dnes
Středa - oblacno
1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
2°C
Bratři v lihu. Opilí chlapci skončili v nemocnici, jednomu bylo teprve 11 let
Nezletilci zvládli ve dvou lahev tvrdého alkoholu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Bratři v lihu. Opilí chlapci skončili v nemocnici, jednomu bylo teprve 11 let

Bratři se v noci na neděli opili vodkou. Jednomu bylo 17, druhému teprve 11 let. Oba kvůli silné intoxikaci alkoholem skončili v nemocnici.

Na tísňovou linku městské policie 156 se zhruba hodinu před sobotní půlnocí obrátil kolemjdoucí muž s tím, že ho v ulici Štůrova v Praze 4 požádal o pomoc malý chlapec.

Ten měl strach o svého staršího bratra, který ležel na lavičce a zvracel. „Oba chlapci byli silně opilí, přiznali se, že vypili vodku, kterou jim dal neznámý muž kousek od tržnice SAPA,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Podle chlapců se jednalo o Asiata.

„Byl to Vietnamec," řekl mladší chlapec, kterému se prý chtělo stejně jako bratrovi zvracet, ale nešlo to. K asijské tržnici SAPA je to ze Štůrovy ulice pár zastávek autobusu.

Strážníci u obou provedli orientační zkoušku na alkohol s pozitivními výsledky 1,27 a 1,16 promile. Záchranná služba následně hochy převezla do nemocnice.

O případu byl informován otec a státní policie, do řešení se pravděpodobně zapojí o sociálka.


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

29. listopadu 2020 v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Další články
Nahoru