Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bowlingový reprezentant Jelínek po úspěchu na evropském šampionátu zamířil do Austrálie
Pražský hráč Lukáš Jelínek po úspěchu na Mistrovství Evropy šampionů. Foto: Česká bowlingová asociace

Bowlingový reprezentant Jelínek po úspěchu na evropském šampionátu zamířil do Austrálie

Na nedávném Mistrovství Evropy šampionů (ECC) v bowlingu, které se konalo v Olomouci, vybojoval Lukáš Jelínek (19) z pražského Xbowling clubu bronz, když v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Matse Maggiho (33) z Belgie. Tento týden zamířil na světový pohár do Austrálie.

Když Jelínek před rokem spolu se svými kolegy z reprezentace vybojoval v Dubaji historicky první medaili pro Česko na mistrovství světa, byl to obrovský úspěch.

Pozici nejlepší hráče v zemi od té doby potvrdil opakovaně, když například v uplynulých měsících vyhrál čtyřikrát po sobě turnaj bowlingové série Prestige Tour.

I proto vstupoval do mistrovství konaného po šesti letech opět v herně v OC Šantovka za velkého očekávání fanoušků. V konkurenci soupeřů z čtyřiatřiceti zemí starého kontinentu příznivce nezklamal. Zastavil ho až v semifinále Belgičan Maggi, který následně ve finále porazil obhájce titulu Mikea Bergmanna z Nizozemska.

„Moc si toho úspěchu vážím, s dosaženým umístěním a průměrem jsem spokojen. Soupeře bylo těžké porazit, nechyboval. V rozhodující hře začal deseti striky v řadě, proti tomu se pak hraje těžko. Pokud se na další ECC nominuji, výsledek se pokusím za rok zopakovat a třeba i vylepšit,“ doufá.

Tento týden Jelínek odletěl na světový pohár k protinožcům, kde bude bojovat v individuální i týmové soutěži. „V Austrálii bude velká konkurence, včetně profesionálů, ale věřím, že zisk medaile není nedosažitelný,“ říká.


Autor: Jan Puci

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Dnes ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Další články
Nahoru