Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bouřka v Praze: Hasiči zasahovali u desítek případů
Likvidování následků deště. Ilustrační foto: HZS Praha

Bouřka v Praze: Hasiči zasahovali u desítek případů

Prahou se ve čtvrtek večer prohnala bouřka, hasiči zasahovali u desítek případů. První případy museli řešit už před 19. hodinou. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Do 21. hodiny evidujeme 45 případů, spojených se silným deštěm. Situace se v Praze uklidňuje,“ uvedl Kavka po jednadvacáté hodině.

Zásahy se většinou týkaly případů, kdy dešťová voda natekla do objektů nebo vytvořila lagunu na komunikaci. Konkrétně v Modřanské ulici, kde uvízlo auto. Byli v něm čtyři lidé. 

V několika případech jednotky odstraňovaly popadané stromy a větve. Nejhorší byla situace kolem 20. hodiny.

Preventivně byla monitorována Hostivařská přehrada, ale i Rokytka a Botič. Na těchto dvou tocích byl při nedávné bouřce dosažen na pár hodin třetí povodňový stupeň.

Při odstraňování následků byly připraveny pomáhat i jednotky dobrovolných hasičů, patnáct jich nastoupilo do pohotovosti.

Po 21. hodině se situace začala uklidňovat, celkem až do pátečního rána řešili hasiči v souvislosti s vydatným deštěm 55 případů. 


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru