dnes
Středa - zatazeno
24°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
21°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
16°C
Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor
Losers Cirque Company při představení Kolaps. Foto: František Ortmann

Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company bude mít vlastní domovskou scénu. Pod svá křídla si bere Branické divadlo, které nově ponese název Divadlo Bravo! a stane se centrem nového cirkusu. Přes letní prázdniny proběhne rozsáhlá rekonstrukce divadla, která chátrající divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením i příjemným zázemím pro diváky včetně kavárny.

branicke-divadlo Praha 4 získá nové kulturní centrum s bohatým programem nejen pro dospělé a vznikne jedinečná alternativní scéna. „Naším společným přáním je vytvořit prostředí, kam se budou lidé chodit bavit a kam se budou rádi vracet. Chceme, aby Braníkem opět znělo BRAVO!,“ říká principál Losers Cirque Company Petr Horníček. Plánovaný program podle něj bude myslet i na nejmenší diváky.

Losers Cirque Company chtějí navázat na slavnou tradici pantomimy, která se zde na přelomu 80. a 90. let s úspěchem hrála. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, držitele ceny Thálie 2016. Divadlo BRAVO! se stane jeho domovskou scénou, na kterou přesune všechna svá představení i nové premiéry.

Rekonstrukce Divadla Bravo! bude probíhat pod taktovkou architektonického ateliéru A69. Na rekonstrukci mohou zájemci přispět prostřednictvím kampaně na HIT HITu. Z cílové částky jeden milion korun se zatím podařila vybrat pětina. Z vybraného milionu by se nakoupilo vlastní ozvučení a osvětlení.

V druhé fázi kampaně by soubor rád výhledově vybral další milion. Ten by použil na vytvoření kabaretního typu sezení, to znamená, že by lidé měli u sedaček stolečky na občerstvení.

A pokud by i druhá fáze skončila úspěchem, následovala by třetí fáze kampaně, jejíž cílem by byl další milion korun. Za něj by došlo k dalšímu zdokonalení hlediště, které by spočívalo ve výškovém rozvržení židlí a stolků, takže by návštěvníci lépe viděli na vystupující umělce.

Slavnostní předání divadla do rukou „Lůzrů“ mělo proběhnout 14. března a o pár dní později mělo Divadlo BRAVO! ještě před rekonstrukcí přivítat první diváky na premiéře inscenace pro děti Mimjové. Nouzový stav však tyto plány překazil. Přípravy rekonstrukce však probíhají dál. Pokud se podaří divadlo v průběhu léta zrekonstruovat, soubor Losers Cirque Company by chtěl zahájit provoz již v září a hrál několikrát týdně.

„Poskytneme prostor a zázemí i dalším divadelním spolkům z příbuzných oborů, jako je pantomima nebo pohybové divadlo, plánujeme pořádat i koncerty. Intenzivně se budeme věnovat i malým divákům. Každou neděli pro ně budeme hrát dětské představení a chystáme nejrůznější workshopy a pohybové aktivity pod vedením zkušených lektorů z našich řad,“ slibuje soubor.
 


Výstava o Brandejsově statku v Suchdole

Dnes ve 12:55

Výstavu Historie Brandejsova statku v dějinných souvislostech najdete od úterý 9. června v Alšově kabinetu suchdolské radnice.

Hledá se fototalent Jižního Města

Dnes ve 12:02

Praha 11 vyhlásila fotografickou soutěž na téma „To nej z Prahy 11“. Soutěžící může vyfotit to, co považuje v jedenácté městské části za nejhezčí, nejzajímavější, nejoblíbenější, nejunikátnější – ten nej snímek zachycující Prahu 11.

Praha 7 spouští poradnu pro krizové situace

Dnes v 11:09

Na poradnu se mohou obracet rodiče z Prahy 7, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Poradna bude rodinám pomáhat s dopady současné pandemie covid-19 i s dalšími problémy, které rodiče aktuálně řeší a se kterými potřebují poradit.   

Dopravu na Pražském okruhu zastavil požár kamionu s pečivem

Dnes v 07:33

Dnes ráno v 04:17 hodin zasahovali hasiči na Pražském okruhu v oblasti Horních Počernic, před nájezdem na dálnici D11, u požáru návěsu kamionu.

Poděkování chodovským dobrovolným hasičům

Včera ve 20:47

V posledním květnovém týdnu navštívil Prahu 11 náměstek primátora hl. m. Prahy pro bezpečnost Petr Hlubuček (TOP 09-STAN).

Devětkrát s devítkou. Hudební jaro v Praze 9

Včera v 07:17

Dvacátý ročník Festivalu orchestrální a komorní tvorby 2020 Devětkrát s devítkou – Hudební jaro v Praze 9 se i letos koná pod záštitou starosty městské části Praha 9 Jana Jarolíma.

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

Včera v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Praha 9 zve na Náměstíčko

Včera v 06:44

Zítra, 3. června, si můžete před Kavárnou Knoflík upéct buřtík, chleba či si jen zahřát ruce, zastavit se.

Obrazy, keramika a plastiky v Galerii Portheimka

1. června 2020 ve 22:44

V Galerii Portheimka v Praze 5 bude od 3. června do poloviny července k vidění výstava obrazů, keramiky a kamenných plastik. Svá díla zde představí herečka a výtvarnice Jana Krausová – Pehrová, kamenosochaři Jitka a Marcel Stoklasovi a výtvarnice Jitka Halaštová.

Praha 9 zve na komorní koncerty v Parku přátelství

1. června 2020 ve 22:12

I v letošním roce se můžete v parku Přátelství na Proseku těšit na koncerty v rámci cyklu komorních koncertů, které se konají každé úterý od konce května do konce září. Začátek koncertů je vždy v 18 hodin. Spolupořadatelem koncertů je již pojedenácté městská část...

Další články
Nahoru