dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
21°C
Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta
Zlomený strom poškodil autobusovou zastávku Novodvorská ve směru na Braník. Foto: HZS Praha

Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta

Nejméně 66 hasičských zásahů si vyžádala silná bouřka, která dnes odpoledne po 14. hodině přešla přes hlavní město.

Hasiči odklízeli větrem vyvrácené stromy a polámané větve, čerpali vodu ze sklepů a vyprošťovali auta uvízlá v zatopených podjezdech. Nejhorší situace byla v Písnici, Braníku, Libuši a ve Lhotce.

„Od 14. do 16. hodiny se jednalo převážně o popadané stromy, před 17. hodinou pak jednotky zasahovaly hlavně u zatopených sklepů a uvízlých vozidel v lagunách na komunikacích,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve Lhotce se vyvrácený strom opřel o dům.

Jak uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru, stanice v Libuši naměřila za půl hodiny 33 litrů dešťových srážek na metr čtvereční. V této části Prahy byly některé komunikace zatopeny.

Do suterénu se voda dostala třeba na dětském oddělení a rentgenovém oddělení v Thomayerově nemocnici. Vodu odčerpávaly postupně tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů.


Praha 5 žije. Veřejnost může hlasovat o vítězných návrzích

15. září 2020 v 09:58

Od dnešního dne do 14. října můžete hlasovat o letošních podaných návrzích participativního rozpočtu Prahy 5 a rozhodnout tak, které návrhy budou realizovány.

Praha 13: Veřejné fórum občanů je zrušeno

14. září 2020 ve 22:30

Bezpečnostní rada městské části Praha 13 na svém zasedání dnes zrušila plánové Veřejné fórum občanů Prahy 13, které se mělo konat ve středu 16. září od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru