Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Brány do světa medicíny se zájemcům o studium na 1. LF UK otevřou za týden

Loňský rok ukázal, že o distanční formu otevřených dveří mají uchazeči o studium na 1. LF UK velký zájem. Fakulta jim proto 8. ledna opět hodlá na svých webových stránkách poskytnout o studiu zevrubné informace. 

Hned na úvod v 10 hodin dopoledne představí fakultu děkan 1. LF UK prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc., k přijímacímu řízení a studiu vzápětí promluví proděkanky prof. MUDr. Jana Dušková, DrSc., a doc. MUDr. Andrea Burgetová, CSc.

„Kvalitní učitelský sbor, obrovská klinická základna a špičkové vybavení umožňuje na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy udržovat tradičně vysokou úroveň vzdělávání lékařů i nelékařských zdravotníků. Naše fakulta je v mnoha ohledech výjimečná a stojí za to u nás studovat,“ předesílá děkan 1. LF UK prof. Martin Vokurka jako pozvání na den otevřených dveří, který na fakultě proběhne 8. ledna – letos opět online. Zájemci o studium se prostřednictvím živého streamu, přednášek nebo virtuálních prohlídek dozví z první ruky, jak se připravit na přijímací řízení, jak vypadá moderní výuka medicíny, co je to simulační medicína i jak se na fakultě žije.

Následovat budou přednášky, které uchazeče seznámí se studiem nejen všeobecného a zubního lékařství, ale také všech nelékařských zdravotnických oborů, které se na fakultě vyučují – tedy ergoterapie, fyzioterapie, nutriční terapie, porodní asistence a adiktologie. Zájemci mohou kdykoli během dne otevřených dveří i po něm zhlédnout videoprezentace jednotlivých oborů a ukázky výuky některých předmětů. Při streamu na fakultním youtube kanále budou navíc moci pokládat své dotazy, které jim zástupci fakulty včetně studentů budou průběžně zodpovídat.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

Včera v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Včera v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru