Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bowlingový reprezentant Jelínek po úspěchu na evropském šampionátu zamířil do Austrálie
Pražský hráč Lukáš Jelínek po úspěchu na Mistrovství Evropy šampionů. Foto: Česká bowlingová asociace

Bowlingový reprezentant Jelínek po úspěchu na evropském šampionátu zamířil do Austrálie

Na nedávném Mistrovství Evropy šampionů (ECC) v bowlingu, které se konalo v Olomouci, vybojoval Lukáš Jelínek (19) z pražského Xbowling clubu bronz, když v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Matse Maggiho (33) z Belgie. Tento týden zamířil na světový pohár do Austrálie.

Když Jelínek před rokem spolu se svými kolegy z reprezentace vybojoval v Dubaji historicky první medaili pro Česko na mistrovství světa, byl to obrovský úspěch.

Pozici nejlepší hráče v zemi od té doby potvrdil opakovaně, když například v uplynulých měsících vyhrál čtyřikrát po sobě turnaj bowlingové série Prestige Tour.

I proto vstupoval do mistrovství konaného po šesti letech opět v herně v OC Šantovka za velkého očekávání fanoušků. V konkurenci soupeřů z čtyřiatřiceti zemí starého kontinentu příznivce nezklamal. Zastavil ho až v semifinále Belgičan Maggi, který následně ve finále porazil obhájce titulu Mikea Bergmanna z Nizozemska.

„Moc si toho úspěchu vážím, s dosaženým umístěním a průměrem jsem spokojen. Soupeře bylo těžké porazit, nechyboval. V rozhodující hře začal deseti striky v řadě, proti tomu se pak hraje těžko. Pokud se na další ECC nominuji, výsledek se pokusím za rok zopakovat a třeba i vylepšit,“ doufá.

Tento týden Jelínek odletěl na světový pohár k protinožcům, kde bude bojovat v individuální i týmové soutěži. „V Austrálii bude velká konkurence, včetně profesionálů, ale věřím, že zisk medaile není nedosažitelný,“ říká.


Autor: Jan Puci

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru