Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor
Losers Cirque Company při představení Kolaps. Foto: František Ortmann

Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company bude mít vlastní domovskou scénu. Pod svá křídla si bere Branické divadlo, které nově ponese název Divadlo Bravo! a stane se centrem nového cirkusu. Přes letní prázdniny proběhne rozsáhlá rekonstrukce divadla, která chátrající divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením i příjemným zázemím pro diváky včetně kavárny.

branicke-divadlo Praha 4 získá nové kulturní centrum s bohatým programem nejen pro dospělé a vznikne jedinečná alternativní scéna. „Naším společným přáním je vytvořit prostředí, kam se budou lidé chodit bavit a kam se budou rádi vracet. Chceme, aby Braníkem opět znělo BRAVO!,“ říká principál Losers Cirque Company Petr Horníček. Plánovaný program podle něj bude myslet i na nejmenší diváky.

Losers Cirque Company chtějí navázat na slavnou tradici pantomimy, která se zde na přelomu 80. a 90. let s úspěchem hrála. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, držitele ceny Thálie 2016. Divadlo BRAVO! se stane jeho domovskou scénou, na kterou přesune všechna svá představení i nové premiéry.

Rekonstrukce Divadla Bravo! bude probíhat pod taktovkou architektonického ateliéru A69. Na rekonstrukci mohou zájemci přispět prostřednictvím kampaně na HIT HITu. Z cílové částky jeden milion korun se zatím podařila vybrat pětina. Z vybraného milionu by se nakoupilo vlastní ozvučení a osvětlení.

V druhé fázi kampaně by soubor rád výhledově vybral další milion. Ten by použil na vytvoření kabaretního typu sezení, to znamená, že by lidé měli u sedaček stolečky na občerstvení.

A pokud by i druhá fáze skončila úspěchem, následovala by třetí fáze kampaně, jejíž cílem by byl další milion korun. Za něj by došlo k dalšímu zdokonalení hlediště, které by spočívalo ve výškovém rozvržení židlí a stolků, takže by návštěvníci lépe viděli na vystupující umělce.

Slavnostní předání divadla do rukou „Lůzrů“ mělo proběhnout 14. března a o pár dní později mělo Divadlo BRAVO! ještě před rekonstrukcí přivítat první diváky na premiéře inscenace pro děti Mimjové. Nouzový stav však tyto plány překazil. Přípravy rekonstrukce však probíhají dál. Pokud se podaří divadlo v průběhu léta zrekonstruovat, soubor Losers Cirque Company by chtěl zahájit provoz již v září a hrál několikrát týdně.

„Poskytneme prostor a zázemí i dalším divadelním spolkům z příbuzných oborů, jako je pantomima nebo pohybové divadlo, plánujeme pořádat i koncerty. Intenzivně se budeme věnovat i malým divákům. Každou neděli pro ně budeme hrát dětské představení a chystáme nejrůznější workshopy a pohybové aktivity pod vedením zkušených lektorů z našich řad,“ slibuje soubor.
 


Autor: red

Shari Lapena: Manželé odvedle

Dnes v 11:51

Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme...

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto městských částech

Dnes v 10:46

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na začátek prosince. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6 na jaře a v létě rozkvete, radnice připravuje nové záhony

Včera v 09:58

V Praze 6 na jaře rozkvetou nové záhony. Jejich přípravu v listopadu zahájil odbor životního prostředí radnice. Přibudou záhony trvalek, letniček i nové květnaté pásy.

Výstava připomene desáté výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

Včera v 07:30

V prostorách Galerie 1 ve Štěpánské 47 bude od 2. prosince do 29. ledna zpřístupněna výstava k 10. výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem. Jejími autory jsou Alan Pajer a Tomáš Oliva ze spolku Ars Metropolis. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. prosince od...

3KinoFest jako středoevropský Sundance? Proč ne

27. listopadu 2021 v 15:11

Letošní dramaturgie nedávno zakončeného 8. ročníku mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest se povedla. Vítězný film Nezanechat stopy režiséra Jana P. Matuszyńského se právě teď začíná promítat v amerických kinech a v Los Angeles bude představen jako nominant na Oskara. A minimálně dva další...

Praha 12 zve na Příběhy našich sousedů

26. listopadu 2021 ve 12:05

Prezentace projektu Příběhy našich sousedů se koná v pondělí 29. listopadu od 17 hodin v Modřanském biografu.

Praha 11 instalovala kontejnery na sběr použitých olejů a tuků

26. listopadu 2021 v 07:17

Na Jižním Městě jsou nové kontejnery na sběr použitých jedlých olejů a tuků. Dosud je bylo možné zdarma odevzdávat ve sběrném dvoře v Bartůňkově ulici.

Poslední listopadový den nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2021 v 09:41

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 30. listopadu. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Veletrh pražských středních škol Schola Pragensis 2021 bude znovu online

25. listopadu 2021 v 07:38

Přehlídka pražských středních a vyšších odborných škol se letos nemůže kvůli pandemii koronaviru pořádat v tradiční prezenční formě, 26. ročník veletrhu Schola Pragensis se tak ve dnech 25. až 27. listopadu 2021 opět uskuteční pouze online.

Další články
Nahoru