Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bouřka v Praze: Hasiči zasahovali u desítek případů
Likvidování následků deště. Ilustrační foto: HZS Praha

Bouřka v Praze: Hasiči zasahovali u desítek případů

Prahou se ve čtvrtek večer prohnala bouřka, hasiči zasahovali u desítek případů. První případy museli řešit už před 19. hodinou. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Do 21. hodiny evidujeme 45 případů, spojených se silným deštěm. Situace se v Praze uklidňuje,“ uvedl Kavka po jednadvacáté hodině.

Zásahy se většinou týkaly případů, kdy dešťová voda natekla do objektů nebo vytvořila lagunu na komunikaci. Konkrétně v Modřanské ulici, kde uvízlo auto. Byli v něm čtyři lidé. 

V několika případech jednotky odstraňovaly popadané stromy a větve. Nejhorší byla situace kolem 20. hodiny.

Preventivně byla monitorována Hostivařská přehrada, ale i Rokytka a Botič. Na těchto dvou tocích byl při nedávné bouřce dosažen na pár hodin třetí povodňový stupeň.

Při odstraňování následků byly připraveny pomáhat i jednotky dobrovolných hasičů, patnáct jich nastoupilo do pohotovosti.

Po 21. hodině se situace začala uklidňovat, celkem až do pátečního rána řešili hasiči v souvislosti s vydatným deštěm 55 případů. 


Autor: red

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru