Dnes Neděle - zatazeno 3°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Bowlingový reprezentant Jelínek po úspěchu na evropském šampionátu zamířil do Austrálie
Pražský hráč Lukáš Jelínek po úspěchu na Mistrovství Evropy šampionů. Foto: Česká bowlingová asociace

Bowlingový reprezentant Jelínek po úspěchu na evropském šampionátu zamířil do Austrálie

Na nedávném Mistrovství Evropy šampionů (ECC) v bowlingu, které se konalo v Olomouci, vybojoval Lukáš Jelínek (19) z pražského Xbowling clubu bronz, když v semifinále nestačil na pozdějšího vítěze turnaje Matse Maggiho (33) z Belgie. Tento týden zamířil na světový pohár do Austrálie.

Když Jelínek před rokem spolu se svými kolegy z reprezentace vybojoval v Dubaji historicky první medaili pro Česko na mistrovství světa, byl to obrovský úspěch.

Pozici nejlepší hráče v zemi od té doby potvrdil opakovaně, když například v uplynulých měsících vyhrál čtyřikrát po sobě turnaj bowlingové série Prestige Tour.

I proto vstupoval do mistrovství konaného po šesti letech opět v herně v OC Šantovka za velkého očekávání fanoušků. V konkurenci soupeřů z čtyřiatřiceti zemí starého kontinentu příznivce nezklamal. Zastavil ho až v semifinále Belgičan Maggi, který následně ve finále porazil obhájce titulu Mikea Bergmanna z Nizozemska.

„Moc si toho úspěchu vážím, s dosaženým umístěním a průměrem jsem spokojen. Soupeře bylo těžké porazit, nechyboval. V rozhodující hře začal deseti striky v řadě, proti tomu se pak hraje těžko. Pokud se na další ECC nominuji, výsledek se pokusím za rok zopakovat a třeba i vylepšit,“ doufá.

Tento týden Jelínek odletěl na světový pohár k protinožcům, kde bude bojovat v individuální i týmové soutěži. „V Austrálii bude velká konkurence, včetně profesionálů, ale věřím, že zisk medaile není nedosažitelný,“ říká.


Autor: Jan Puci

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru