Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 24°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Boxlakrosoví Custodes rozdrtili soupeře a získali 15. titul v řadě
Finále domácí boxlakrosové ligy ovládl tým LC Custodes. Foto: archiv

Boxlakrosoví Custodes rozdrtili soupeře a získali 15. titul v řadě

Letošní finále domácí boxlakrosové ligy drtivě ovládl favorizovaný tým LC Custodes. Radotínští hráči v každém utkání ve Final Four zvítězili vysokým rozdílem – nejdříve v semifinále přehráli SK Lacrosse Jižní Město 31:7 a ve finále si poradili s SK Wolves 28:8. 

„Bylo to pro nás hezké radotínské finále. Wolves jsou naši mladí kluci a jsme rádi, že se dostali tak daleko,“ prohlásil Tomáš Knotek z Custodes. Na třetím místě skončili hráči z Jižního Města, kteří v těsné bitvě přehráli Pardubice 11:10.

Prohlásili, že ve Final Four chtějí dominovat. Vyhrávat velkým rozdílem a soupeře rozdrtit. A to splnili. Útočná lavina Custodes byla prostě k nezastavení. Nahrávka doprava, pak doleva, střela… A gól. Individuální kvalita radotínských boxlakrosových hráčů se jasně prokázala. Ti si nahrávali přes bránu, některé góly padly také zpoza branku.

Wolves, kteří rovněž hrají v Radotíně, drželi nadějný výsledek ještě ve druhé čtvrtině, když prohrávali 4:8. Byli na dostřel. Jenže od té doby už Custodes náskok hlavně navyšovali. Pět gólů ve finálovém zápase zaznamenal Tomáš Procházka a Tomáš Knotek. „Myslím, že jsme předvedli to, co jsme chtěli. Ale nepřemýšleli jsme nad tím, jestli dáme třicet gólů. Chtěli jsme hrát tak, aby to bylo pro fanoušky zajímavé,“ dodal Knotek, který byl vyhlášen nejlepším střelcem letošní NBLL ligy. Předvedl totiž více než 50 gólů.  

To hráči radotínských Wolves pálili spíše do připraveného brankáře. Custodes rovněž potvrdili, že mají skvělou obranu. „Na ní jsme se v letošním roce zaměřili. A výsledky ve Final Four to ukazují, v každém zápase jsme dostali méně než deset gólů, což značí o kvalitní obraně,“ dodal Knotek, který se spoluhráči mohl zvednout pohár. Final Four v Radotíne bylo atraktivní, na hráče čekal slavností nástup s pyro a světelnými efekty. Patronem finále se stal Jakub Kohák, bavič a multisportovec. „Jsem moc rád, že titul zůstal v Radotíně. Zde jsem se hodně nasportoval,“ dodal Kohák.

Custodes se po patnáctém titulu budou zaměřovat na zahraniční akce. „Bylo by hezké, kdyby se nám povedlo uspořádat memoriál Aleše Hřebovského, což jsme v tomto roce kvůli pandemii nemohli. Jezdíme také do zahraniční, kde se chceme poměřit s americkými a kanadskými celky,“ dodal Knotek z Custodes. Hráči z tohoto týmu si rozebrali další individuální ceny. MVP a nejlepším nahrávačem se stal Dominik Pešek, nejlepším brankářem byl vyhlášen Viktor Bláha. Ocenění obdrželi ceny od značky Kappa.
 


Autor: TZ, red

Praha 4: S Běžeckou školou poznáte nová místa

31. května 2023 v 10:38

V rámci poznávání nových běžeckých tras v Praze 4 vyrazí běžci během čtvrteční lekce B4 na dosud nepoznaná místa.

Sobota: Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

30. května 2023 v 07:01

Dvě tradiční velké cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola. Akce se koná 3. června, a jako v minulých letech hvězdicová jízda bude mít více startů v zapojených městských částech Prahy.

Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023 v Praze 13

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

Na Dvojce se veslovalo

21. května 2023 v 17:15

Celorepublikový projekt Česko vesluje poprvé ve své historii zavítal do metropole. Soutěž žáků základních škol Prahy 2 v trenažérovém veslování se konala v pátek 19. května na náměstí Míru. A kdo chtěl, mohl si zaveslovat na trenažéru, prohlédnout veslařské vybavení nebo se potkat...

Turnaj v tenisu o pohár starosty v ZŠ Bratří Venclíků

11. května 2023 v 16:38

Turnaj ve čtyřhře pro neregistrované dospělé hráče v tenisu o pohár starosty Prahy 14 se uskuteční v sobotu 27. května od 8 hodin na kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Charitativní běh v Milíčovském lese

11. května 2023 v 07:25

V Milíčovském lese na dětském hřišti Vodnická odstartuje dne 13. května v 15 hodin charitativní běh.

Běh metropole Prahy 11

10. května 2023 ve 12:41

V neděli 14. května v 10 hodin odstartuje Běh metropole Prahy 11.

Praha 13: V Třebonicích se bude hrát nohejbal

10. května 2023 v 07:22

Nohejbalový turnaj se hraje 20. května. Výtěžek dostanou mladí hasiči z Třebonic.

Večerní Svěrácká 10

6. května 2023 ve 20:55

Běh přírodou pro celou rodinu v okolí Černého Mostu na 5 a 10 km a závod dětí se uskuteční v sobotu 25. května. Startuje se na Plechárně v 16 hodin.

Sportovní rodinné hry v Centrálním parku

6. května 2023 v 09:29

V pátek 12. května se koná od 15:30 hodin  již 11. ročník Sportovních rodinných her. Poprvé v historii se akce uskuteční v Centrálním parku Prahy 13. Akce je vhodná již pro děti od 2 let ale na své si přijdou i školní děti, které chtějí zažít se svými rodiči nebo prarodiči odpoledne plné...

Běh pro Paměť národa: Za všechny, kteří se nevzdali

5. května 2023 v 05:50

Na jedenácti místech se v květnu poběží za všechny, kteří se nevzdali. Nezisková organizace Post Bellum pořádá osmý ročník Běhu pro Paměť národa. Běžci symbolicky věnují svůj sportovní výkon tomu, kdo je inspiruje k vytrvalosti nebo jehož příběh chtějí připomenout. Nejčastěji běží za dědu,...

Venkovní lekce jógy v Praze 10

4. května 2023 v 07:16

Úterky a čtvrtky od 2. května na Desítce patří hodinám jógy.

Nordic walking ve středu v Malešickém parku

2. května 2023 v 16:25

Až do 28. června probíhají v Malešickém parku v Praze 10 od 9:30 do 11 hodin lekce nordic walking.

Další články
Nahoru