dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Branický dvůr dostal šanci

Branický dvůr má po letech chátrání možnost získat nájemce, který zajistí jeho rekonstrukci a využití. 

„Těší mne, že mohu obyvatelům oznámit, že po několika neúspěšných pokusech máme konečně investora, který může zajistit obnovu této ohrožené kulturní památky a současně obohatit kulturní a společenský život v Braníku,“ uvedl starosta Pavel Caldr.

„Podle mého mínění je projekt společnosti Zemský pivovar projektem, který je neblíže realizaci. Vzhledem k tomu, že jde o tak významnou památku Braníku i celé Prahy 4 a tak důležitý projekt, požádal jsem Radu městské části Praha 4, aby o tomto projektu, tj. o uzavření nájemní smlouvy na pronájem Branického dvora, nerozhodla sama, i když je to zcela v její kompetenci, ale ponechala toto rozhodnutí zastupitelstvu naší městské části,“ uzavřel starosta Pavel Caldr.

Zastupitelstvo městské části Praha 4 rozhodne o výběru nájemce na svém zasedání 18. června.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru