Dnes Středa - polojasno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor
Losers Cirque Company při představení Kolaps. Foto: František Ortmann

Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company bude mít vlastní domovskou scénu. Pod svá křídla si bere Branické divadlo, které nově ponese název Divadlo Bravo! a stane se centrem nového cirkusu. Přes letní prázdniny proběhne rozsáhlá rekonstrukce divadla, která chátrající divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením i příjemným zázemím pro diváky včetně kavárny.

branicke-divadlo Praha 4 získá nové kulturní centrum s bohatým programem nejen pro dospělé a vznikne jedinečná alternativní scéna. „Naším společným přáním je vytvořit prostředí, kam se budou lidé chodit bavit a kam se budou rádi vracet. Chceme, aby Braníkem opět znělo BRAVO!,“ říká principál Losers Cirque Company Petr Horníček. Plánovaný program podle něj bude myslet i na nejmenší diváky.

Losers Cirque Company chtějí navázat na slavnou tradici pantomimy, která se zde na přelomu 80. a 90. let s úspěchem hrála. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, držitele ceny Thálie 2016. Divadlo BRAVO! se stane jeho domovskou scénou, na kterou přesune všechna svá představení i nové premiéry.

Rekonstrukce Divadla Bravo! bude probíhat pod taktovkou architektonického ateliéru A69. Na rekonstrukci mohou zájemci přispět prostřednictvím kampaně na HIT HITu. Z cílové částky jeden milion korun se zatím podařila vybrat pětina. Z vybraného milionu by se nakoupilo vlastní ozvučení a osvětlení.

V druhé fázi kampaně by soubor rád výhledově vybral další milion. Ten by použil na vytvoření kabaretního typu sezení, to znamená, že by lidé měli u sedaček stolečky na občerstvení.

A pokud by i druhá fáze skončila úspěchem, následovala by třetí fáze kampaně, jejíž cílem by byl další milion korun. Za něj by došlo k dalšímu zdokonalení hlediště, které by spočívalo ve výškovém rozvržení židlí a stolků, takže by návštěvníci lépe viděli na vystupující umělce.

Slavnostní předání divadla do rukou „Lůzrů“ mělo proběhnout 14. března a o pár dní později mělo Divadlo BRAVO! ještě před rekonstrukcí přivítat první diváky na premiéře inscenace pro děti Mimjové. Nouzový stav však tyto plány překazil. Přípravy rekonstrukce však probíhají dál. Pokud se podaří divadlo v průběhu léta zrekonstruovat, soubor Losers Cirque Company by chtěl zahájit provoz již v září a hrál několikrát týdně.

„Poskytneme prostor a zázemí i dalším divadelním spolkům z příbuzných oborů, jako je pantomima nebo pohybové divadlo, plánujeme pořádat i koncerty. Intenzivně se budeme věnovat i malým divákům. Každou neděli pro ně budeme hrát dětské představení a chystáme nejrůznější workshopy a pohybové aktivity pod vedením zkušených lektorů z našich řad,“ slibuje soubor.
 


Sedmý ročník přehlídky skandinávských filmů Scandi proběhne online

Včera v 17:13

Přehlídka Scandi nabídne to nejlepší a nejžhavější, co ve Skandinávii minulý rok vzniklo. Během celého týdne nabídne v online prostoru filmy různých žánrů a témat, které aktuálně definují nejen severskou kinematografii, ale také zpracovávají ožehavá témata, která se stala virálními po...

Robin Cook: Geneze. Nový román mistra lékařských thrillerů

18. ledna 2021 v 17:58

Když se na pitevním stole doktorky Laurie Montgomeryové objeví tělo sociální pracovnice Kery Jacobsenové, zpočátku se zdá, že je obětí tragického předávkování drogami.

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Divadlo v Dlouhé: O nepotřebných věcech a lidech

15. ledna 2021 v 11:57

Divadlo v Dlouhé připravilo sérii nedělního pohádkového čtení. V 15 hodin vám některý z herců či hereček přečte jednu pohádku z knihy Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech a lidech.

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Anders de la Motte: Jarní oběť

11. ledna 2021 v 11:01

Nový psychothriller z pera Anderse de la Motte, stálice na nebi hvězdných švédských autorů. Valpružina noc, rok 1986. Magické oslavy nástupu jara v lesích kolem zámku Bokelund v jižním cípu Švédska vydaly svou oběť – šestnáctiletou Elitu Svartovou, zabitou rituálním způsobem. Zbytek dívčiny rodiny...

Další články
Nahoru