Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bouřka zkomplikovala život v Praze, hasiči měli desítky zásahů
I v centru Prahy se lámaly stromy a větve. Zdroj foto: Hasiči Praha

Bouřka zkomplikovala život v Praze, hasiči měli desítky zásahů

Průtrž mračen zasáhla Prahu ve středu po osmnácté hodině, hasiči čerpali vodu za zatopených prostor a vyjížděli k polámaným stromům. Ulicemi se valila voda, někde to působilo komplikace v dopravě.

Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení ve Veleslavíně byl omezen vlakový provoz v metropoli na trati do Rakovníka. Nefungují zabezpečovaní zařízení v Horních Počernicích mělo za následek, že vlaky na trati do Vysočan nabíraly zpoždění až desítky minut.

Na hlavním nádraží voda natekla do odbavovací haly. „Voda přitekla do odbavovací haly po sjezdové rampě, která přivádí auta k odjezdovým tabulím v horní části budovy. Natekla do obchodů i pokladen dopravců, které ale v omezeném režimu fungují. Následky hodinu odstraňovali drážní hasiči, úklidový servis i ochranka. Nádraží je v provozu a vlaky jezdí,“ uvedla po dvacáté hodině Správa železnic na síti X .

„Vlivem meteorologické situace dochází místy k omezením provozu v síti Pražské integrované dopravy,“ uvedla PID na sociálních sítích. Zpoždění nabíraly autobusy i tramvaje.

„Po vydatném dešti, bouřce a kroupách zasahují profesionální a dobrovolní hasiči po celém území Prahy, nejvíce v centru a v severní části. Likvidují popadané stromy a čerpají vodu ze zatopených sklepů. K 19. hodině jsme vyjížděli ke čtyřicítce událostí,“ uvedli hasiči.

„Aktuálně zasahujeme kolem Státní opery a v oblasti Václavského náměstí, voda natekla do suterénu. Budeme ji odčerpávat. Voda způsobila značné škody,“ sdělili po dvacáté hodině.

Kolem jednadvacáté hodiny měli pražští hasiči za sebou už osm desítek výjezdů kvůli následkům bouřky. Vrtochy počasí očekávají meteorologové i ve čtvrtek.


Autor: Jan Puci

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

Včera ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

12. června 2024 ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru