Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Boxlakrosoví Custodes rozdrtili soupeře a získali 15. titul v řadě
Finále domácí boxlakrosové ligy ovládl tým LC Custodes. Foto: archiv

Boxlakrosoví Custodes rozdrtili soupeře a získali 15. titul v řadě

Letošní finále domácí boxlakrosové ligy drtivě ovládl favorizovaný tým LC Custodes. Radotínští hráči v každém utkání ve Final Four zvítězili vysokým rozdílem – nejdříve v semifinále přehráli SK Lacrosse Jižní Město 31:7 a ve finále si poradili s SK Wolves 28:8. 

„Bylo to pro nás hezké radotínské finále. Wolves jsou naši mladí kluci a jsme rádi, že se dostali tak daleko,“ prohlásil Tomáš Knotek z Custodes. Na třetím místě skončili hráči z Jižního Města, kteří v těsné bitvě přehráli Pardubice 11:10.

Prohlásili, že ve Final Four chtějí dominovat. Vyhrávat velkým rozdílem a soupeře rozdrtit. A to splnili. Útočná lavina Custodes byla prostě k nezastavení. Nahrávka doprava, pak doleva, střela… A gól. Individuální kvalita radotínských boxlakrosových hráčů se jasně prokázala. Ti si nahrávali přes bránu, některé góly padly také zpoza branku.

Wolves, kteří rovněž hrají v Radotíně, drželi nadějný výsledek ještě ve druhé čtvrtině, když prohrávali 4:8. Byli na dostřel. Jenže od té doby už Custodes náskok hlavně navyšovali. Pět gólů ve finálovém zápase zaznamenal Tomáš Procházka a Tomáš Knotek. „Myslím, že jsme předvedli to, co jsme chtěli. Ale nepřemýšleli jsme nad tím, jestli dáme třicet gólů. Chtěli jsme hrát tak, aby to bylo pro fanoušky zajímavé,“ dodal Knotek, který byl vyhlášen nejlepším střelcem letošní NBLL ligy. Předvedl totiž více než 50 gólů.  

To hráči radotínských Wolves pálili spíše do připraveného brankáře. Custodes rovněž potvrdili, že mají skvělou obranu. „Na ní jsme se v letošním roce zaměřili. A výsledky ve Final Four to ukazují, v každém zápase jsme dostali méně než deset gólů, což značí o kvalitní obraně,“ dodal Knotek, který se spoluhráči mohl zvednout pohár. Final Four v Radotíne bylo atraktivní, na hráče čekal slavností nástup s pyro a světelnými efekty. Patronem finále se stal Jakub Kohák, bavič a multisportovec. „Jsem moc rád, že titul zůstal v Radotíně. Zde jsem se hodně nasportoval,“ dodal Kohák.

Custodes se po patnáctém titulu budou zaměřovat na zahraniční akce. „Bylo by hezké, kdyby se nám povedlo uspořádat memoriál Aleše Hřebovského, což jsme v tomto roce kvůli pandemii nemohli. Jezdíme také do zahraniční, kde se chceme poměřit s americkými a kanadskými celky,“ dodal Knotek z Custodes. Hráči z tohoto týmu si rozebrali další individuální ceny. MVP a nejlepším nahrávačem se stal Dominik Pešek, nejlepším brankářem byl vyhlášen Viktor Bláha. Ocenění obdrželi ceny od značky Kappa.
 


Autor: TZ, red

Hokejový šampionát ve Žlutých lázních

Včera ve 14:45

Areál Žluté lázně v Praze 4 – Podolí se opět proměňuje v hokejovou fanouškovskou základnu. Od středy 18. května mohou všichni milovníci hokeje přijít a užít si zápasy společně u jídla a pití. Mistrovství světa v hokeji ve Finsku je možné sledovat na plátně ve stanu za...

Praha 9 vyhlásila dotace pro sportovce, žádosti lze podávat do 3. června

Včera v 10:04

Až do 3. června mohou sportovní organizace působící v Praze 9 podat žádost o dotaci na svou celoroční činnost, provoz a nájmy sportovního zařízení nebo opravy a údržbu sportovního zařízení. Městská část o tom informovala ve svém oficiálním magazínu Devítka.

Oblastní kolo odznaku všestrannosti v Praze 4

10. května 2022 ve 14:23

Základní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy Jitřní v Hodkovičkách v Praze 4 hostila oblastní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Praha 13: Orientační běh ve Stodůlkách

9. května 2022 ve 13:37

Nejlepší orientační běžci z republiky zavítají o víkendu 14. – 15. května do Stodůlek na sprintová mistrovství České republiky. V sobotu je na programu nejkratší individuální disciplína – sprint, která se běhá z pravidla 15 minut ve městech a parcích. Centrum závodu bude areál ZŠ Trávníčkova,...

Rodinné sportovní hry 2022 v Praze 13

8. května 2022 ve 13:22

V desátém ročníku tradičních her se můžete těšit na sportování od tzv. retro her až po dnešní aktivity, jako např. taneční rozcvičení, skákací gumy, školka s míčem, školka se švihadlem, skok do dálky, překážková dráha, indoboard, kajman a další aktivity.

Turnaje ve stolním tenise na Elizze

5. května 2022 v 19:03

Pro fanoušky stolního tenisu připravila Praha 11 tři turnaje, které budou probíhat v květnu v herně Brandlova.

Na kole i pěšky Prahou 15. Radnice připravila novou aplikaci

5. května 2022 ve 12:26

Počasí láká k jarním procházkám nebo projížďkám na kole a Praha 15 připravila novinku, která zájemce provede po zajímavých místech.

Tip na výlet: Okolí Káranské vodárny pěšky i na kole

4. května 2022 v 09:24

Poznejte krásné okolí Káranské vodárny při akci Káranský vodovodník, která se koná v sobotu 14. května.  

Startuje softbalová liga žen. Na hattrick útočí Joudrs, nováčky jsou pražské týmy Kotlářka a Sabat

30. dubna 2022 v 07:02

Naplno se rozjíždí nejvyšší softbalová liga žen. Titul bude obhajovat Joudrs Praha, které budou zároveň pomýšlet na zlatý hattrick. „Takový úspěch ještě žádná generace z Joudrs nevybojovala. Je to pro nás velká motivace,“ prohlásila Jana Furková, který v loňském roce byla vyhlášena jako...

Praha 6: Jóga ke Dni matek

29. dubna 2022 v 11:10

V sobotu 7. května se koná festival ke Dni matek, v rámci kterého proběhne lekce jógy.

Praha 4: Začíná oblíbená Jóga v parku

29. dubna 2022 v 08:46

Příznivci jógy a cvičení z Prahy 4 mohou opět navštěvovat jógu ve venkovních prostorách. V Centrálním parku Pankrác se bude cvičit pravidelně každé pondělí od 2. května, pokud bude přijatelné počasí.

Běh proti homofobii

27. dubna 2022 ve 12:27

Areál pražských Žlutých lázní bude v neděli 22. května hostit 12. ročník charitativního běhu FUN&RUN. Přijít může každý, kdo chce svou účastí vyjádřit postoj proti diskriminaci a stigmatizaci osob s menšinovou sexuální orientací, rodovou identitou a lidí...

Další články
Nahoru