dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Brazilec Maga Bo vytvoří v Praze ostrov v proudech rovníkových rytmů a samplů
Maga Bo. Foto: archiv

Brazilec Maga Bo vytvoří v Praze ostrov v proudech rovníkových rytmů a samplů

V srpnu do Prahy poprvé přijíždí hudební producent, DJ a nomád Maga Bo. Svou tvorbou důsledně relativizuje post-moderní xenofobii západního světa. Maga Bo odehraje v Praze dva sety a 13. srpna unikátní přednášku o svých zkušenostech v oblasti hudební produkce, která je do značné míry ovlivněna jeho osobními zážitky z cest napříč Afrikou, Asií a Jižní Amerikou.

Brazilec Maga Bo na sebe upozornil jednak albem „Quilombo do Futuro“ (Post World Industries 2012), na němž kombinuje dancehall, afrobeaty a latinu s živými perkusemi a zpěvem, a jednak živými vystoupeními (například festivaly Womad, Transmediale, WorldWide Sydney Festival atd.), při nichž pravidelně zve na pódium místní umělce.

Pro jeho hudbu je ostatně příznačné využívání samplovaných tradičních nástrojů, ať už pracuje s hudbou afrických kmenů nebo se hudbou brazilských pouličních muzikantů.

Jeho první česká mikro-tour začne ve čtvrtek rozhovorem na Radiu 1 a od 18 hodin unikátní přednáškou v klubu Cross. Dále bude pokračovat živými vystoupeními, která se uskuteční 13. srpna v klubu Cross a 14. srpna v Paláci Akropolis.

V rámci otevřené lekce předvede Maga Bo své základní postupy a techniky mixování hudby s živými hudebními nástroji, dojde i na prezentaci zajímavých projektů a ukázek z jeho neobyčejně rozsáhlé tvorby a z řady uměleckých spoluprací (mj. Mulata Astatke, Issu Bagayogo, kuriózní spolupráce s bollywoodskou filmovou princeznou Shilpa Rao, nebo remixy Bomba Estéreo, Poirier, Filastine nebo Systema Solar).

Pro milovníky elektroniky a zejména jejích progresivních výbojů (do ethna, tropical bassu, dancehallu a afrobeatů) je to jedinečná příležitost nahlédnout do tvůrčí dílny kritiky ceněného hledače a pionýra.

Po workshopu bude následovat hudební produkce, o kterou se kromě Maga Bo postará Kaliyuga Soundsystem, DJ Romario, Joe Harperem (brumle, alikvótní zpěv) a Marthas (didgeridoo, live sampling).

Na 14. srpna bude Maga Bo hlavní hvězdou akce Globe’n’Bass na Malé scéně Paláce Akropolis. Vedle pořádajícího Romaria (který dlouhodobě po pražských klubech prezentuje svůj program La Vuelta al Mundo); DJ Chong-X (Peru/CZ), který loví v hlubších vodách tropical bass stylu, moombahtonu či deep-house.

DJ sety doprovodí živá hra na brumli v podání Joe Harpera (CZ) a na perkuse Miki Konga (SK), člen kapely Champion Sound. Skvělé Djs osazení má druhá drum’n’bassová stage, kde se předvedou  Babe LN (CZ), Stanzim (CZ), Rabit (CZ), a Papaya a D-Resist. Dvě „stage" PaláceAkropolis se tak aspoň na jednu letní noc promění v ostrov vznášející se v horkých proudech rovníkových rytmů a samplů.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru