Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Boxlakrosové Final Four začíná v sobotu. Drsné souboje budou v každé vteřině
Pražský sportKomerční sdělení
Foto: Kateřina Hrubá /3X/

Boxlakrosové Final Four začíná v sobotu. Drsné souboje budou v každé vteřině

Svátek tvrdých soubojů a rychlých střel je tady! O víkendu se uskuteční v Radotíně Final Four domácí boxlakrosové ligy. Diváci se mohou těšit na vyhřívané tribuny, světelné a pyro efekty. Patronem finále bude známý multisportovec Jakub Kohák. O titul se utkají oba radotínské celky – Custodes a Wolves, tým Jižního Města a mužstvo z Pardubic. Sobotní semifinálový program se uskuteční od 12 hodin, nedělní finále odstartuje v 16:30.    

„Je to lakrosové winter clasic, jedna z nejatraktivnějších akcí v rámci našeho sportu,“ řekl Adam Šerpán, generální manažer NBLL.

Pořadatelé Final Four už zakryli radotínské hřiště plachtou. Odkryjí ho až těsně před začátkem sobotních zápasů. Do nich nastoupí největší favorité z LC Custodes Radotín, kteří v letošním ročníku domácí ligy ani jednou neprohráli, proti SK Lacrosse Jižní Město. Ti obsadili čtvrté místo se třemi výhrami a 11 body. „Rádi bychom ve Final Four vybojovali alespoň celkovou třetí příčku,“ dodal Pavel Došlý, hrající trenér Jižního Města. Sám však ví, jak náročné to bude, vždyť Custodes vstřelili v deseti zápasech 240 gólů.

V lize je ve statistikách nejlepší Dominik Pešek, který předvedl 29 gólů a 28 asistencí, celkem má na svém kontě 57 bodů. „Nechci, aby to znělo arogantně, ale na nic jiného, než titul nemyslíme. Chceme vyhrát, a to dominantně,“ prohlásil Pešek z Custodes.

„V Radotíně odvádějí dobrou práci. Podařilo se jim odchody starších hráčů nahradit těmi mladšími. Tohle se bohužel některým týmům nedaří. Dlouhodobě porážet je trochu nereálné, nemají slabiny,“ konstatoval Došlý, který patří k nejzkušenějším hráčům boxlakrosu. Ve svých 41letech dělá hrajícího trenéra. Navíc působil dvě sezony v Kanadě. „Lakros patří k velmi atraktivním sportům, kontaktním. K soubojům dochází v každých pár vteřinách, není tam ani mezihra, ve které se všichni uklidní. Kvůli časovým limitům musíte rychle přes půlku a dostat se ke střele. Je to divácky hodně atraktivní,“ dodal Došlý.

Tribuny s plynovými teplomety
Pokud si člověk v boxlakrosu nedá pozor, může dojít ke zranění.

boxklakros-2 „Důležité jsou chrániče, které ale mladší hráči podceňují. Mají pocit, že jsou nezranitelní. Musí však hodně sedět, neklouzat. Mít je na ramenou, na loktech a rukách. A pohlídat si, aby tam nebyla mezera,“ popisoval Došlý, který během kariéry měl zlámané kůstky na rukou nebo operovaný prst. „Je to drsná hra vycházející z indiánských tradic. Vše je ale ve férovém duchu, ke zraněním dochází výjimečně,“ dodal Došlý z SK Lacrosse Jižní Město.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Pardubice a Wolves. Zápas začne v sobotu od 15:30. Diváci, kteří by se obávali, že jim bude zima, se bát nemusí – celý prostor tribun bude vybaven plynovými teplomety. Vstup do areálu bude umožněn pouze těm, kteří se prokážou dokončeným očkováním proti covidu-19 nebo předloží potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Doprovodným programem budou exhibice mladších kategorií. Všechny čtyři zápasy budou rovněž k vidění také na youtubovém kanálu boxlakrosové ligy. Nejlepší hráči obdrží vybavení od partnera NBLL společnosti Kappa.

Na videopozvánku se podívejte zde.

boxlakros-3
 


Autor: TZ, red

Praha 2: Otevření kluziště v Grébovce

Včera v 10:06

Ve čtvrtek 1. prosince v 17 hodin zahájí Praha 2 bruslařskou sezónu v Grébovce. Před tím, než se rozjedete po ledové ploše, vás čeká krasobruslařské vystoupení.

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Zamykání studánek v Šárce

22. listopadu 2022 v 08:42

Vycházka pro rodiče s dětmi za studánkami v Šárce v neděli 27. listopadu od 9 hodin.

Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery

10. listopadu 2022 ve 20:54

Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění v živých přenosech na sportovních, zábavních i free-to-air platformách Warner Bros. Discovery.

Zahájení bruslařské sezony v Praze 13

8. listopadu 2022 v 09:05

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí provoz 17. listopadu, za předpokladu přiměřeně nízkých venkovních teplot a příznivé epidemiologické situace.

Jóga na radnici v Nuslích pokračuje i v listopadu

6. listopadu 2022 ve 20:19

Kurzy jógy v budově historické radnice v Nuslích na Táborské ulici se konají každé pondělí v 17:15 a 18:30 hodin. Kurzy jsou zdarma.

Praha 4: Běžecká škola se dnes koná ve Žlutých lázních

3. listopadu 2022 v 09:20

Počínaje dnešní lekcí Běžecké školy Prahy 4 se škola přesouvá opět na část roku do Podolí se srazy ve Žlutých lázních.

Mezinárodní turnaj mužů Prague Classic 2022

28. října 2022 ve 12:40

Od 10. do 13. listopadu bude v curlingové hale Roztyly probíhat mezinárodní turnaj mužů Prague Classic 2022, který je součástí Světové curlingové série WCT.

Další články
Nahoru