Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta
Zlomený strom poškodil autobusovou zastávku Novodvorská ve směru na Braník. Foto: HZS Praha

Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta

Nejméně 66 hasičských zásahů si vyžádala silná bouřka, která dnes odpoledne po 14. hodině přešla přes hlavní město.

Hasiči odklízeli větrem vyvrácené stromy a polámané větve, čerpali vodu ze sklepů a vyprošťovali auta uvízlá v zatopených podjezdech. Nejhorší situace byla v Písnici, Braníku, Libuši a ve Lhotce.

„Od 14. do 16. hodiny se jednalo převážně o popadané stromy, před 17. hodinou pak jednotky zasahovaly hlavně u zatopených sklepů a uvízlých vozidel v lagunách na komunikacích,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve Lhotce se vyvrácený strom opřel o dům.

Jak uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru, stanice v Libuši naměřila za půl hodiny 33 litrů dešťových srážek na metr čtvereční. V této části Prahy byly některé komunikace zatopeny.

Do suterénu se voda dostala třeba na dětském oddělení a rentgenovém oddělení v Thomayerově nemocnici. Vodu odčerpávaly postupně tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů.


Autor: red

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru