Dnes Pondělí - polojasno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta
Zlomený strom poškodil autobusovou zastávku Novodvorská ve směru na Braník. Foto: HZS Praha

Bouřka v Praze vyvracela stromy a zatápěla sklepy. Někde uvízla v lagunách auta

Nejméně 66 hasičských zásahů si vyžádala silná bouřka, která dnes odpoledne po 14. hodině přešla přes hlavní město.

Hasiči odklízeli větrem vyvrácené stromy a polámané větve, čerpali vodu ze sklepů a vyprošťovali auta uvízlá v zatopených podjezdech. Nejhorší situace byla v Písnici, Braníku, Libuši a ve Lhotce.

„Od 14. do 16. hodiny se jednalo převážně o popadané stromy, před 17. hodinou pak jednotky zasahovaly hlavně u zatopených sklepů a uvízlých vozidel v lagunách na komunikacích,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Ve Lhotce se vyvrácený strom opřel o dům.

Jak uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru, stanice v Libuši naměřila za půl hodiny 33 litrů dešťových srážek na metr čtvereční. V této části Prahy byly některé komunikace zatopeny.

Do suterénu se voda dostala třeba na dětském oddělení a rentgenovém oddělení v Thomayerově nemocnici. Vodu odčerpávaly postupně tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů.


Praha 5 finančně přispěje nepedagogickým pracovníkům základních a mateřských škol

Dnes ve 14:37

Mimořádný příspěvek na posílení mezd alespoň částečně pomáhá k udržení nepedagogických pracovníků, kterých je dlouhodobě nedostatek. Jde o pracovníky, kteří zajišťují technický provoz školských zařízení.

Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Dnes v 11:14

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Další články
Nahoru