Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Boxlakrosové Final Four začíná v sobotu. Drsné souboje budou v každé vteřině
Pražský sportKomerční sdělení
Foto: Kateřina Hrubá /3X/

Boxlakrosové Final Four začíná v sobotu. Drsné souboje budou v každé vteřině

Svátek tvrdých soubojů a rychlých střel je tady! O víkendu se uskuteční v Radotíně Final Four domácí boxlakrosové ligy. Diváci se mohou těšit na vyhřívané tribuny, světelné a pyro efekty. Patronem finále bude známý multisportovec Jakub Kohák. O titul se utkají oba radotínské celky – Custodes a Wolves, tým Jižního Města a mužstvo z Pardubic. Sobotní semifinálový program se uskuteční od 12 hodin, nedělní finále odstartuje v 16:30.    

„Je to lakrosové winter clasic, jedna z nejatraktivnějších akcí v rámci našeho sportu,“ řekl Adam Šerpán, generální manažer NBLL.

Pořadatelé Final Four už zakryli radotínské hřiště plachtou. Odkryjí ho až těsně před začátkem sobotních zápasů. Do nich nastoupí největší favorité z LC Custodes Radotín, kteří v letošním ročníku domácí ligy ani jednou neprohráli, proti SK Lacrosse Jižní Město. Ti obsadili čtvrté místo se třemi výhrami a 11 body. „Rádi bychom ve Final Four vybojovali alespoň celkovou třetí příčku,“ dodal Pavel Došlý, hrající trenér Jižního Města. Sám však ví, jak náročné to bude, vždyť Custodes vstřelili v deseti zápasech 240 gólů.

V lize je ve statistikách nejlepší Dominik Pešek, který předvedl 29 gólů a 28 asistencí, celkem má na svém kontě 57 bodů. „Nechci, aby to znělo arogantně, ale na nic jiného, než titul nemyslíme. Chceme vyhrát, a to dominantně,“ prohlásil Pešek z Custodes.

„V Radotíně odvádějí dobrou práci. Podařilo se jim odchody starších hráčů nahradit těmi mladšími. Tohle se bohužel některým týmům nedaří. Dlouhodobě porážet je trochu nereálné, nemají slabiny,“ konstatoval Došlý, který patří k nejzkušenějším hráčům boxlakrosu. Ve svých 41letech dělá hrajícího trenéra. Navíc působil dvě sezony v Kanadě. „Lakros patří k velmi atraktivním sportům, kontaktním. K soubojům dochází v každých pár vteřinách, není tam ani mezihra, ve které se všichni uklidní. Kvůli časovým limitům musíte rychle přes půlku a dostat se ke střele. Je to divácky hodně atraktivní,“ dodal Došlý.

Tribuny s plynovými teplomety
Pokud si člověk v boxlakrosu nedá pozor, může dojít ke zranění.

boxklakros-2 „Důležité jsou chrániče, které ale mladší hráči podceňují. Mají pocit, že jsou nezranitelní. Musí však hodně sedět, neklouzat. Mít je na ramenou, na loktech a rukách. A pohlídat si, aby tam nebyla mezera,“ popisoval Došlý, který během kariéry měl zlámané kůstky na rukou nebo operovaný prst. „Je to drsná hra vycházející z indiánských tradic. Vše je ale ve férovém duchu, ke zraněním dochází výjimečně,“ dodal Došlý z SK Lacrosse Jižní Město.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Pardubice a Wolves. Zápas začne v sobotu od 15:30. Diváci, kteří by se obávali, že jim bude zima, se bát nemusí – celý prostor tribun bude vybaven plynovými teplomety. Vstup do areálu bude umožněn pouze těm, kteří se prokážou dokončeným očkováním proti covidu-19 nebo předloží potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Doprovodným programem budou exhibice mladších kategorií. Všechny čtyři zápasy budou rovněž k vidění také na youtubovém kanálu boxlakrosové ligy. Nejlepší hráči obdrží vybavení od partnera NBLL společnosti Kappa.

Na videopozvánku se podívejte zde.

boxlakros-3
 


Autor: TZ, red

Na přenos finálového zápasu amerického fotbalu Super Bowl do Hard Rock Cafe

19. ledna 2022 ve 12:22

Super Bowl je finálový zápas dvou nejlepších fotbalových týmů, kterým vrcholí play-off severoamerické National Football League v americkém fotbalu. Letos závěrečný souboj připadá na neděli 13. února 2022. V pražské pobočce Hard Rock Cafe i letos budou přímý přenos zápasu promítat na velkých...

Praha 15: Zdarma si můžete zabruslit u ZŠ Veronské náměstí

12. ledna 2022 ve 12:59

Kluziště u ZŠ Veronské náměstí je otevřeno v pondělí, středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 12 a od 14 do 18 hodin.

Badmintonové mistrovství bude v O2 universum

11. ledna 2022 v 10:13

Popularita badmintonu v Česku sílí. Plné jsou kurty v centrech po celé republice, rovněž úspěchy domácích závodních hráčů se množí. Ideální čas nejrychlejší raketový sport v domácích podmínkách posunout. O to se postará mistrovství republiky, které se uskuteční v květnu v pražské O2...

Uhříněveský Silvestrovský výběh

30. prosince 2021 v 17:47

Sportovní projekt Prahy 22, běžecká škola pro každého zdarma, zve na zítřejší Silvestrovský výběh.

Bruslení u Modré školy

29. prosince 2021 v 11:11

Ve Volnočasovém areálu Kupeckého (VAK) u Modré školy v Praze 11 se až do 14. února bruslí zdarma.

Praha 1: Štědrý den na Střeláku

23. prosince 2021 v 11:12

Na Střeláku se bruslí i na Štědrý den od 10 do 16 hodin. Zavřeno bude pouze 25. prosince.

Praha 1: Kluziště Střelák bude uzavřeno

20. prosince 2021 v 08:29

V sobotu 25. prosince, na první svátek vánoční, bude kluziště na Střeleckém ostrově uzavřeno.

Praha 11 zve k bruslení, připravila řadu novinek

16. prosince 2021 v 11:48

Již třetím rokem se park u obchodního centra Westfield Chodov proměnil v ledovou plochu pro zkušené i začínající bruslaře. Provoz netradičního veřejného kluziště letos finančně podpořila Praha 11, pro návštěvníky jedenácté městské části je připraveno hned několik...

Na Vypichu můžete bruslit

12. prosince 2021 v 19:09

V areálu dopravního hřiště na Vypichu u obory Hvězda v Praze 6 je otevřena ledová plocha pro veřejnost. V provozu bude za příznivého počasí až do 28. února.

Hendikepovaní sportovci převzali ocenění

11. prosince 2021 v 11:06

Ve středu 8. prosince se uskutečnilo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy vyhlášení nejlepších hendikepovaných sportovců roku 2021. Vrcholnou akcí roku byly bezesporu letní paralympijské hry Tokio 2020, které byly odloženy na rok 2021, a tím byl prodloužen standardní čtyřletý paralympijský...

V Praze 15 se bruslí

8. prosince 2021 v 11:45

V Praze 15 si můžete zdarma zabruslit u ZŠ Veronské náměstí.

Další články
Nahoru