Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Bouřka v Praze: Spadl strom na silnici, letiště na chvíli pozastavilo provoz
V ulici U Pernikářky spadl strom. Foto: HZS Praha

Bouřka v Praze: Spadl strom na silnici, letiště na chvíli pozastavilo provoz

Hasiči v Praze vyjížděli dnes odpoledne kvůli bouřkám k dvanácti případům. Zhruba na půl hodiny byl pozastaven kvůli bouřce provoz na pražském letišti. Informovali o tom Daniel Fík z pražského hasičského sboru a mluvčí letiště Eva Krejčí.

„Do 17. hodiny zasahovali hasiči u dvanácti případů spojených s bouřkou. Jednalo se především o spadlé stromy nebo zlomené větve. Události se obešly bez zranění,“ uvedli hasiči na twiteru.

„V ulici U Pernikářky zasahujeme u spadlého stromu na komunikaci. Za pomocí motorové pily rozřezáváme a budeme odklízet mimo vozovku,“ sdělil během odpoledne Fík.

V místě, kde spadl strom, naštěstí nebyla zaparkovaná žádná auta, nevznikly tak škody na majetku.

Odbavení letů na pražském letišti bylo podle mluvčí Evy Krejčí kvůli bouřce pozastaveno krátce před 13:15 a trvalo zhruba půl hodiny. Zpoždění letadel, která měla odlétat z Prahy, tak podle ní nebylo nijak zásadní.

Výrazněji se to dotklo pouze letu z Londýna do Prahy. Letadlo bylo odkloněno do Drážďan, kde čekalo na lepší počasí, poté zamířilo do Prahy, dodala.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru