Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Bratři v lihu. Opilí chlapci skončili v nemocnici, jednomu bylo teprve 11 let
Nezletilci zvládli ve dvou lahev tvrdého alkoholu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Bratři v lihu. Opilí chlapci skončili v nemocnici, jednomu bylo teprve 11 let

Bratři se v noci na neděli opili vodkou. Jednomu bylo 17, druhému teprve 11 let. Oba kvůli silné intoxikaci alkoholem skončili v nemocnici.

Na tísňovou linku městské policie 156 se zhruba hodinu před sobotní půlnocí obrátil kolemjdoucí muž s tím, že ho v ulici Štůrova v Praze 4 požádal o pomoc malý chlapec.

Ten měl strach o svého staršího bratra, který ležel na lavičce a zvracel. „Oba chlapci byli silně opilí, přiznali se, že vypili vodku, kterou jim dal neznámý muž kousek od tržnice SAPA,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Podle chlapců se jednalo o Asiata.

„Byl to Vietnamec," řekl mladší chlapec, kterému se prý chtělo stejně jako bratrovi zvracet, ale nešlo to. K asijské tržnici SAPA je to ze Štůrovy ulice pár zastávek autobusu.

Strážníci u obou provedli orientační zkoušku na alkohol s pozitivními výsledky 1,27 a 1,16 promile. Záchranná služba následně hochy převezla do nemocnice.

O případu byl informován otec a státní policie, do řešení se pravděpodobně zapojí o sociálka.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Další články
Nahoru