Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bouřka zkomplikovala život v Praze, hasiči měli desítky zásahů
I v centru Prahy se lámaly stromy a větve. Zdroj foto: Hasiči Praha

Bouřka zkomplikovala život v Praze, hasiči měli desítky zásahů

Průtrž mračen zasáhla Prahu ve středu po osmnácté hodině, hasiči čerpali vodu za zatopených prostor a vyjížděli k polámaným stromům. Ulicemi se valila voda, někde to působilo komplikace v dopravě.

Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení ve Veleslavíně byl omezen vlakový provoz v metropoli na trati do Rakovníka. Nefungují zabezpečovaní zařízení v Horních Počernicích mělo za následek, že vlaky na trati do Vysočan nabíraly zpoždění až desítky minut.

Na hlavním nádraží voda natekla do odbavovací haly. „Voda přitekla do odbavovací haly po sjezdové rampě, která přivádí auta k odjezdovým tabulím v horní části budovy. Natekla do obchodů i pokladen dopravců, které ale v omezeném režimu fungují. Následky hodinu odstraňovali drážní hasiči, úklidový servis i ochranka. Nádraží je v provozu a vlaky jezdí,“ uvedla po dvacáté hodině Správa železnic na síti X .

„Vlivem meteorologické situace dochází místy k omezením provozu v síti Pražské integrované dopravy,“ uvedla PID na sociálních sítích. Zpoždění nabíraly autobusy i tramvaje.

„Po vydatném dešti, bouřce a kroupách zasahují profesionální a dobrovolní hasiči po celém území Prahy, nejvíce v centru a v severní části. Likvidují popadané stromy a čerpají vodu ze zatopených sklepů. K 19. hodině jsme vyjížděli ke čtyřicítce událostí,“ uvedli hasiči.

„Aktuálně zasahujeme kolem Státní opery a v oblasti Václavského náměstí, voda natekla do suterénu. Budeme ji odčerpávat. Voda způsobila značné škody,“ sdělili po dvacáté hodině.

Kolem jednadvacáté hodiny měli pražští hasiči za sebou už osm desítek výjezdů kvůli následkům bouřky. Vrtochy počasí očekávají meteorologové i ve čtvrtek.


Autor: Jan Puci

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru