Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Bratři v lihu. Opilí chlapci skončili v nemocnici, jednomu bylo teprve 11 let
Nezletilci zvládli ve dvou lahev tvrdého alkoholu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Bratři v lihu. Opilí chlapci skončili v nemocnici, jednomu bylo teprve 11 let

Bratři se v noci na neděli opili vodkou. Jednomu bylo 17, druhému teprve 11 let. Oba kvůli silné intoxikaci alkoholem skončili v nemocnici.

Na tísňovou linku městské policie 156 se zhruba hodinu před sobotní půlnocí obrátil kolemjdoucí muž s tím, že ho v ulici Štůrova v Praze 4 požádal o pomoc malý chlapec.

Ten měl strach o svého staršího bratra, který ležel na lavičce a zvracel. „Oba chlapci byli silně opilí, přiznali se, že vypili vodku, kterou jim dal neznámý muž kousek od tržnice SAPA,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Podle chlapců se jednalo o Asiata.

„Byl to Vietnamec," řekl mladší chlapec, kterému se prý chtělo stejně jako bratrovi zvracet, ale nešlo to. K asijské tržnici SAPA je to ze Štůrovy ulice pár zastávek autobusu.

Strážníci u obou provedli orientační zkoušku na alkohol s pozitivními výsledky 1,27 a 1,16 promile. Záchranná služba následně hochy převezla do nemocnice.

O případu byl informován otec a státní policie, do řešení se pravděpodobně zapojí o sociálka.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Chtěl propagovat veganství, tak posprejoval kostel

29. července 2021 ve 12:36

Pozorný oznamovatel jel v Praze 1 na Náměstí Republiky tramvají a všiml si muže, který sprejoval na památkově chráněnou zeď kostela svatého Josefa, a zavolal na linku 158. Policisté pak podle popisu sprejera našli ve stanici metra Náměstí Republiky, kde ho zadrželi.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru