Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Boxlakrosové Final Four začíná v sobotu. Drsné souboje budou v každé vteřině
Pražský sportKomerční sdělení
Foto: Kateřina Hrubá /3X/

Boxlakrosové Final Four začíná v sobotu. Drsné souboje budou v každé vteřině

Svátek tvrdých soubojů a rychlých střel je tady! O víkendu se uskuteční v Radotíně Final Four domácí boxlakrosové ligy. Diváci se mohou těšit na vyhřívané tribuny, světelné a pyro efekty. Patronem finále bude známý multisportovec Jakub Kohák. O titul se utkají oba radotínské celky – Custodes a Wolves, tým Jižního Města a mužstvo z Pardubic. Sobotní semifinálový program se uskuteční od 12 hodin, nedělní finále odstartuje v 16:30.    

„Je to lakrosové winter clasic, jedna z nejatraktivnějších akcí v rámci našeho sportu,“ řekl Adam Šerpán, generální manažer NBLL.

Pořadatelé Final Four už zakryli radotínské hřiště plachtou. Odkryjí ho až těsně před začátkem sobotních zápasů. Do nich nastoupí největší favorité z LC Custodes Radotín, kteří v letošním ročníku domácí ligy ani jednou neprohráli, proti SK Lacrosse Jižní Město. Ti obsadili čtvrté místo se třemi výhrami a 11 body. „Rádi bychom ve Final Four vybojovali alespoň celkovou třetí příčku,“ dodal Pavel Došlý, hrající trenér Jižního Města. Sám však ví, jak náročné to bude, vždyť Custodes vstřelili v deseti zápasech 240 gólů.

V lize je ve statistikách nejlepší Dominik Pešek, který předvedl 29 gólů a 28 asistencí, celkem má na svém kontě 57 bodů. „Nechci, aby to znělo arogantně, ale na nic jiného, než titul nemyslíme. Chceme vyhrát, a to dominantně,“ prohlásil Pešek z Custodes.

„V Radotíně odvádějí dobrou práci. Podařilo se jim odchody starších hráčů nahradit těmi mladšími. Tohle se bohužel některým týmům nedaří. Dlouhodobě porážet je trochu nereálné, nemají slabiny,“ konstatoval Došlý, který patří k nejzkušenějším hráčům boxlakrosu. Ve svých 41letech dělá hrajícího trenéra. Navíc působil dvě sezony v Kanadě. „Lakros patří k velmi atraktivním sportům, kontaktním. K soubojům dochází v každých pár vteřinách, není tam ani mezihra, ve které se všichni uklidní. Kvůli časovým limitům musíte rychle přes půlku a dostat se ke střele. Je to divácky hodně atraktivní,“ dodal Došlý.

Tribuny s plynovými teplomety
Pokud si člověk v boxlakrosu nedá pozor, může dojít ke zranění.

boxklakros-2 „Důležité jsou chrániče, které ale mladší hráči podceňují. Mají pocit, že jsou nezranitelní. Musí však hodně sedět, neklouzat. Mít je na ramenou, na loktech a rukách. A pohlídat si, aby tam nebyla mezera,“ popisoval Došlý, který během kariéry měl zlámané kůstky na rukou nebo operovaný prst. „Je to drsná hra vycházející z indiánských tradic. Vše je ale ve férovém duchu, ke zraněním dochází výjimečně,“ dodal Došlý z SK Lacrosse Jižní Město.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Pardubice a Wolves. Zápas začne v sobotu od 15:30. Diváci, kteří by se obávali, že jim bude zima, se bát nemusí – celý prostor tribun bude vybaven plynovými teplomety. Vstup do areálu bude umožněn pouze těm, kteří se prokážou dokončeným očkováním proti covidu-19 nebo předloží potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Doprovodným programem budou exhibice mladších kategorií. Všechny čtyři zápasy budou rovněž k vidění také na youtubovém kanálu boxlakrosové ligy. Nejlepší hráči obdrží vybavení od partnera NBLL společnosti Kappa.

Na videopozvánku se podívejte zde.

boxlakros-3
 


Autor: TZ, red

Hřeje mě pohyb. Běží se na podporu obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii

Včera v 09:48

Sportovně-charitativní akce Hřeje mě pohyb si na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy vybudovala již svou tradici. Letošní třetí pokračování odstartuje v neděli 2. dubna v 11 hodin.

Na 1/2Maratonu Praha budou závodit dvojnásobný vítěz nebo elitní běžkyně

30. března 2023 ve 14:37

V sobotu se do pražských ulic vydají běžci. 1/2Maraton Praha se po roce vrací. Ozdobou budou nejenom tisíce běžců, ale také elitní atleti. 

V sobotu se bude uklízet v Nových Vysočanech

30. března 2023 v 08:51

Další úklidová akce v sobotu 1. dubna v Nových Vysočanech v Praze 9.

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Turnaj ve stolním tenise O plecháček

20. března 2023 ve 20:24

Čtyři stoly, čtyři kategorie a krásné ceny v neděli 26. března na turnaji ve stolním tenise.

Maraton pro roztroušenou sklerózu podpoří pacienty s tímto onemocněním

20. března 2023 v 09:31

Symbolicky zdolat trasu z Maratonu do Athén se pokusí pacienti s roztroušenou sklerózou. Zapojí se do Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS) a společným cvičením, procházkou i jízdou na rotopedu pokoří vzdálenost 42 kilometrů. Na maratonce letos čekají lekce jógy, tai-či...

Březnové plavání s Prahou 1

18. března 2023 ve 21:52

Závod v plavání O pohár Prahy 1 se koná v bazénu Tyršova domu v sobotu 25. března od 14 do 18 hodin.

Nordic walking v Praze 14

15. března 2023 ve 14:59

Dynamická chůze se speciálními sportovními holemi s Hanou Dvořákovou v pondělí 20. března.

S Běžeckou školou Prahy 4 na Dívčí hrady

14. března 2023 v 11:52

Předposlední výběh Běžecké školy Prahy 4 ze Žlutých lázní bude pro pomalou skupinu 8 kilometrů s perfektními výhledy na Prahu 4 z Dívčích hradů.

Praha 14: Pochod pro mozek

7. března 2023 ve 14:41

Kondiční chůze spojená s posilováním mozku hravou formou 15. března od 9 do 13 hodin. Projdete okolí KC Kardašovská, odkud je vycházka vedena, dále na Lehovec, Kyje, Hloubětín, rozhledna Doubravka.

Krčská čtyřka – závod o pohár starosty Prahy 4

7. března 2023 v 10:24

Se vstupem Běžecké školy Prahy 4 do jejího desátého ročníku připravila radnice první běžecký závod s názvem Krčská čtyřka o pohár starosty MČ Prahy 4.

Bruslařská sezóna na Dvojce je prodloužena

24. února 2023 v 08:15

V Grébovce i v Jammertale na Folimance prodloužila Praha 2 bruslařskou sezónu. Na kluzištích můžete bruslit do 5. března.

Praha 14: Turnaj ve stolním tenisu o pohár starosty

22. února 2023 ve 21:17

Poměřit své síly ve stolním tenisu můžete na turnaji pro amatérské hráče a hráčky v sobotu 11. března.

Další články
Nahoru