Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bouřka v Praze: Spadl strom na silnici, letiště na chvíli pozastavilo provoz
V ulici U Pernikářky spadl strom. Foto: HZS Praha

Bouřka v Praze: Spadl strom na silnici, letiště na chvíli pozastavilo provoz

Hasiči v Praze vyjížděli dnes odpoledne kvůli bouřkám k dvanácti případům. Zhruba na půl hodiny byl pozastaven kvůli bouřce provoz na pražském letišti. Informovali o tom Daniel Fík z pražského hasičského sboru a mluvčí letiště Eva Krejčí.

„Do 17. hodiny zasahovali hasiči u dvanácti případů spojených s bouřkou. Jednalo se především o spadlé stromy nebo zlomené větve. Události se obešly bez zranění,“ uvedli hasiči na twiteru.

„V ulici U Pernikářky zasahujeme u spadlého stromu na komunikaci. Za pomocí motorové pily rozřezáváme a budeme odklízet mimo vozovku,“ sdělil během odpoledne Fík.

V místě, kde spadl strom, naštěstí nebyla zaparkovaná žádná auta, nevznikly tak škody na majetku.

Odbavení letů na pražském letišti bylo podle mluvčí Evy Krejčí kvůli bouřce pozastaveno krátce před 13:15 a trvalo zhruba půl hodiny. Zpoždění letadel, která měla odlétat z Prahy, tak podle ní nebylo nijak zásadní.

Výrazněji se to dotklo pouze letu z Londýna do Prahy. Letadlo bylo odkloněno do Drážďan, kde čekalo na lepší počasí, poté zamířilo do Prahy, dodala.


Autor: puc

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru