dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Braník sobě: Pouliční slavnost promění ulici na pěší zónu
V Branické ulici bude v sobotu rušno. Foto: braniksobe.cz

Braník sobě: Pouliční slavnost promění ulici na pěší zónu

Braník ožije v sobotu 12. září pouliční slavností Braník sobě. Branická ulice se promění od 11 do 22 hodin na pěší zónu. Návštěvníky čeká bohatý program.

Celá čtvrť se promění, auta nahradí bohatý program a sousedská improvizace. Vloni místní lidé vytáhli na ulici křesla, objevil se pingpongový stůl, smažily se tu skvělé bramboráky, pilo dobré víno a režisér Jan Svěrák osobně promítal filmy branických režisérů v „letním“ kině Na schodech.

Největší část festivalové zóny se opět zaměří na děti. Přímo na ulici pro ně bude hrát několik divadel, vyroste tu pískoviště, řetízkový kolotoč, truhlářská dílna, hasičská stříkačka.

V interaktivních stáncích si budou moci malí experimentátoři vyzkoušet mnoho nového. „Připočítáme-li po celý den živou hudbu, jarmark řemesel a speciality místních restaurací přímo na ulici, vyjde nám, že v Braníku se 12. září nikdo nudit nebude,“ zvou organizátoři sobotní akce.

Podrobný program festivalu je na www.braniksobe.cz.

„Braník mám rád, jsem tu doma a je dobře, že ze zářijového festivalu vzniká nová tradice, která bude doufám dlouho pokračovat,“ uvedl Luděk Listík, branický patriot a majitel baru Kulovna.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru