dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
28°C
Bratia, už neblbnite! Dav opilých Slováků rozjel party na ulici, zasahovala policie
Nějaký ten opilý kokot by se v této půlnoční frontě určitě našel.

Bratia, už neblbnite! Dav opilých Slováků rozjel party na ulici, zasahovala policie

Ačkoli je pro rázovitou oblast v Podskalí typický zvýšený počet barů, hospod, restaurací a vináren, v noci po zavíračce bývá v oblasti relativně klid. To neplatí o ulici Trojická, ve které sídlí hudební P.M. Club. Ten pořádá nepravidelně, nezřídka však i několikrát do týdne, akce pro soukromou klientelu. A žádnou pevně stanovenou zavírací dobu nemá. Hosté dělají v ulici dlouhodobě problémy, nájemníci okolních domů si mohou o klidném spánku nechat akorát zdát. Skutečně „výživný“ nájezd na klub zažila ulice včera večer, kdy kolem půlnoci dorazily ke klubu odhadem dvě stovky převážně Slováků, z nichž někteří se sotva drželi na nohou.

Volejte na linku 156

Pražané, kteří jsou svědky porušování nočního klidu a vyhlášky o zákazu pití na veřejnosti, mohou volat na tísňovou linku Městské policie hl. m. Prahy 156. Je dobré uvést nejen číslo ulice, ale i číslo popisné, u kterého k přestupkům dochází. Strážníci mají povinnost oznámení prověřit.

V Trojické jsou problémy dlouhodobě. I proto byla ulice před třemi lety zařazena na seznam stovek míst, kde je zakázáno pití na veřejnosti. O zákazu jsme psali zde: Přibudou stovky míst v Praze, kde bude zakázáno pití alkoholu. Zde je jejich seznam

Někteří návštěvníci většiny akcí P.M. Clubu zákaz nerespektují a před vstupem do jeho prostor se na ulici ještě napijí, někteří rovnou opijí. Proč si dávat panáka v klubu za stovku, když ve večerce dostanu za tuto cenu mnohem víc, říkají si asi někteří.

Lahve tvrdého alkoholu, vína i piva se pak válejí po zemi a mezi zaparkovanými auty. Nezřídka i na nich. Podle výpovědí nájemníků občas dojde i k poškození aut ze strany opilých návštěvníků klubu.

Specifikem klubu je, že v době konání akcí většinou dorazí návštěvníci naráz. Často se jedná o organizované zájezdy, které dováží na místo autobusy. A většinou je to až po desáté hodině večerní, kdy už by měl být respektován noční klid. A když se třeba i ze dvou autobusů začne hrnout italská, či třeba španělská omladina, noční klid je rázem pryč. Než se dav zpívajících a pořvávajících lidí vtěsná do klubu, trvá to i desítky minut. Podobné problémy bývají i při odchodu těchto skupin, které klub opouští společně. Navíc ulice v Podskalí nejsou stavěny pro průjezd autobusů, jejich řidič mají proto někdy problém se v místě vytočit.

Bezohlední Slováci rozjeli na ulici žúr

V pátek 8. října dorazil před půlnocí ke klubu dav Slováků. Ve frontě před vstupem stáli východní sousedé zhruba půl hodiny. Když se chodník následně uvolnil, zůstalo na místě několik lahví od vína, prázdná becherovka, vodka a slivovice. A také kaluže zvratek, někteří pánové nebyli schopni udržet ve svých útrobách obsah žaludku. Buďme genderově korektní, mezi zvracejícími lidmi byla i jedna dáma.

Kolem půlnoci dorazily na místo hlídky strážníků i státní policie. Po domluvě se situace zklidnila, ale když policejní vozy odjely, hlasitá zábava pokračovala dál. Ačkoli Městská policie disponuje speciálním autem pro dovoz opilců na záchytku, v tomto ani předešlých případech si na dav rozjařené opilé omladiny netroufla. Zdá se, že odvézt opilého bezdomovce z náměstí Republiky je pro strážníky snazší „zářez“ do statistik. Je však nasnadě, že úspěšnost vymáhání peněz za pobyt na záchytce od těchto snazších úlovků je nízká.

Radnice to nemá ve svých rukou

Městská část Praha 2, na jejímž území P.M. club s problematickými návštěvníky sídlí, má svázané ruce. Dotčený dům totiž nevlastní. Už v minulosti pracovníci úřadu provedli opakovaně v klubu a jeho okolí kontroly, o situaci jednali s policisty i strážníky a provozovatelem klubu.

„Bohužel nemůžeme zasahovat na veřejné komunikaci. Hosty usměrňujeme v našich prostorech. Tam je vše v pořádku. Při odchodu z klubu nemůžeme hosty omezovat,“ uvedl před necelým rokem manažer klubu Miroslav Renner.

pm-uklid-nahled

Ráno po akci v klubu vyrazí do Trojické ulice četa firmy, která se stará o pořádek na veřejných prostranstvích. Sbírají prazdné lahve, střepy, kelímky a další nepořádek.

Loni došlo k dohodě, že soukromá klubová ochranka při konání akce nebude pouštět zákazníky ven. Pokud někdo vyjde a bude se pak chtít do klubu vrátit, zaplatí si znovu vstupné, platila dohoda mezi zástupci klubu a radnicí druhé městské části. I když došlo ke krátkodobému zlepšení, podle svědectví z místa už není dohoda dodržována.

Návrh na omezení otvírací doby neprošel

Radní Prahy 2 kvůli stížnostem obyvatel přijali na začátku letošního léta návrh omezit otevírací dobu podniků v Trojické ulici. Pro P.M. Club by to bylo omezení, jeho akce končí někdy až nad ránem.

Městská část se pokusila problém žádostí o vydání vyhlášky řešit už v minulosti, letošní pokus je už třetí. Současná legislativa nedovoluje samosprávě zakročit proti jedinému podniku, vyhláška proto musí vymezit přiměřeně velkou lokalitu.

„Probíhala jednání s hlavním městem ve smyslu, že by Praha 2 o vyhlášku stála, magistrát však její vydání zatím nechystá,“ uvedla Lenka Prokopová, vedoucí oddělení vnějších vztahů Prahy 2.

Takže smůla, občane, v noci neotvírej okno a pod peřinou se třes o stav svého auta, za jehož stání na modrých zónách v Trojické ulici platíš 1200 korun ročně.


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru