dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
3°C
Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta
Zlomený strom poškodil autobusovou zastávku Novodvorská ve směru na Braník. Foto: HZS Praha

Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta

Nejméně 66 hasičských zásahů si vyžádala silná bouřka, která dnes odpoledne po 14. hodině přešla přes hlavní město.

Hasiči odklízeli větrem vyvrácené stromy a polámané větve, čerpali vodu ze sklepů a vyprošťovali auta uvízlá v zatopených podjezdech. Nejhorší situace byla v Písnici, Braníku, Libuši a ve Lhotce.

„Od 14. do 16. hodiny se jednalo převážně o popadané stromy, před 17. hodinou pak jednotky zasahovaly hlavně u zatopených sklepů a uvízlých vozidel v lagunách na komunikacích,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve Lhotce se vyvrácený strom opřel o dům.

Jak uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru, stanice v Libuši naměřila za půl hodiny 33 litrů dešťových srážek na metr čtvereční. V této části Prahy byly některé komunikace zatopeny.

Do suterénu se voda dostala třeba na dětském oddělení a rentgenovém oddělení v Thomayerově nemocnici. Vodu odčerpávaly postupně tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů.


Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru