dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Bouře Fabien dorazila i do Prahy, hasiči měli 30 zásahů
Bouře vyvracela stromy a shazovala větve i v Praze. Foto: HZS Praha

Bouře Fabien dorazila i do Prahy, hasiči měli 30 zásahů

Od nedělní 20:00 hodiny do pondělní 07:00 hodiny ranní zasahovali pražští profesionální i dobrovolní hasiči u celkem 30 událostí v souvislosti se silným větrem. Jednalo se hlavně o popadané stromy na komunikace.

V prvních dvaceti minutách nárazového větru, tedy krátce po 20. hodině, zasahovaly jednotky u deseti případů. V Herálecké ulici v pražských Záběhlicích se strom opřel o obytný dům. V Lipencích hasiči museli zajistit uvolněnou střechu, v Nuslích se utrhla plachta na rozestavěné části domu. 

Kolem 21:30 hodiny se situace na chvíli uklidnila. Druhá vlna se očekávala po 22. hodině hlavně v jihozápadní a jižní části Prahy. V 23:55 hodin hasiči zasahovali v ulici Za návsí v Praze 4, kde spadl strom na zaparkovaná auta. 

Po půlnoci pak jednotky zasahovaly v dalších několika případech, celkem tedy u 30 událostí. 

Silný déšť večer dočasně pozdržel tramvaje v Holešovicích, na Malé Straně, ve Vysočanech, u Vozovny Střešovice a na Malovance. Ve všech případech byla zaplavená výhybka.


Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru