Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bouřka v Praze: Hasiči zasahovali u desítek případů
Likvidování následků deště. Ilustrační foto: HZS Praha

Bouřka v Praze: Hasiči zasahovali u desítek případů

Prahou se ve čtvrtek večer prohnala bouřka, hasiči zasahovali u desítek případů. První případy museli řešit už před 19. hodinou. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

„Do 21. hodiny evidujeme 45 případů, spojených se silným deštěm. Situace se v Praze uklidňuje,“ uvedl Kavka po jednadvacáté hodině.

Zásahy se většinou týkaly případů, kdy dešťová voda natekla do objektů nebo vytvořila lagunu na komunikaci. Konkrétně v Modřanské ulici, kde uvízlo auto. Byli v něm čtyři lidé. 

V několika případech jednotky odstraňovaly popadané stromy a větve. Nejhorší byla situace kolem 20. hodiny.

Preventivně byla monitorována Hostivařská přehrada, ale i Rokytka a Botič. Na těchto dvou tocích byl při nedávné bouřce dosažen na pár hodin třetí povodňový stupeň.

Při odstraňování následků byly připraveny pomáhat i jednotky dobrovolných hasičů, patnáct jich nastoupilo do pohotovosti.

Po 21. hodině se situace začala uklidňovat, celkem až do pátečního rána řešili hasiči v souvislosti s vydatným deštěm 55 případů. 


Autor: red

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Dnes v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru