dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Bratrstvo kočičí pracky nasadilo do rozpočtu smrtící plán, nebere si servítky opozice
Prosincové jednání pražského zastupitelstva. Petr Hulinský z ČSSD (vlevo), exprimátor Pavel Bém (vpravo), Pavel Hurda z ODS (v pozadí) Foto: Jindřich Dvořák

Bratrstvo kočičí pracky nasadilo do rozpočtu smrtící plán, nebere si servítky opozice

Pražská ODS se vrátila k týden starému rozhodnutí pražského zastupitelstva. To minulý čtvrtek odsouhlasilo uplatnění předkupního práva na odkup zbylých 49 % akcií společnosti Pražská plynárenská Holding a.s. V prohlášení občanských demokratů, které má server Pražský patriot k dispozici, si neberou servítky.

Zastupitelstvo hl. m. Prahy ve čtvrtek 12. prosince pověřilo Radu hl. m. Prahy k jednání s možnými zájemci o případný odkup nově nabytého akciového podílu města ve společnosti Pražská plynárenská Holding a.s.

„Pražská ODS považuje tento plán za smrtící pro rozpočet hl. m. Prahy. Jedná se jen o další důkaz toho, že koalice TOP 09 a ČSSD nechce město rozvíjet, ale pouze maximálně vyčerpat veškeré zdroje příjmů městského rozpočtu,“ uvádí se v prohlášení.

Předseda pražské ODS Filip Humplík k tomu poznamenal: „Na základě dostupných informací musí být všem jasné, že TOP 09 s ČSSD chtějí takříkajíce vydrancovat veškeré volné zdroje rozpočtu města. Nejde jim o rozvoj infrastruktury a služeb města, ale jen o vyčerpání veškerých volných zdrojů na nesmyslné transakce, které občanům města nepřinesou ve svém důsledku žádný prospěch.“

„V poslední době nám TOP 09 všem ukazuje to, jak hájí principy pravicové politiky. V Praze spolupracuje se zákulisními hybateli ČSSD, pány Hulínským a Pochem, a společně s nimi připravuje po vzoru levicových ideologií odkup podniku a vytvoření buď dalšího 100% vlastněného molochu, kterému nebude nikdo z vedení města rozumět a bude jen přinášet další a další komplikace,“ píše se v prohlášení.

Kumulování městského majetku na úkor rozvoje Prahy

„Druhou variantou je, že toto ,bratrstvo kočičí pracky´ připravuje získání 100 % a následného předprodeje jinému zájemci za cenu, která nebude korespondovat s tím, co město zaplatilo za oněch 49 % společnosti E.ON,“ je v dokumentu.

Místopředseda pražské ODS Vojtěch Kos k tomu poznamenal: „Varianta odkupu a následného prodeje je netransparentní a ve veřejném sektoru neobvyklá. Město místo investic do infrastruktury odvede část dividendy, kterou by jinak mohlo použít na rozvoj Prahy.“

„Nesouhlasíme s kumulováním městského majetku na úkor rozvoje Prahy. Celý připravovaný obchod je netransparentní a chaotický. Zároveň je zřejmé, že cena odkupu akciového podílu městem a cena následného přeprodeje bude odlišná, protože záměrem města je ponechat si distribuční část společnosti, která nebude v rukou soukromého investora. Toto výrazným způsobem ovlivní i cenu za následný přeprodej. Celá transakce se jeví jako zbytečná, protože město nikdy nebude schopno ovlivňovat cenu ze zemní plyn pro Pražany, zvláště pokud se pohybujeme na regulovaném trhu,“ dodává pražská ODS ve svém prohlášení.


Další články
Nahoru