dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Branické divadlo ožije na podzim, nový nájemce slibuje hlavně komedie, ale také koncerty
Krásné divadlo je jednou z dominant Braníku. Foto: Packa / Wikimedia Commons

Branické divadlo ožije na podzim, nový nájemce slibuje hlavně komedie, ale také koncerty

Vedení Prahy 4 vybralo nájemce Branického divadla. Tím se stane od letošního podzimu BCD CZ principála Václava Čížkovského. Divadelní společnost získala budovou do pronájmu na tři roky s opcí na další tři roky. Branické divadlo bylo kvůli rekonstrukci několik let zavřeno. Praha 4 následně dvakrát neúspěšně hledala nájemce.

Nájemné činí 40 000 korun za měsíc, nájemce však bude 12 měsíců platit nájemné pouze ve výši 20 procent stanovené částky.

„Věřím, že nový nájemce už na letní divadelní scéně v Dominikánském dvoře v Braníku prokázal, že může nabídnout zajímavý repertoár, kterým do historické budovy Branického divadla přiláká diváky,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák). „Divadlo v zajímavé lokalitě blízko centra si zájem diváků určitě zaslouží,“ dodal.

Hlavním cílem nového nájemce je vybudovat v Branickém divadle typ repertoárového divadla na základě divácky přitažlivé dramaturgie s vlastním souborem a s atraktivními hosty ve vybraných rolích. Dramaturgie bude vycházet z osvědčeného principu 8:2, z deseti titulů bude osm komedií a dva tituly budou závažnějšího žánru.

V prvních sezónách se diváci mohou těšit například na tragédii Wiliama Shakespeara Otello a jeho komedii Zkrocení zlé ženy nebo úspěšný kus z branického Letního divadelního dvora Běž za svou ženou od Raye Coonyho. Novinkou budou koncerty jazzové a popové koncerty.

Městská část Praha 4 vnímá Branické divadlo jako tradiční kulturní prostor, který bude vyvíjet činnost v silné konkurenci ostatních pražských divadelních scén. Finanční podpora městské části má novému nájemci umožnit zahájení provozu za výhodnějších podmínek. Branické divadlo bylo městskou částí zrekonstruováno, avšak vyžádá si při zahájení provozu dodatečnou investici do ozvučení a dalšího technického vybavení.

Společnost BCD CZ vede herec, režisér a producent Václav Čížkovský, který se narodil v roce 1964. Znám je například z filmů Bony a klid nebo Copak je to za vojáka, hrál rovněž v Tankovém praporu. V současné době již v Dominikánském dvoře v Braníku vede letní divadelní scénu. Působí rovněž v Divadle bez Hranic.

Nájemce radnice vybírala na třikrát, dvakrát výběrové řízení totiž zrušila. Jedním z důvodů byly například chyby v dokumentech dodaných zájemci.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru