dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Silná bouřka v Praze: utržený vyhlídkový balon, letiště nepřijímalo lety, tramvaje nejezdily
Vyhlídkový balon na Kampě v sobotu ráno. Foto: archiv

Silná bouřka v Praze: utržený vyhlídkový balon, letiště nepřijímalo lety, tramvaje nejezdily

Kvůli silné bouřce v neděli večer, která se prohnala nad Prahou, nemohla na ruzyňském letišti přistát čtyři letadla. Při silném větru se na Kampě utrhl velký vyhlídkový balon, naštěstí bez turistů. Komplikace nastaly v tramvajové dopravě. 

„Lety byly odkloněny na čtyři záložní letiště v Pardubicích, Brně, Vídni a v Berlíně. Zdá se, že u tohto počtu přesměrovaných letů to už zůstane,“ sdělila v neděli v devatenáct hodin mluvčí Letiště Václava Havla Eva Krejčí.

Situace se skutečně poměrně rychle uklidnila, takže nebylo nutné rušit další přistání v Praze.

Při silném větru se utrhl vyhlídkový balon na Kampě. Za hezkého počasí jsou pod ním zavěšeni dva lidé, kteří se uchyceni v popruzích kochají zhruba čtvrt hodiny pohledy na Prahu z výšky. Balon je se zemí spojen ocelovým lanem na navijáku.

Při bouřce byl ale balon na zemi, takže se nikdo nezranil. Později se zřítil k zemi u pražských Kbel. Silný vítr utrhl a následně odnesl střechu azylového domu na Černém mostě.

Pražští hasiči vyjížděli k popadaným stromů a větvím. Zasahovali u několika desítek případů. V oblasti Císařského ostrova byla zavřena Strakonická ulice. V radotínské ulici K Cementárně dokonce popadalo několik stromů.

V úseku Dvorce – Sídliště Modřany nejezdily od 18:10 hodinu a půl tramvaje. Na trolej totiž spadly stromy. Tramvaje byly nahrazeny autobusy. Kvůli poškození trolejí byl dočasně také přerušen tramvajový provoz linek 12, 20, 22 a 5 v úseku Malostranská – Hradčanská.

Bouřka ukončila po pětačtyřiceti minutách demonstraci proti týrání žen, která se od sedmnácti hodin konala na Václavském náměstí. Expřítele Ivety Bartošové Domenica Martucciho v jeho boji za práva žen přišlo k soše sv. Václava podpořit jen několik desítek lidí.


Další články
Nahoru