Čeňku

Včera v 10:20

Prázdninová stezka pro odvážné 20. července v parku U Čeňku od půl desáté večer do půlnoci. Registrovat se můžete v areálu Plechárny.

Projekce krátkých filmů: Malé příběhy velkého světa

Včera v 09:33

Tři krátké filmy v baru kultury a oddychu, v Džungli BKAO, na pražském Výstavišti uvidíte 23. července. Začíná se 19 hodin, filmy se budou promítat od 20 a vstup je zdarma.

Praha 15: Koncerty v H2 zdarma

Včera v 09:07

Léto s živou hudbou 2024. Tři koncerty do konce července pod širým nebem v H2 od 19 hodin za příznivého počasí.

Pro děti: Kde bydlí Pražské Jezulátko

Včera v 09:01

Ve středu 25. července můžete navštívit kostel Pražského Jezulátka kdykoli mezi 10 a 16 hodinou. U vchodu si vyzvednete poutnickou mapu, která vás zavede na tajemná místa, dozvíte se něco nového o sošce Jezulátka a můžete jí také navrhnout nové šaty.

Dnes: Trhy na Malostranském náměstí

Včera v 08:45

Dnes mezi 8 a 19 hodinou naleznete na trhu prodejce sladkého, slaného, bezlepkového i raw pečiva, uzenin, zeleniny, ovoce, piva, vína, kávy, džusů, občerstvení z různých koutů světa a řemeslných výrobků jako jsou šperky, kuchyňské potřeby, hračky a nebo...

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

Včera v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

DoModra v Libni

Včera v 08:33

Osmnáctý ročník festivalu bluegrassu DoModra v neděli 21. července od 12:30 hod. Vstup volný, občerstvení zajištěno.

Blešák na Heřmaňáku v červenci

Včera v 08:03

V sobotu 27. července se na Řezáčově náměstí v Praze 7 koná od 9 do 14 hodin blešák. Nabídne možnost udělat si radost nebo naopak vyvětrat zákoutí vašich skříní.

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

Včera v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

Praha 4 zve na nafukovací klouzačku

Včera v 06:58

Poslední z červencových akcí Prahy 4 z Léta na Čtyřce. Nafukovací klouzačka na zájemce čeká v pondělí 22. července,

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

Včera v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Zítra: Vodní pólo a paddleboard

17. července 2024 v 19:07

Na koupališti Lhotka v Praze 4 můžete vyzkoušet vodní sporty. Začíná se v 15 hodin.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Další krátké zprávy
Nahoru