Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Boxlakrosoví Custodes rozdrtili soupeře a získali 15. titul v řadě
Finále domácí boxlakrosové ligy ovládl tým LC Custodes. Foto: archiv

Boxlakrosoví Custodes rozdrtili soupeře a získali 15. titul v řadě

Letošní finále domácí boxlakrosové ligy drtivě ovládl favorizovaný tým LC Custodes. Radotínští hráči v každém utkání ve Final Four zvítězili vysokým rozdílem – nejdříve v semifinále přehráli SK Lacrosse Jižní Město 31:7 a ve finále si poradili s SK Wolves 28:8. 

„Bylo to pro nás hezké radotínské finále. Wolves jsou naši mladí kluci a jsme rádi, že se dostali tak daleko,“ prohlásil Tomáš Knotek z Custodes. Na třetím místě skončili hráči z Jižního Města, kteří v těsné bitvě přehráli Pardubice 11:10.

Prohlásili, že ve Final Four chtějí dominovat. Vyhrávat velkým rozdílem a soupeře rozdrtit. A to splnili. Útočná lavina Custodes byla prostě k nezastavení. Nahrávka doprava, pak doleva, střela… A gól. Individuální kvalita radotínských boxlakrosových hráčů se jasně prokázala. Ti si nahrávali přes bránu, některé góly padly také zpoza branku.

Wolves, kteří rovněž hrají v Radotíně, drželi nadějný výsledek ještě ve druhé čtvrtině, když prohrávali 4:8. Byli na dostřel. Jenže od té doby už Custodes náskok hlavně navyšovali. Pět gólů ve finálovém zápase zaznamenal Tomáš Procházka a Tomáš Knotek. „Myslím, že jsme předvedli to, co jsme chtěli. Ale nepřemýšleli jsme nad tím, jestli dáme třicet gólů. Chtěli jsme hrát tak, aby to bylo pro fanoušky zajímavé,“ dodal Knotek, který byl vyhlášen nejlepším střelcem letošní NBLL ligy. Předvedl totiž více než 50 gólů.  

To hráči radotínských Wolves pálili spíše do připraveného brankáře. Custodes rovněž potvrdili, že mají skvělou obranu. „Na ní jsme se v letošním roce zaměřili. A výsledky ve Final Four to ukazují, v každém zápase jsme dostali méně než deset gólů, což značí o kvalitní obraně,“ dodal Knotek, který se spoluhráči mohl zvednout pohár. Final Four v Radotíne bylo atraktivní, na hráče čekal slavností nástup s pyro a světelnými efekty. Patronem finále se stal Jakub Kohák, bavič a multisportovec. „Jsem moc rád, že titul zůstal v Radotíně. Zde jsem se hodně nasportoval,“ dodal Kohák.

Custodes se po patnáctém titulu budou zaměřovat na zahraniční akce. „Bylo by hezké, kdyby se nám povedlo uspořádat memoriál Aleše Hřebovského, což jsme v tomto roce kvůli pandemii nemohli. Jezdíme také do zahraniční, kde se chceme poměřit s americkými a kanadskými celky,“ dodal Knotek z Custodes. Hráči z tohoto týmu si rozebrali další individuální ceny. MVP a nejlepším nahrávačem se stal Dominik Pešek, nejlepším brankářem byl vyhlášen Viktor Bláha. Ocenění obdrželi ceny od značky Kappa.
 


Autor: TZ, red

Noví otužilci budou pokřtěni v Braníku

Včera v 11:30

Křest otužilců se koná v Braníku, na louce na konci ulice U Kempinku, v neděli 11. prosince v 11:30 hodin.

Praha 11: Kluziště Chodov na ledě

7. prosince 2022 v 07:21

Kluziště Chodov na ledě je v provozu do 31. ledna 2023 a nabízí více než 600 m2 ledového světa.

Na Letné jsou pro veřejnost zdarma dvě kluziště

6. prosince 2022 v 09:11

Pro letošní zimní sezónu připravilo hlavní město pro veřejnost opět dvě kluziště na Letné. Přímo na Letenské pláni mohou všichni milovníci bruslení navštívit zdarma ledové plochy, které budou sloužit jak pro děti, tak i dospělé. Kluziště je v plánu ponechat v provozu minimálně do 28. února 2023,...

Bruslení na Střeláku startuje

1. prosince 2022 v 07:56

Ve čtvrtek 1. prosince zahajuje provoz kluziště na Střeleckém ostrově. Kluziště bude v provozu do 31. ledna 2023 denně od 14 do 21, o víkendech od 12 do 21 hodin. Vstup pro občany Prahy 1 je zdarma, pro ostatní za 50 korun. Brusle je možné zapůjčit na místě za částku...

Adventní běhání zlepšuje životy handicapovaných

30. listopadu 2022 v 16:02

Prosinec, čas adventu, je obdobím tradic. Pro více než 8 700 nadšenců z celé ČR k nim už 8 let patří společné Adventní běhání. Nejen pro vlastní kondici a dobrou náladu v předvánočním shonu, ale především jako způsob, jak pomáhat. Naběhané kilometry totiž promění sami běžci spolu se štědrými...

Praha 11: Hájecký běh pro dobrou věc 2022

29. listopadu 2022 v 07:43

FC Háje Jižní Město zve v neděli 4. prosince od 14 na charitativní běh. K dispozici jsou dvě tratě, na 2 a 4 kilometry a teplé občerstvení pro malé i velké. Před startem bude vybíráno dobrovolné startovné.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

25. listopadu 2022 v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Zamykání studánek v Šárce

22. listopadu 2022 v 08:42

Vycházka pro rodiče s dětmi za studánkami v Šárce v neděli 27. listopadu od 9 hodin.

Další články
Nahoru