dnes
Sobota - skorojasno
9°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor
Losers Cirque Company při představení Kolaps. Foto: František Ortmann

Branické divadlo od podzimu ožije, usídlí se v něm novocirkusový soubor

Novocirkusový soubor Losers Cirque Company bude mít vlastní domovskou scénu. Pod svá křídla si bere Branické divadlo, které nově ponese název Divadlo Bravo! a stane se centrem nového cirkusu. Přes letní prázdniny proběhne rozsáhlá rekonstrukce divadla, která chátrající divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením i příjemným zázemím pro diváky včetně kavárny.

branicke-divadlo Praha 4 získá nové kulturní centrum s bohatým programem nejen pro dospělé a vznikne jedinečná alternativní scéna. „Naším společným přáním je vytvořit prostředí, kam se budou lidé chodit bavit a kam se budou rádi vracet. Chceme, aby Braníkem opět znělo BRAVO!,“ říká principál Losers Cirque Company Petr Horníček. Plánovaný program podle něj bude myslet i na nejmenší diváky.

Losers Cirque Company chtějí navázat na slavnou tradici pantomimy, která se zde na přelomu 80. a 90. let s úspěchem hrála. Ke spolupráci přizvali přední osobnost současné české pantomimy Radima Vizváryho, držitele ceny Thálie 2016. Divadlo BRAVO! se stane jeho domovskou scénou, na kterou přesune všechna svá představení i nové premiéry.

Rekonstrukce Divadla Bravo! bude probíhat pod taktovkou architektonického ateliéru A69. Na rekonstrukci mohou zájemci přispět prostřednictvím kampaně na HIT HITu. Z cílové částky jeden milion korun se zatím podařila vybrat pětina. Z vybraného milionu by se nakoupilo vlastní ozvučení a osvětlení.

V druhé fázi kampaně by soubor rád výhledově vybral další milion. Ten by použil na vytvoření kabaretního typu sezení, to znamená, že by lidé měli u sedaček stolečky na občerstvení.

A pokud by i druhá fáze skončila úspěchem, následovala by třetí fáze kampaně, jejíž cílem by byl další milion korun. Za něj by došlo k dalšímu zdokonalení hlediště, které by spočívalo ve výškovém rozvržení židlí a stolků, takže by návštěvníci lépe viděli na vystupující umělce.

Slavnostní předání divadla do rukou „Lůzrů“ mělo proběhnout 14. března a o pár dní později mělo Divadlo BRAVO! ještě před rekonstrukcí přivítat první diváky na premiéře inscenace pro děti Mimjové. Nouzový stav však tyto plány překazil. Přípravy rekonstrukce však probíhají dál. Pokud se podaří divadlo v průběhu léta zrekonstruovat, soubor Losers Cirque Company by chtěl zahájit provoz již v září a hrál několikrát týdně.

„Poskytneme prostor a zázemí i dalším divadelním spolkům z příbuzných oborů, jako je pantomima nebo pohybové divadlo, plánujeme pořádat i koncerty. Intenzivně se budeme věnovat i malým divákům. Každou neděli pro ně budeme hrát dětské představení a chystáme nejrůznější workshopy a pohybové aktivity pod vedením zkušených lektorů z našich řad,“ slibuje soubor.
 


Praha 15 zve na výstavu Waldorfských panenek

Dnes v 09:30

Slet panenkářek se koná 17. října v Toulcově dvoře. Od 15 do 18 hodin připravily panenkářky výstavu pro veřejnost, kde představí své panenky a názorně ukážou, jak se vytvářejí, děti navíc naučí zhotovit jednoduché panenky z ponožek. 

Praha 4 přesunula některé z hromadných akcí

Dnes v 07:41

Místostarosta městské části Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09), který má v gesci kulturní akce, po seznámení s Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. září a po poradě s příslušnými odbory rozhodl, že budou zrušeny či přeloženy na neurčito kulturní akce, které se měly konat...

Rembrandtovo dílo v paláci Kinských

Včera v 18:28

Portrét člověka, název výstavy Národní galerie Praha. Od 25. září můžete v paláci Kinských obdivovat více než sto děl mistra Zlatého věku holandské malby a grafiky. 

Podívejte se do mikrosvěta hub

Včera v 18:18

Ode dneška můžete přijít do tropického a subtropického skleníku Botanické zahrady Na Slupi na výstavu fotografií mikrosvěta hub Fungi on metal.

Do konce září nepoteče voda v těchto ulicích

24. září 2020 ve 13:00

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody do konce měsíce. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 podpořila udělení Řádu Bílého lva válečnému letci

24. září 2020 v 11:54

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera podpořilo svým usnesením návrh na udělení Řádu Bílého lva (in memoriam) válečnému letci Royal Air Force Jaroslavu Hofrichterovi, kterému bylo v roce 2008 uděleno čestné občanství Prahy 4. Podnět k vyznamenání Řádem Bílého lva vzešel z městské části Praha...

Vyšehradský voříšek na Letní scéně

24. září 2020 v 09:46

Festival Vyšehradský voříšek se koná v sobotu 3. října na Letní scéně Vyšehrad a v přilehlém parku. Akce, která podporuje zodpovědné adopce psů z útulků, přichází právě v době, kdy se do útulků vrací řada pejsků zbrkle adoptovaných během jarní karantény, kdy rodiče chtěli zabavit děti a mít důvod...

Tři dny, které se zapsaly do dějin Norska: Severské filmové čtvrtky uvádí film Králův nesouhlas

24. září 2020 v 09:12

Je duben roku 1940 a Hitlerova armáda postupuje na sever. Dánsko je rychle dobyto, ale Norsko tlaku odolává, třebaže je i samotný král Haakon VII. donucen uprchnout z Osla. Norské historické drama o třech útrpných dnech, během nichž se rozhodovalo o dalším osudu celé země, uvede v rámci Severských...

Sousedské moštování v Suchdole

24. září 2020 v 07:14

Moštování přineseného ovoce, buřtíky a dílny pro děti. Spolek Na ovoce zve na moštování.

Další články
Nahoru